سئو کلاه سیاه و تکنیک هایی که می توانند بسیار به وب سایت ما ضربه بزنند.

سئو کلاه سیاه چیست و شامل چه تکنیک هایی می شود؟

سئو کلاه سیاه یکی از دسته ها یا به نوعی استراتژی های سئو سایت است. اگر به سئو علاقه دارید، یقینا می‌دانید در دو دسته بلک هت سئو (کلاه سیاه) و وایت هت (کلاه سفید) قرار می‌گیرد و البته این وسط سئو کلاه خاکستری هم داریم که حتما توضیح می‌دهیم.

در این مطلب می‌خواهیم سئو کلاه سیاه را بررسی کنیم و تمام اطلاعاتی که باید بدانید در اختیارتان قرار دهیم و بگوییم روی رتبه‌بندی سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو چه تاثیری دارد.

تعریف سئو کلاه سیاه

Black Hat Seo در حقیقت عنوانی است که به مجموعه فعالیت‌هایی می‌دهند که انجام آن‌ها با قوانین گوگل مغایرت دارد، ولی مانند سایر فعالیت‌های سئو هدف نهایی بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل است.

با توجه به این که گوگل شدیدا مخالف این نوع سئو است و با آن برخورد می‌کند، اگر به سمت تکنیک‌های سئو کلاه سیاه بروید، باید انتظار جریمه شدن سایت خود را داشته باشید. از جمله تکنیک‌های این نوع سئو می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • Keyword Stuffing به معنای تکرار بیش از حد کلمات کلیدی
  • پنهان‌کاری یا Cloaking
  • استفاده از شبکه‌های PBN یا شبکه‌های لینک خصوصی

نیازی نیست مجددا به اهمیت قرارگیری در رتبه‌های بالای گوگل اشاره کنیم. سئو بدون شک یکی از مواردی است که رتبه یک سایت را بالا می‌برد. ولی انجام آن به صورت کلاه سفید یا کلاه سیاه به معنای پیروی از قوانین مشخص و استراتژی‌های خاص آن‌ها است.=

سئوکارانی که دوست دارند از طریق Black Hat SEO سایت خود را بالا بیاورند، معمولا از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که الگوریتم گوگل برای رتبه‌بندی سایت را دور می‌زنند و این وسط با آن‌ها بازی می‌کنند.

در این روش بدون شک از روش‌های درست و طبق دستورالعمل‌های گوگل برای افزایش رتبه سایت در SERPs استفاده نمی‌شود. به دفعات استفاده از این تکنیک‌ها یک سایت را به درون سیاه چاله‌ای از مشکلات هل می‌دهد که نتیجه آن تنها نابودی آن سایت است.

اگر فردی با دانش پایین در زمینه بهینه‌سازی سایت باشید، باید بگوییم هدف اصلی موتورهای جستجو از جمله گوگل، نشان دادن بهترین نتایج به کاربر زمان جستجو عبارت‌های کلیدی است. هدف نهایی غول اینترنت فراهم‌سازی یک تجربه کاربری خوب است و برای این منظور جلوی نمایش صفحات اسپم را می‌گیرد.

گوگل برای رسیدن به این هدف الگوریتم‌ها و ربات‌های مختلف در کنار کارمندانی دارد که دستی سایت‌ها را بررسی می‌کنند و اگر متوجه شود سایتی قصد تقلب دارد، با آن برخورد می‌کند.

الگوریتم‌های گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها به مرور زمان به‌روزرسانی‌های متعدد داشته است تا قدرتمندتر شوند و بنابراین شدیدا توصیه می‌کنیم از تکنیک‌های بلک هت سئو دوری کنید.

اگر دوست دارید سایت خود را اصولی بالا بیاورید، پیشنهاد ما سئو کلاه سفید است. در واقع این نوع سئو مانند حرکت طبق قوانین گوگل و اصول اخلاقی است که این شرکت تعیین کرده است. در این روش هدف اصلی ایجاد یک تجربه کاربری بهینه با تولید محتوای اصولی و باکیفیت و همچنین لینک‌سازی صحیح و در نهایت صبوری است.

قبل از ادامه بحث لازم است به شما یاداور شویم که در صورتیکه تمایل دارید می توانید سفارش سئو وب سایت خود را به ما بسپارید. ضمن اینکه شرکت گلزاروب در زمینه سئو سایت شرکتی و سئو سایت فروشگاهی هم فعالیت می کند.

تقابل سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

زمانی که از بلک هت سئو صحبت می‌کنیم، منظورمان انجام کارهایی است که با دستورالعمل‌های هر موتور جستجو و نه تنها گوگل، همخوانی ندارد.

افرادی که از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند دوست دارند سایت خود را با تقلب سریعا به رتبه‌های بالاتر برسانند. ولی آن طرف خط گوگل ایستاده است که با پاک کردن تمام لینک‌های آن‌ها از نتایج جستجو و پرت کردن سایتشان به صفحات بسیار پایین، با این افراد مقابل می‌کند.

در سمت مقابل سئو کلاه سفید است که راه منطقی‌تر، اخلاقی‌تر و طبق قوانین بهینه‌سازی سایت محسوب می‌شود و بنابراین تجربه کاربری بهتری نیز به همراه دارد.

سئو کلاه سیاه چیست و چرا بعضی به کار می گیرند؟

در Black Hat SEO از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌شود؟

تعدادی از تکنیک‌ها را در بالا نام بردیم، ولی اجازه دهید در ادامه بیشتر توضیح دهیم تا بتوانید با آشنایی با آن‌ها بهینه‌سازی را اصولی انجام دهید.

Keyword Stuffing

این تکنیک که دیگر به تاریخ پیوسته است، ولی همچنان خیلی از سئوکاران کلاه سیاه از آن استفاده می‌کنند به معنای قرار دادن کلمات کلیدی متعدد و بی‌ربط در یک صفحه برای گول زدن گوگل و بالا بردن سایت برای عبارات کلیدی مختلف است.

بنابراین، زمانی که وارد چنین سایت‌هایی می‌شوید محتواهای بی‌ربط با کلمات کلیدی متعدد و غیرمتعارف را می‌بینید که نتیجه آن یک تجربه کاربری بد است. برای این که موضوع را بهتر متوجه شوید، اجازه دهید ببینیم گوگل به این عبارات کلیدی چطور نگاه می‌کند:

  • از نظر گوگل این کلمات مانند شماره‌های یک دفترچه تلفن است که برای رتبه‌بندی بی‌ارزش هستند.
  • اگر یک عبارت کلیدی بیش از حد تکرار شود، برای گوگل مانند یک اسم یک شهر یا کشور است تا ارزشی برای رتبه دادن به آن قائل نشود.
  • اگر کلمات کلیدی در یک صفحه چگالی بسیار بالایی داشته باشند، گوگل آن محتوا را غیرطبیعی و تقلب می‌داند و سایت شما را به علت استفاده از یک تکنیک بلک هت سئو، جریمه می‌کند.

Cloaking

این روش که به اسم پنهان‌کاری شناخته می‌شود، در حقیقت به معنای نشان دادن دو محتوای متفاوت است: یکی به کاربران و دیگری گوگل.

بیشتر افرادی که در زمینه Black Hat Seo فعالیت می‌کنند، این روش را آموزش می‌دهند تا مدیران یک سایت با روش‌های گوناگون و استفاده از محتواهای متفاوت، در نتایج جستجو رتبه بالایی بگیرند و این بین الگوریتم گوگل را گول بزنند.

این مطلب ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *