خدمات طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان گلزاروب

3+2 نکته مهم در طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان

شاید تا همین چند سال پیش، اغلب مدیران کسب و کارهای فیزیکی و مخصوصا فروشگاه های پوشاک، به فضای آنلاین فقط به عنوان تهدیدی برای تاکسی‌های اینترنتی، فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی و… نگاه می‌کردند.

اما با شروع کار فروشگاه های اینترنتی فروش لباسی مثل مدیسه و دیجی استایل و سپس انتشار آمار درآمدهای میلیاردی آنها از فروش پوشاک به صورت اینترنتی، کم‌کم آنها هم به فکر طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان و مردان افتادند تا از سهم چند میلیاردی گردش مالی این بازار بی‌نصیب نمانند.

راستش ایده طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان و فروش لباس از طریق آن، ابتدا کمی برای همه حتی خود ما هم غیر ممکن به نظر می‌رسید اما در هر حال چند مجموعه بزرگ اقدام به اجرای این ایده کرده و با توجه به نبود رقیب، در فضایی کم رقابت به سرعت رشد کردند و باعث تعجب خیلی از صاحبان کسب و کارهای فعال در حوزه پوشاک و دیگر حوزه‌ها شدند.

با توجه به اینکه در شرکت طراحی سایت گلزاروب چند نمونه کار قوی در طراحی سایت فروشگاهی داریم، در این مقاله قصد کردیم شما را با ویژگی های طراحی سایت فروشگاه لباس زنان، از قوانین لازم اجرایی تا قسمت‌های داخلی و بخش‌های تخصصی‌تر آشنا کنیم:

در طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان چه نکاتی را رعایت کنیم؟

طراحی سایت فروشگاهی لباس زنان گلزاروب
خرید لباس زنانه از فروشگاه های آنلاین

فروش لباس در سطح وب مثل فروش کالای دیجیتال نیست که مشتری بعد از مشاهده و مطالعه توضیحات آن، با خیالی راحت اقدام به سفارش محصول کند. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های لازم برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی لباس را برای‌تان عنوان می‌کنیم:

1- تمرکز بر طراحی کاربری در فروشگاه اینترنتی لباس

اولین نکته در طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان، توجه دقیق به طراحی کاربری (ظاهر) سایت است. یادتان باشد فروش لباس در ایران تا به امروز فقط در فروشگاه‌های فیزیکی انجام می‌شده و فروش آن به صورت اینترنتی به معنای عوض کردن سلیقه مخاطبان است.

بنابراین برای اینکه بتوانیم به خوبی سلیقه مخاطبان را مورد توجه قرار دهیم، باید به ظاهر سایت و مخصوصا تصاویری که قرار است محصولات را به کاربران نشان دهند دقت کنیم. در طراحی این نوع سایت، باید بخش اعظمی از صفحه محصول و صفحات دسته بندی به نمایش تصاویر لباس اختصاص پیدا کند.

2- طراحی بخش وبلاگ سایت فروشگاهی

یکی از بخش‌هایی که در طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان و به طور کلی لباس باید مورد توجه قرار بگیرد، وبلاگ سایت است. وبلاگ یا همان بخش مقالات پتانسیل بالایی در جذب مخاطبان سرگردان سطح وب، که هنوز در خرید خود مردد هستند، به سایت دارد.

بنابراین باید به زیبایی و کارایی وبلاگ اهمیت داد تا بعد از جذب مخاطب از طریق موتور جستجو به مقاله، بتوان او را به دسته بندی‌های فروش محصولات سایت راهنمایی کرد.

طراحی سایت فروشگاهی لباس گلزاروب
استفاده از تصاویر حرفه ای برای جلب نظر مخاطب

3- امنیت در طراحی سایت فروشگاهی لباس زنان

احتمالا با فرآیند سئو (seo) آشنا هستید. سئو به معنای رقابت در موتور جستجو روی کلمات کلیدی مختلف است. به عنوان مثال رقابت روی کلمه کلیدی “خرید لباس” در گوگل، با سایت‌های دیگری که علاقه دارند روی این کلمه در صفحه اول دیده شوند.

خیلی از افراد علاقه‌مند به طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان، توجهی به امنیت سایت نکرده و تصور می‌کنند اطلاعات خاصی روی سایت‌شان وجود ندارد که هکرها را وسوسه به هک کردن آن کند.

اما این عزیزان به این موضوع دقت نمی‌کنند که ممکن است خیلی از رقبای آنها در سئو، برای کاهش رتبه‌های سایت‌ اقدام به هک کردن و خراب کاری در آن کنند. بنابراین یک سایت فروشگاهی باید در زمینه امنیت، به بهترین شکل ممکن عمل کند. در مقاله امنیت سایت فروشگاهی نکات و جزئیات مهم‌تری در مورد این موضوع مطرح کردیم که می‌توانید در صورت نیاز آنها را مطالعه کنید.

نکات اجرایی در طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان

نکاتی که تا اینجا گفته شد، باید در طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان مورد توجه قرار می‌گرفت، اما نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم باید توسط مدیریت اجرا شده و به طور کلی به عنوان قوانین سایت در نظر گرفته شوند تا مخاطبان تجربه خرید بهتری داشته و با مشکل روبرو نشوند.

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای پوشاک زنان گلزاروب
نمایش و توضیحات کافی در مورد محصول

1- ضمانت باز پس‌گیری بی قید و شرط محصولات

اولین نکته‌ای که می‌تواند باعث کاهش ترس مخاطبان از خرید اینترنتی لباس و پوشاک شود، وجود قابلیت باز پس‌گیری محصولات است. با توجه به اینکه خیلی از کاربران سایت فروشگاهی شما نگرانند محصولات دریافتی مشابه چیزی نباشد که در سایت می‌بینند، احتمالا به همین دلیل از خرید صرف نظر کنند.

اما در صورت وجود تضمین، آنها بهانه‌ خاصی برای نخریدن محصول ندارند و با خیال راحت برای پرداخت محصول اقدام می‌کنند. البته در مورد پس گرفتن محصولات نگران نباشید، آمار نشان می‌دهد مخاطبان بسیار کمی محصولات خریداری شده شما را برای‌تان پس می‌فرستند و نباید بابت آن ترسی داشته باشید.

2- انتخاب دقیق مدل‌های لباس

یکی از مشکلاتی که حتی در خرید پوشاک از فروشگاه‌های فیزیکی هم با آن روبرو هستیم، مشکل انتخاب دقیق سایز لباس مناسب با سایز خودمان است. به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان، ایده‌ای که فروشگاه‌های بزرگ برای حل این مشکل به کار گرفته‌اند را پیاده کنید.

آنها برای اینکه مخاطبان بتوانند سایزهای انتخابی را بهتر با بدن خودشان تطبیق دهند، علاوه بر نوشتن توضیحات کامل در مورد سایز محصولات، از مدل‌هایی استفاده می‌کنند که مخاطب با مشاهده‌شان بتواند به خوبی اندازه تن آنها را تشخیص داده و با بدن خود اندازه گیری کند. همینطور استفاده از اشیاء مختلفی مثل صندلی و… که اندازه‌شان قابل تشخیص است در کنار مدل‌ها، به انتخاب دقیق‌تر مخاطبان شما کمک می‌کند.

طراحی سایت فروشگاهی پوشاک گلزاروب
خرید لباس از فروشگاه آنلاین پوشاک زنانه

کلام آخر؛ اعتماد سازی کنید

مشاوران شرکت طراحی سایت گلزاروب، نه فقط در زمان ساخت فروشگاه آنلاین پوشاک، بلکه در انواع طراحی سایت فروشگاهی، به عنوان یک نکته مهم به کارفرماها توصیه می‌کنند نکات اعتماد سازی در سایت را به خوبی پیاده سازی کنند.

یک سایت فروشگاهی زمانی می‌تواند مخاطبان و کاربران سطح وب را به خریدار تبدیل کند که در روند جلب اعتماد آنها موفق باشد. برای این موضوع، به نکات پایین توجه کنید:

  • نمادهای اعتماد و ساماندهی را برای سایت‌تان دریافت کنید،
  • از پشت صحنه کسب و کارتان ویدیو تولید کرده و در سایت قرار دهید،
  • در صفحه درباره و تماس باما از شماره‌های تماس تلفن ثابت استفاده کنید،
  • توجه زیادی روی شبکه‌های اجتماعی و جذب نظرات مثبت معکوس کنید.

در نهایت اگر نیاز به مشاوره یا سفارش خدمات طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان دارید با شماره‌های پایین تماس بگیرید:

تماس برای مشاوره یا سفارش طراحی سایت فروشگاهی پوشاک زنان: 09109212500

با آرزوی موفقیت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =