نمایش آیدی در پنل مدیریت وردپرس چگونه امکان پذیر است؟

نمایش آیدی در پنل مدیریت وردپرس با افزونه Reveal IDs

وبمسترهای حرفه‌ای وردپرس، حتما با نام آیدی (ID) آشنا هستند. هر محتوایی که در سیستم وردپرس ثبت شود ( از پست‌های مختلف گرفته تا دسته‌بندی و نظرها و غیره) یک شناسه یکتا دارد که به آن آیدی گفته میشود. در این مقاله به روش نمایش این آیدی‌ها در پنل مدیریت وردپرس می‌پردازیم.

پیش فرض وردپرس این است که آیدی را به شما نمایش ندهد. به عنوان مثال شما قادر نیستید آیدی یک دسته یا چیز دیگری را داخل پنل خودتان ببینید. بدین منظور باید از افزونه ای به نام Reveal IDs که در این مقاله قصد توضیح آن را داریم استفاده کنید.

دانستن آیدی به چه کارمان می‌آید؟

در حالت معمولی دانستن یا ندانستن آیدی چندان اهمیتی ندارد اما اگر بخواهید از یک شورتکد یا یک قطعه کد وردپرس استفاده کنید آنگاه به دانستن آیدی نیاز پیدا خواهید کرد.

نمایش آیدی در پنل مدیریت وردپرس با پلاگین reveal IDs

به عنوان مثال، تصور کنید که قصد دارید از شورتکدی که یک دسته خاص را به شما می‌دهد استفاده کنید. برای استفاده از این شورتکد می‌بایست آیدی دسته موردنظر را به یکی از پارامترهای آن بفرستید تا به خوبی کار کند. در ادامه نحوه کشف آیدی دسته موردنظر را به شما آموزش خواهیم داد.

افزونه Reveal IDs چیست و چه کاری برای ما انجام میدهد

افزونه Reveal IDs آیدی هر قسمت را به پنل مدیریت وردپرس اضافه خواهد کرد. به عبارت دیگر شما با استفاده از این افزونه میتوانید آیدی هر بخش را پیدا کنید. این افزونه ستونی مختص آیدی در تمام جداول موجود در پنل مدیریت اضافه می‌نماید.

نمایش آیدی در وردپرس با افزونه Reveal IDs

برای مشاهده ستون آیدی که این افزونه ایجاد میکند در ابتدا باید آن را نصب کنید. این افزونه در مخزن وردپرس موجود است لذا کافی است نام آن را در بخش افزونه‌ها سرچ کرده و به صورت مستقیم آن را نصب نمایید.

دیدن آی دی ها با افزونه ی وردپرسی

پس از آنکه این افزونه را نصب کردید، به هر قسمت از وردپرس که بروید، ستون آیدی را که به تمام جداول اضافه شده خواهید دید. استفاده از این افزونه کاربردی همین قدر ساده و آسان است.

در صورتیکه از آموزش نمایش آیدی در پنل مدیریت وردپرس راضی بوده اید می توانید به قسمت آموزش طراحی سایت وب سایت ما مراجعه نموده و از جدیدترین آموزشهای سایت ما بهره مند شوید. همچنین در صورتیکه تمایل داشتید می توانید از بسته های طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی وب سایت گلزاروب نهایت استفاده نموده و یک وب سایت شیک برای خود سفارش دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهار =