کسب درامد از ایمیل مارکتینگ با عمل به راهکارهای کلیدی

چگونه از طریق ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی کسب درآمد کنیم؟

کسب درامد از ایمیل مارکتیگ ، یکی از دغدغه های بازاریابان اینترنتی در این روزها است. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با مشتری و انجام تبلیغات اینترنتی برای محصولات و خدمات سایت است. همچنین ایمیل مارکتینگ روی سئو سایت تاثیر مثبت دارد؛ بطوری که می‌توان در مدت کوتاهی تعداد قابل توجهی از مخاطبان را به مشتری وفادار تبدیل نمود.

راهکارهای کسب درامد از ایمیل مارکتینگ

کسب درامد از بازاریابی ایمیلی ، نیازمند داشتن ایمیل افراد و سازمان های مختلف است. با روش‌های گوناگون مانند یک کتاب الکترونیکی رایگان که برای دانلود قرار می‌دهیم و از مخاطب می‌خواهیم که آدرس ایمیل خود را در سایت وارد کرده تا بتواند کتاب الکترونیکی را دانلود کند، می توانیم ایمیل افراد را به دست آوریم. با این کار براحتی آدرس ایمیل مخاطبان را بدست می‌آوریم و در زمان‌های معین محتوای مهم سایت یا خبرنامه و یا محصولات و خدمات جدید خود را برای مشتری ارسال می‌کنیم.

برطبق آمار منتشر شده، 90 درصد افراد از سرویس ایمیل گوگل استفاده می‌کنند؛ بنابراین داشتن یک شماره موبایل و آدرس ایمیل شخصی در زمان حاضر ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه می‌توان از طریق ایمیل مارکتینگ به درآمد بالا دست یافت.

پیش نیازهای مهم هنگام استفاده از ایمیل مارکتینگ

استفاده از ایمیل مارکتنیگ هم مثل انجام بسیاری از کارهای دیگر پیش نیازهایی لازم دارد. انجام این پیش نیازها موفقیت در ایمیل مارکتینگ را افزایش داده و باعث می‌شود زودتر به نتایج دلخواه خود برسید. در ادامه پیش نیازهای بازاریابی ایمیلی را توضیح می‌دهیم.

1. برای استفاده از ایمیل مارکتینگ باید هدف مشخصی داشت

برای انجام هرکاری باید هدف و برنامه خاصی را در نظر گرفت؛ ایمیل مارکتینگ هم از این امر مستثنی نیست و برای استفاده از آن باید هدف مشخصی و معینی داشته باشید. تشخیص دقیق و درست جامعه هدف مخاطبان باعث ارزیابی درست ما از امکانات و هزینه‌ها شده و بازاریابی ایمیلی موفقی را تجربه خواهیم کرد. چنانچه می‌خواهید کسب درآمد شما از این نوع بازاریابی سودمند باشد، باید به صورت گام به گام و دائما لیست ایمیلی مشتریان بروزرسانی‌ کنید.

2. داشتن اطلاعات کامل و شناخت مشتریان هدف

انتخاب هدف درست سبب می‌شود مخاطب هدف را به درستی شناسایی کنید و محتوایی که مورد نیاز مشتری است برای وی ارسال نمایید. داشتن اطلاعات و شناخت از مخاطبین یعنی از خصوصیات اخلاقی و طرز تفکر و نوع علاقه مشتری آگاهی داشته باشیم.

3. لیست ایمیل را باید بر اساس اصول ایمیل مارکتینگ مرتب‌سازی نمود

تنظیم درست لیست ایمیل و ارسال محتوای مناسب برای هر مخاطب هدف سبب می‌شود مخاطب به مشتری وفادار تبدیل شود. در ادامه نکاتی را که باید در مرتب سازی لیست ایمیل‌ها رعایت شود، بیان می‌کنیم.

درامد از طریق بازاریابی ایمیلی به چه صورت امکان پذیر است؟

لیست ایمیل‌ها را باید مرتبا تصحیح و بروزرسانی کرد

سعی کنید هر ماه یکبار لیست ایمیل‌ها را بازبینی کرده تا درصورتی که ایمیلی اشتباه وارد شده، آن را تصحیح کنید. ممکن است ایمیلی برای مدت‌ها غیرفعال باشد و شما برای آن ایمیل محتوا ارسال ‌کردید، در این صورت شما منابع و هزینه‌های خود را در آن هدر داده‌اید.

دسته بندی مخاطبان و بخش بندی کردن لیست برای تولید محتوای هدفمند

برای کسب درآمد از بازاریابی ایمیلی باید بطور دقیق ایمیل‌های مشتریان را دسته بندی کنید، تا بتوانید محتواهایی را که ارسال می‌کنید به افراد هدف همان موضوع بفرستید. برای دسته بندی لیست ایمیل کافی است بررسی کنید که مشتری یا مخاطب برای رفع چه نیازی به سایت شما مراجعه نموده است.

ایجاد لیست مشتریان ویژه برای ارائه خدمات و محصولات مهم

برای اینکه از ایمیل مارکتینگ استفاده ببرید باید بتوانید برای مشتریان ویژه و ثابت خود حساب ویژ‌ه‌ای باز کنید و بیشتر به آن‌ها اهمیت بدهید. این مشتریان به خدمات و محصولات شما بیش از مشتریان دیگر علاقه دارند؛ پس قطعا ایمیل‌های ارسالی شما را باز می‌کنند و از محتوای آن استفاده کرده و جذب خرید محصول یا خدمت شما می‌شوند.

عدم خرید لیست ایمیل ساختگی

اکنون فروش لیست ایمیل توسط برخی شرکت‌ها در حال انجام است؛ اما توجه کنید که این کار درست نیست و تاثیر منفی روی بازاریابی ایمیلی کسب و کار شما خواهد داشت. یک دلیل اشتباه بودن این کار، ناهماهنگی و همخوانی نداشتن لیست ایمیل‌ها و محتوای آن‌ها با جامعه و مخاطبین هدف است که در آینده شما و کسب وکارتان با مشکلات زیادی روبه رو خواهید شد.

ویژگی‌های ایجاد یک ایمیل هدفمند در ایمیل مارکتینگ

اگر می‌خواهید ایمیلی که برای مخاطبین ارسال می‌کنید، هدف‌دار باشد و بتواند مخاطب را به مشتری وفادار تبدیل نماید باید ایمیل و محتوای ایمیل شما دارای ویژگی‌هایی باشد. در ادامه بخشی از ویژگی‌های یک ایمیل هدفمند را بیان می‌کنیم.

1. عنوان جذاب و مخاطب پسند برای ایمیل‌ها

سعی کنید عنوانی که برای ایمیل انتخاب می‌کنید، یک عنوان ساده و روان و جذاب و دارای مفهوم قابل پذیرش باشد. عنوانی که می‌نویسید باید با متن ایمیل ارتباط داشته باشد؛ تا مخاطب رغبت به خواندن محتوا را پیدا کند.

2. استفاده از شکلک‌های مناسب در عنوان

استفاده از ایموجی و شکلک‌ها در محتوای ایمیل باعث جذابیت و زیبایی محتوای ایمیل می‌شود. این ایموجی‌ها برای بیان دقیق‌تر و بهتر احساسات و عواطف دارای اهمیت هستند. بطوری که احساسی را با 100کلمه هم نتوان بیان کرد ولی با گذاشتن یک ایموجی بتوان تمام آن را به مخاطب انتقال داد.

درامد زایی از طریق بازاریابی با فرستادن ایمیل

3. تولید محتوایی جذاب بر اساس اصول ایمیل مارکتینگ

محتوای تولیدی برای ایمیل مارکتینگ نباید سراسر تبلیغ ما و محصولات ما باشد. باید تبلیغات محصولات و خدمات خود را در قالب نوشته‌های جذاب و دست اول در محتوای ایمیل به مخاطب انتقال دهیم. در این صورت است که مخاطب حین مطالعه ایمیل با محصولات آشنا شده و به مشتری تبدیل خواهد شد.

4. استفاده از زبان محاوره در ایمیل‌های مشتریان

استفاده از زبان محاوره و شخصی سازی محتوای ایمیل‌ها می‌تواند حس صمیمی بودن به مخاطب داده و سبب شود مخاطب ایمیل را بطور کامل مطالعه کند. یکی از بهترین راه‌های شخصی‌سازی ایمیل استفاده از اسم کوچک مخاطب یا مشتری در ابتدای ایمیل است. استفاده از زبان رسمی در ایمیل سبب می‌شود مخاطب نتواند به درستی با ما ارتباط برقرار کند.

درحال حاضر و در برخی موارد حتی شرکت‌های بزرگ نیز روش صحبت با مخاطب در محتوای ایمیلی را از زبان رسمی به محاوره‌ای تغییر داده‌اند. برای اینکه محتوای ایمیل‌های شما برای مخاطب تکراری و تبلیغاتی نباشد، بهتر است در متن ایمیل اخبار، نقد بررسی کالا ها، مقایسه کالا ها و … را بگنجانید.

5. طبق اصول سئو لیست ایمیل‌ها را به مشتری تبدیل کنید

استفاده از Call-To-Action باید بصورت اصولی در ایمیل استفاده شود. این CTA باید به شکل مفید و مختصر هدف و نوع دسترسی به شما را برای مشتری مشخص کند. این لینک یا دکمه دعوت به عمل می‌تواند شامل قرار دادن شماره همراه و آدرس سایت در پایان محتوا و نوشتن جملاتی باشد که کاربر را مشتاق به خرید و استفاده از خدمات شما نماید. با این کار شما به هدف خود در بازاریابی ایمیلی که رسیدن به سود بالایی است، نزدیک‌تر خواهید شد.

مطلب کسب درامد از ایمیل مارکتینگ هنوز هم ادامه دار است … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *