استفاده صحیح از برچسب ها از نظر گوگل

مهمترین قوانین استفاده صحیح از برچسب

استفاده صحیح از برچسب نکاتی دارد که باید در به کارگیری از آنها رعایت نمایید تا نمره منفی از لحاظ سئو کسب نکنید. یکی از مواردی که تولیدکنندگان محتوا باید بدانند، استفاده درست و بجا از برچسب است. اشتباه در نحوه استفاده از برچسب‌ها اشتباه رایجی است که می‌تواند سئوی سایت را دچار مشکل کند و رتبه سایت را در نتایج گوگل افزایش دهد. با ما باشید تا در ادامه شما را با نحوه درست به کارگیری برچسب آشنا کنیم.

معرفی برچسب و معنای آن

برچسب‌گذاری (که نام دیگر آن همان تگ است)، روشی برای دسته‌بندی محتوای وبسایت است. برچسب‌زنی این امکان را فراهم می‌آورد که همانند دسته‌بندی بتوانید مطالب و محتوای سایت را طبق موضوعات آنها طبقه‌بندی نمایید.

با این توضیحات ممکن است این پرسش را مطرح کنید که تفاوت دسته‌بندی و برچسب در چیست؟

دسته‌بندی با هدف تقسیم‌بندی کلی محتوای یک وبسایت استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال، در یک وبسایت آموزشی، دسته‌بندی‌هایی تحت عناوین آموزش وردپرس، آموزش سئو، و غیره میتواند ایجاد شود. این تقسیم‌بندی درواقع چارچوب محتوای وبسایت است.

حال آنکه در تمام این دسته‌ها می‌توانید مقالاتی درباره آموزش تولید محتوا بگذارید. به منظور طبقه‌بندی این مقالات باید از روش برچسب‌گذاری استفاده نماییم. در اصل میتوان گفت که برچسب‌گذاری هم یک نوع دسته‌بندی است اما در مقیاسی کوچکتر.

چرا باید از برچسب‌ها استفاده کرد؟

همانگونه که اشاره کردیم، برچسب ها نقشی موثر در طبقه‌بندی مطالب یک وبسایت دارند. این کار به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر مطالب معین موردنظرشان را در وبسایت پیدا کنند.

بنابراین، مهمترین کابردی که برچسب‌گذاری دارد، تسهیل دسترسی کابران به مطالب با موضوعاتی مشابه است. این را هم بدانید که نحوه برچسب‌گذاری وبسایت شما برای موتورها جستجو ازجمله گوگل مهم است و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. به همین علت، آشنایی با روش صحیح برچسب‌گذاری اهمیت دارد.

اهمیت برچسب ها در سئو

پیش از این، مدیران سایت‌ها، کلمات کلیدی را به شکل برچسب به محتوای متن اضافه میکردند. این روش باعث شده بود که انبوهی از برچسب‌ها در ادامه محتوای بارگذاری شده ثبت شود که در عمل تنها بازی با کلمات به شمار می‌رفت. از سوی دیگر چون برچسب‌ها در نتایجی که موتورهای جستجو نمایش داده می‌شد، مدیران سایتها ترغیب می‌شدند که میزان استفاده از برچسب‌گذاری را بیشتر کنند.

این روند باعث شد که گوگل، تاثیر برچسب‌ها را به میزان زیادی کاهش داده و کاربرد نامتناسب آن را نوعی اسپم تعریف کند. در حال حاضر، استفاده از برچسب‌های زیاد و یکسان، نه تنها کمکی به چیدمان بهتر وبسایت شما نخواهد کرد، بلکه ممکن است سئوی سایت شما را تخریب کند.

به این توجه داشته باشید که استفاده نادرست از برچسب‌ها می‌تواند باعث شود که گوگل شما را جریمه کند. (پنالتی گوگل).

چطوری از تگ ها در هنگام انتشار مطالب سایت استفاده کنیم؟

روش استفاده صحیح از برچسب‌ها

 برای اینکه بتوانید حداکثر بهره را از برچسب‌گذاری ببرید باید با قوانین پنهان سئو آشنا باشید. این موارد را در دوره آموزشی سئو به قدر کفایت مورد تاکید قرار داده‌ایم. برخی از این قواعد عبارتند از:

  • عدم زیاده‌روی در به کارگیری برچسب (ترجیحاً 5 مورد)
  • کوتاه بودن طول برچسب (برچسب یک توضیح تکمیلی نیست)
  • اگر نام برچسب و دسته‌بندی سایت شما یکسان باشد، طبقه‌بندی مطالب را ویران کرده‌اید!
  • ویژگی برچسب‌ها، تکراری‌بودن آنهاست. آنها مختص یک پست خاص نیستند
  • برچسب‌های شبیه به هم ایجاد نکنید
  • بهتر آنست که عین واژه کلیدی را برچسب نکنید
  • و …

برچسب‌های اشتباه را چگونه اصلاح کنیم ؟

شاید پس از مطالعه این بخش، متوجه شوید که برخی از برچسب‌های وبسایت شما اشتباه تعریف شده است. البته جای نگرانی نیست و این مشکلی است که برای اغلب مدیران سایت پیش آمده است. ما نیز از این گروه استثنا نبوده‌ایم !

برای حل این مشکل باید هر روز چند برچسب نادرست را حذف کرده و آن صفحات را به آدرس خود مطالب ریدایرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید پست زیر را مطالعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =