سوشیال سیگنال و هر آنچه باید راجع به آن و تاثیرش در سئو بدانید

  • سوشیال سیگنال و هر آنچه باید راجع به تاثیر آن بر نتایج گوگل بدانید

سوشیال سیگنال در واقع همان سیگنال شبکه های اجتماعی است که تاثیر بسزایی بر سئو سایت شما دارد. شبکه های اجتماعی در واقعیت چیزی بیش از یک بستر پیام رسانی بین افراد یا گروه ها نیستند. شبکه های اجتماعی مختلف با گذشت زمان تکامل پیدا کرده اند و اکنون بخشی از زندگی روزمره ما شده اند. با توجه به ترافیک بسیار بالای شبکه های اجتماعی مختلف، لینک هایی که در این شبکه ها قرار می گیرند نیز بسیار رنک و رتبه بالایی می گیرند.

تا همین اواخر، مردم وقت زیادی را در اینستاگرام و توییتر می گذراندند. اما امروز این افراد هر ماه از طریق شبکه های اجتماعی خود درآمد کسب می کنند. حال چه از طریق تبلیغات یا روش های موثر دیگر. نکته ای که ما در اینجا می خواهیم به آن بپردازیم این است که اگر درآمد شما از طریق وب سایتتان و حضور آنلاین در وب است اما رسانه های اجتماعی را نادیده می گیرید، یک اشتباه بسیار بزرگ مرتکب شده اید. داشتن یک استراتژی هوشمندانه شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند اکنون سنگ بنا برای بازاریابی دیجیتال در هر شغل و کسب و کاری است.

سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال یا همان Social Signal مجموعه ای از لایک ها، نظرات، شیر ها (یا همان اشتراک گذاری مطالب) و تعامل کلی یک لینک از وب سایت و صفحه وب در شبکه های مختلف اجتماعی است. این سیگنال ها توسط Google برای ارزیابی ارزشمند بودن یا نبودن یک صفحه وب یا آدرس اینترنتی (url) استفاده می شوند. اگر صفحه وب مدنظر دارای سوشیال سیگنال بالایی باشد، به این معنی است که محتوای آن صفحه توسط بسیاری از افراد پسندیده و به اشتراک گذاشته می شود. از این رو می توان این نتیجه را گرفت که آن صفحه محتوای ارزشمند و با کیفیتی دارد که این قدر توسط افراد جذب شده است. این مورد به رتبه بندی سایت در جستجوی گوگل کمک می کند. به زبان ساده تر این سیگنال ها توسط گوگل به عنوان نوع دیگری از بک لینک در نظر گرفته می شود.

اهمیت سوشیال سیگنال در سال 2021

در ادامه برخی از مهمترین دلایل اهمیت سیگنال شبکه های اجتماعی یا همان social signal ذکر می گردد.

بالابردن ترافیک با کیفیت وب سایت

همه ما دوست داریم ترافیک رایگان بالایی را جذب وب سایت خود کنیم. ترافیکی با کیفیت بالا که برای سئو و بهتر شدن رتبه بندی وب سایتتان در Google به آن نیاز دارید. اکنون برای رسیدن به چنین وضعیت مطلوبی در گوگل، باید نکات مهم seo را در وب سایت خود رعایت نمایید. این نکات شامل موارد داخلی و خارجی وب سایت می شود. از بین فاکتورهای بسیار مهم در رتبه بندی نتایج گوگل، SEO ، سوشیال سیگنال ساده ترین راه برای سئو و کسب رتبه های بالاتر در Google است که متعاقبا افزایش بازدید و ترافیک بالایی را به ارمغان می آورد است.

 ایجاد بک لینک ارزشمند از طریق سوشیال سیگنال

خرید سوشیال سیگنال یکی دیگر از راهکارهای موثر برای افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو است. می دانیم که یکی از راه های افزایش رنک سایت، انتشار رپورتاژ آگهی در وب سایت های مطرح ایرانی و خارجی است. ولی خوب تنها بک لینک داخل رپورتاژ نیست که افزایش رتبه را در پی دارد. سفارش سیگنال شبکه های اجتماعی نیز می تواند به افزایش رنک سایت شما کمک می کند.

احتمالاً بسیاری از شما فکر می کنید چون شبکه های اجتماعی بک لینک را follow یا دنبال نمی کنند، به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی و سوشیال مدیا برای سئو سایت بی فایده است. با این حال ، مت کاتس رسما اعلام کرد که گوگل لینک های به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی را به عنوان یک عامل SEO و رتبه بندی در SERP در نظر می گیرد.