افزونه yop poll برای بازنویسی و اهمیت نظرات کاربران

ساخت نظرسنجی و پرسش‌نامه در وردپرس با افزونه YOP Poll

ساخت نظرسنجی و پرسش نامه در وردپرس یکی از امکاناتی است که CMS وردپرس در اختیار کاربران قرار می دهد. نظرسنجی و استفاده از پرسشنامه، روش متداولی است که بسیاری از سایتها برای اخذ بازخورد از کاربران به کار میگیرند، در این مقاله شما را با روشهای نظرسنجی در سایت های وردپرسی آشنا خواهیم کرد. در صورتیکه تمایل دارید بیشتر در رابطه با طراحی سایت و نحوه کارهای مربوطه آشنا شوید، می توانید به قسمت آموزش طراحی سایت وب سایت ما مراجعه نمایید.

معرفی افزونه YOP Poll برای ساخت فرم نظرسنجی در وردپرس

افزونه YOP Poll را تاکنون بیش از 20 هزار کاربر نصب کرده‌اند و امتیاز آن از 5 نمره، 4.4 بوده است.

ویژگی‌های افزونه YOP Poll

  • قابلیت ویرایش و یا حذف نظرسنجی
  • تنظیمات گوناگون با هدف شخصی‌سازی
  • نمایش چندین نظرسنجی در سایت به صورت همزمان
  • انعطاف‌پذیری در کابرد انواع فیلدها

مراحل ایجاد فرم نظرسنجی وردپرس

گام اول – نصب افزونه

در ابتدای کار باید این افزونه را از وب سایت وردپرس دانلود کنید و یا بواسطه مخزن وردپرس آن را یافته و نصب کنید.

اگر روش نصب افزونه در وردپرس را نمی‌دانید، حتما مقاله زیر را بخوانید

نحوه نصب پلاگین در وردپرس

گام دوم – تنظیمات افزونه YOP Poll

پس از نصب، در پنل وردپرس، گزینه‌ای جدید تحت عنوان YOP Poll ایجاد خواهد شد. شما باید از طریق زیرمنوی setting به تنظیمات این افزونه وارد شوید. در این قسمت، غیر از تب آخر، به بقیه قسمت‌ها فعلا نمی‌پردازیم. البته در زمان لازم، به صورت اجمالی توضیحاتی خواهیم داد.

general: در این تب باید تعیین کنید که پس از پاک کردن افزونه، داده‌های این افزونه از دیتابیس وب سایت حذف شود یا خیر. چنانچه پس از جذف پلاگین، نیازی به این اطلاعات ندارید گزینه بله را انتخاب کنید.

Notification: در این قسمت باید مشخصات و آدرس ایمیل خودتان را ثبت کنید. در این صورت با ثبت هر رای، یک پیام هشدار برایتان فرستاده خواهد شد.

Intergration: برای فعال‌سازی کپچای گوگل باید قسمت Use Google reCaptcha را در حالت yes قرار دهید. حالا کدهایی که در زمان ثبت نام از گوگل کپجا گرفته‌اید را در آن وارد کنید. این قسمت، قابلیت به کارگیری دو نوع گوگل کپجرا را فراهم خواهد کرد.

Google reCaptcha برای تشخیص انسان و ممانعت از خرابکاری ربات‌ها ایجاد شده است. در مقالات بعدی بیشتر به این موضوع می‌پردازیم. Messages: در این قسمت، این امکان را دارید که همه متون مورد استفاده در افزونه را به زبانی که دوست دارید ترجمه کنید. این بخش چهار زیرمجموعه دارد که بخش‌های مختلف افزونه را قابل ترجمه می‌کند.

پس از این تنظیمات، از سمت چپ صفحه روی گزینه save setting کلیک نمایید

ساخت نظرسنجی و پرسش نامه در وردپرس

گام سوم – ایجاد فرم نظرسنجی در وردپرس

در منوی پنل از قسمت YOP Poll به روی گزینه add new کلیک نموده و مراحل مربوطه را یکی یکی اجرا کنید. در قسمت اول باید نام پرسشنامه خود را معین کنید. در فیلد اول صفحه متن name goes here نوشته شده است.

بخش design

در قسمت اول باید یک الگو برای ظاهر پرسشنامه خود انتخاب نمایید. روی کلید Basic Template کلیک نموده و روی گزینه Use as is  کلید کنید. حالا می‌توانید بر حسب سلیقه خودتان، شکل ظاهری وب سایت را تغییر دهید. یک سبک برای پرسش نامه تعیین کنید تا به تب بعدی یعنی questions انتقال یابید.

برای انتقال یافته به زیربخش Predenfined style باید دکمه customize را بزنید تا بتوانید اسلایدها را شخصی‌سازی نمایید.

بخش question and answers برای ایجاد پرسشنامه

در این قسمت این امکان را دارید که فیلدهای دلخواهتان را در نظرسنجی وارد نمایید. با اسکرول صفحه به سمت پایین، دربخشی که مشابه تصویر زیر است، می‌توانید سوالات موردنظرتان را بپرسید.

فقط کافی است که روی سوال و قسمت پاسخ کلیک کرنید تا بتوانید آنها را ویرایش نمایید.

ساخت نظر سنجی و گرفتن نظرات کاربران در وب سایت

در بخش  Options مربوط به هر سوال، این امکان وجود دارد که :

 Allow other answers : آیا اجازه می‌دهید که پاسخی جدید، غیر از این دو پاسخ ثبت شود. اگر پاسخ مثبت است یک برچسب برای بخش پاسخ جدید ایجاد کنید.

Allow multiple answers: آیا این امکان را اجازه می‌دهید که چند گزینه با هم انتخاب شوند؟ اگر پاسخ مثبت است، حداقل و حداکثر پاسخ‌های قابل قبول شما چند گزینه خواهد داشت ؟

Display answers: پاسخها چگونه نمایش داده شود؟ به صورت عمودی قرار بگیرند و یا افقی و ستون‌بندی شده؟ تعیین این موارد به سلیقه خودتان بستگی دارد

حالا چگونه میتوان گزینه دیگری به پاسخ‌ها اضافه کرد؟ بدین منظور میتوانید اشاره‌گر موس را روی سوال برده و علامت مثبت را کلیک نمایید.

بخش options

این قسمت، آخرین بخشی است که نیاز به تنظیم دارد. در این قسمت می‌توانید در بخش Vote Button Label عنوانی را برای کلید رای تنظیم کنید تا عبارت آن فارسی شود.

در ادامه به زیرمنوی access رفته و نوع کاربرانی که حق شرکت در نظرسنجی دارند را مشخص کنید. اگر می‌خواهید کسانی که عضو سایت نیستند هم بتوانند در نظرسنجی شرکت کنند آن را در حالت guest قرار دهید. در قسمت Block Votes می‌توانید مشخص کنید که برای محدودسازی هر یک از کاربران در رای‌گیری از کدام گزینه استفاده شود. این قسمت را می‌توانید روی کوکی و یا ip تنظیم کنید و برای آن محدودیت زمانی هم درنظر بگیرید.

استفاده از نظرات کاربران سایت در بهبود مطالب آن

در زیرمنوی result می‌توانید تعیین کنید که نتایج آرا به کاربران نمایش داده شود یا خیر. بدین منظور باید در گزینه Show results را روی after vote تنظیم نمایید تا پس از نظرسنجی، نتیجه نمایش داده شود.

اکنون می‌توانید فرم را ذخیره نموده و از قسمت بعدی برای نمایش آن بهره ببرید.

گام چهارم – نمایش نظرسنجی در وبسایت

 به منظور نمایش نظرسنجی در وب سایت، کافی است به قسمت ابزارک‌ها رفته و ابزارک این افزونه را در ساید‌بار وب سایت خود بگنجانید. روش دیگر این است که با استفاده از کدگذاری، نظرسنجی را در بدنه برگه یا متن قرار دهید:

درگیری کاربران و نطرات کاربران در وردپرس

[yop_poll id=”1″]

در قسمت id در کد فوق‌الذکر باید آیدی فرم نظرسنجی را بنویسید. این آیدی در قسمت all polls قابل مشاهده خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده از شورت کد مقاله روش استفاده از شورت کد در وردپرس را مطالعه فرمایید. همچنین درصورتیکه تمایل دارید برای کسب و کار خود وب سایت داشته باشید می توانید طراحی وب سایت خود را به گلزاروب بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =