رسیدن به صفحه اول گوگل شدنی اما سخت

رسیدن به صفحه اول گوگل در مدت کوتاه با ترفندهای بی نظیر

رسیدن به صفحه اول گوگل همیشه هدف اصلی کارشناسان سئو بوده است، گرچه تنها زمانی امکان آن وجود دارد که به بهترین شکل ممکن از تکنیک‌های سئو استفاده کنیم.

قبل از شروع این مطلب باید بگوییم قرار نیست با خواندن آن معجزه کنید! بنابراین اصلا نیازی نیست نگران شوید. فقط کافی است کمی وقت بگذارید و تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مطمئن باشید خودتان بدون نیاز به استخدام یک سئوکار، می‌توانید تعداد فراوانی از صفحات سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید.

تقریبا 75 درصد اشخاص زمان جستجو در گوگل، پس از دیدن نتایج به سمت پایین اسکرول نمی‌کنند. بنابراین، نه تنها قرارگیری در صفحه اول بسیار مهم است، بلکه باید هدف خود را طوری برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید در بین سه جایگاه برتر آن قرار بگیرید.

اگر نتوانید جواب مناسبی برای سوال قرار گرفتن در صفحه اول گوگل داشته باشید، بدون شک حجم زیادی از ترافیک طبیعی را از دست می‌دهید و با توجه به هزینه و وقتی که برای سئو خود کردید، سایت شما نرخ کلیک بالایی نخواهد داشت.

این ترافیک طبیعی باید کاملا در اولویت شما باشد، چون تقریبا 90 درصد اطلاعات به کمک موتورهای جستجو به دست افراد می‌رسد. طبق آماری که منتشر شده است، تعداد جستجو افراد در فضای آنلاین ماهیانه نزدیک به یک تریلیون جستجو است.

بنابراین، اگر سایت شما به بهترین شکل بهینه‌سازی شده باشد، می‌توانید حجم بسیار معقولی از این ترافیک را به خود اختصاص دهید و کسب‎وکارتان را رونق ببخشید. ولی، نباید از این نکته غافل بود که تعداد زیادی از مدیران سایت‌ها نمی‌توانند چطور باید سایت خود را به صفحه اول برسانند و بنابراین نمی‌توانند رتبه کلمات کلیدی هدف خود را به بالاتر ارتقاء دهند.

تمام این صحبت‌ها نشان می‌دهد رقابت برای قرارگیری در صفحه اول گوگل بسیار شدید است و شما باید بهترین تکنیک‌ها را برای این هدف به کار بگیرید. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر دوست دارید بدانید چطور باید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، تا انتها این مطلب را کاملا با دقت مطالعه کنید. توجه کنید حتما نیازی نیست برای رساندن عبارت کلیدی به رتبه‌های بالاتر تکیه زیادی به استفاده از لینک‌ها یا سایر روش‌های رایج لینک‌سازی داشته باشید.

اجازه دهید ابتدا ببینیم چرا رتبه سایت شما افزایش پیدا نمی‌کند و سپس تکنیک‌هایی را معرفی کنیم که برای افزایش رتبه بهترین و مناسب‌ترین هستند.

تکنیک‌ها و عوامل موثر برای رسیدن به صفحه اول گوگل

اگر دوست دارید اعتبار برند خود را افزایش دهید، باید تکنیک‌های متفاوتی را به کار بگیرید. این مقاله آموزش سئو را اختصاص دادیم به برترین ترفندهایی که در این زمینه باید استفاده کنید.

از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

اگر کلمات کلیدی هدف شما به علت رقابت بالا هنوز نمی‌توانند به رتبه‌های بالاتر برسند، توصیه می‌کنیم از کلمات کلیدی طولانی یا به اصطلاح Long Tail Keywords استفاده کنید.

به عنوان مثال فرض کنیم دوست دارید برای کلمه بهترین گوشی های سامسونگ 2020 به رتبه اول برسید، ولی رقابت با سایت‌هایی مانند روکیدا یا زومیت که رتبه‌های بالای گوگل را دارند سخت است. پس بهتر استراتژی خود را مثلا به عبارت‌هایی مانند بهترین گوشی های سری M سامسونگ در سال 2020 تغییر دهید.

البته، بدون شک این عبارات طولانی در مقایسه با برادران پررقابتی خود نمی‌توانند ورودی بالایی را جذب سایت شما کنند.

ولی، اگر بتوانید در محتواهای خود تعداد این عبارات کلیدی را بسیار استفاده کنید، حجم ورودی‌ سایتتان نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

اگر بخواهیم به آمارها استناد کنیم، قسمت فراوانی از جستجوهای گوگل را همین عبارات‌های کلیدی طولانی اشغال کرده‌اند. به دست آوردن رتبه برای چنین عباراتی راحت‎تر است، چون سطح رقابت برای آن‌ها بسیار کمتر خواهد بود.

اگر یک سایت فروشگاهی دارید به ویژه می‌توانید از این تکنیک بیشترین استفاده را کنید. اگر مقالات آموزش سئو برای سایت‌های فروشگاهی را بررسی کنید می‌بینید تقریبا 60 درصد کاربران زمان جستجو برای خرید کالای مورد نظر خود عبارت‌های کلیدی طولانی به کار می‌برند، چون دوست دارند از محصول خود اطلاعات جامع‌تری به دست آورند.

به عنوان مثال، جالب است بدانید نتیجه یک تحقیق نشان داده است آمازون تقریبا 57 درصد مجموع فروش‌های خود را با تمرکز روی عبارات کلیدی طولانی به دست می‌آورد.

بنابراین، اگر بتوانید اطلاعات جامعی در مورد محصول دلخواه کاربر در صفحات سایت خود داشته باشید، عملکرد شما برای رساندن سایتتان به صفحه اول با قدرت بیشتری پیش خواهد رفت.

از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید

یکی دیگر از بهترین تکنیک‌ها برای افزایش رتبه سایت توجه به کلمات کلیدی LSI است. انجام آن همچنین احتمال جریمه از سوی گوگل را حذف خواهد کرد. البته، باید به شکل درستی انجام شود.

اگر از یک کلمه کلیدی که کلیدواژه اصلی‌تان است استفاده کنید، الگوریتم پنگوئن گوگل با شما برخورد خواهد کرد و نتیجه آن افت رتبه است.

بنابراین توصیه می‌کنیم:

در عوض تکرار به دفعات همان کلمه کلیدی، استفاده از کلمات کلیدی LSI را مد نظر قرار دهید تا کیفیت مقاله‌تان نیز بالا برود.

هرچه محتوای بهتری تولید کنید، صفحات وب شما کلمات کلیدی متنوع‌تری دارند و حجم ترافیک طبیعی سایت شما بیشتر خواهد شد.

تنها کافی است برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی LSI وقت بگذارید و در متن مناسب و درست از آن‌ها استفاده کنید. درست حدس زدید! رعایت این تکنیک در واقع راحت‌ترین روش برای قرار دادن سایت خود در صفحات ابتدایی گوگل است. اما ممکن است بپرسید نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی LSI چطور است؟

انجام این کار بسیار راحت است. برای پیدا کردن این کلمات که در واقع به کلید واژه اصلی شما ربط دارند، ابزار Google Keyword و همچنین صفحه نتایج جستجو گوگل رایگان برای استفاده در اختیار شما هستند.

نقشه سایت را بهینه کنید

انجام این کار مرتبط با سئو محلی است. در این مرحله باید سایت خود را روی گوگل مپ ثبت کنید، ولی این کار باید دقیق و کامل انجام شود. پس از وارد کردن مشخصات کامل خود، باید دقیقا شماره تماس و همچنین آدرس مکان کارتان را وارد کنید.

زمانی که اطلاعات خود را تکمیل کنید، تلاش شما باید ثبت نظر و رتبه برای آن باشد تا رتبه سایتتان نیز بالا برود و بتوانید در جایگاه‌های ابتدایی صفحه اول گوگل دیده شوید.

استفاده از ادوردز برای حضور در صفحه اول گوگل

شاید بگوییم تبلیغات پولی گوگل راهی برای جذب ترافیک طبیعی نیست. در مورد نتیجه استفاده از این تبلیغات برای سایت‌ها باید اشاره کنیم تعداد فراوانی از صفحات گوگل با سایت‌هایی پر شده‌اند که برای تبلیغات در این موتور جستجو هزینه کرده‌اند و اگر کاربر به سمت پایین اسکرول نکند، به SERPها نمی‌رسد.

خیلی افراد برای به دست آوردن اطلاعات دلخواه خود از همین نتایج پولی استفاده می‌کنند. ولی جالب است اگر بگوییم نتایجی که به واسطه ادوردز به شما نشان داده می‌شوند، با عبارت کلیدی جستجو شده ربط خاصی ندارند.

بنابراین، حتما نباید برای آن عبارت کلیدی محتوای باکیفیت تولید کرده باشید، بلکه می‌توانید چند خطی در مورد محصول یا خدمات خود بنویسید و با تبلیغات کاربران را به سایت خود هدایت کنید.

به عبارت دیگر، قرارگیری در صفحه اول گوگل به کمک ادوردز کمی فرق دارد، ولی کسب‌وکار شما از آن نفع می‌برد.

قرارگرفتن در صفحه اول گوگل و نکات پر اهمیت آن

حجم تولید مقاله را در مقایسه با رقبا افزایش دهید

اگر کمی در مورد سئو سایت شرکتی یا فروشگاهی اطلاعات خوبی داشته باشید، حتما می‌دانید نمی‌توانید در تمام پست‌های خود یا تعداد زیادی از آن‌ها کلمات کلیدی مشابهی را به کار ببرید.

بنابراین، باید استراتژی تولید محتوای خود را به نحوی پیش ببرید که هر پست تقریبا دو عبارت کلیدی داشته باشد.

به عبارت دیگر، باید تعداد مقالات تولیدی برای سایت خود را بسیار افزایش دهید. این تعداد هر چه بیشتر شود، توجه گوگل به شما را بیشتر جلب خواهد کرد و شانس رسیدن به رتبه‌های برتر نیز بیشتر می‌شود.

تولید محتوای بیشتر به معنای انتشار مطالب بیشتر و کسب ترافیک مجزا برای هر کدام از مطالب است. تحقیقات ما نشان می‌دهد اگر ماهیانه حداقل 15 پست بسیار خوب تولید کنید، رتبه‌های برتر از دور به شما چشمک خواهند زد.

همچنین باید فراموش نکنید رقبا نیز بیکار نیستند و اگر حجم مقاله تولیدی شما کمتر از آن‌ها باشد، در رقابت با آن‌ها شکست خواهید خورد.

بنابراین، پیش از شروع هر ماه یا هفته، زمانی را به تحقیق در مورد کلمات کلیدی اختصاص دهید تا مشخص کنید قرار است چه محتوایی را در طول روزهای آینده بنویسید.

پس از آن، با ذهن آرام و استفاده از یک استراتژی مناسب می‌توانید تلاش‌های خود در دنیای سئو سایت فروشگاهی و یا شرکتی را به جلو پیش ببرید.

ابزار متعددی برای پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید بهترین‌ و مناسب‌ترین عبارت مرتبط با کسب‌وکار خود را پیدا کنید.

 زمان تولید محتوا باید دقت خاصی نیز به طول محتوا داشته باشید، چون برای رسیدن به صفحه اول گوگل موثر است.

گوگل اگر محتوای غیر خبری شما زیر هزار کلمه باشد، اعتبار کمی به آن می‌دهد. بنابراین، بهتر است به عقب برگردید و مقالات کوتاه سایت خود را با اطلاعات جدید به‌روزرسانی کنید و مجددا منتشر کنید.

مطلب فوق ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + سه =