تجربه کاربری در سئو گلزاروب

تاثیر تجربه کاربری در سئو

تجریه کاربری یکی از موضوعات مهم در کسب و کارهای اینترنتی به خصوص در زمینه اپلیکیشن است. تجربه کاربری در سئو نقش بسیار اساسی دارد که در ادامه مقاله به طور مفصل مورد بحث قرار خواهد گرفت و شما با نکات مهم تجربه کاربری در سئو آشنا خواهید شد.

تجربه کاربری چیست؟

تجربه کاربری یا user experience به رفتارها و نگرش های یک کاربر نسبت به یک سرویس خاص گفته می شود. تجربه کاربری با گذشت زمان و گسترش بیشتر آن دچار تغییرات زیادی می شود. تجربه کاربری حیطه وسیعی را شامل می شود که هر زمینه مباحث خاص خود را دارد و همانطور که گفتیم یک موضوع ثابت و پایدار نیست و در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی می شود. ما علاوه بر تجربه کاربری مفهوم رابط کاربری را نیز داریم که اجازه دهید در ادامه تفاوت های آن ها را ذکر کنیم.

تفاوت بین رابط کاربری و تجربه کاربری

رابط کاربری یا user interface بخشی است که کاربر به مطور مستقیم با آن در ارتباط است و همچنین سیستمی است که برای کاربر ملموس است. برای مثال سایت دیجی کالا با برخورداری از ویژگی های مانند ظاهر کاربر پسند، داشتن محتوای کامل، امکان مقایسه محصولات و… یک تجربه کاربری خوبی به جا گذاشته است. اما اخیرا مشکلاتی مانند بی نظمی در محصولات، پشتیبانی ضعیف و… در سایت دیجی کالا ایجاد شده که سبب تجربه کاربری نامطلوبی شده است. بنابراین اینگونه بیان کرد که رابط کاربری زیرمجموعه تجربه کاربری است و این دو تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند. تجربه کاربری بسیار گسترده تر از رابط کاربری است.

طراحی تجربه کاربری سئو
مهمترین نکات در تجربه کاربری وب سایت

تاثیرات تجربه کاربری در سئو

گوگل به کاربران اینترنتی اهمیت زیادی می دهد و نهایت تلاش را می کند که تجربه کاربری بی نظیری را به کاربر ارائه دهد.گوگل همیشه بهترین پیشنهادات را به کاربر می دهد. در صورتی که کاربر از سایتی راضی نباشد، به سراغ سایر پیشنهادات می رود. اگر عبارت مدنظر خود را در گوگل، یاهو و بینگ وارد کنید، متوجه تفاوت کیفیت سایت های پیشنهادی خواهید شد.

سایت هایی که بارگذاری صفحاتش به کندی صورت می گیرد یا با انواع مختلفی از آپ و تبلیغات احاطه شده باشد، تجربه کاربری بدی را ایجاد می کنند. در نتیجه گوگل این سایت ها را از لیست سایت های با رتبه بالا خارج می کند. علت این امر هم این است که سایت هایی که تجربه کاربری بدی ایجاد می کنند، اعتبار گوگل را پایین می آورند. گوگل نیز سعی می کند بهترین پیشنهادات را به کاربر بدهد. بنابراین سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که تجربه کاربری خوبی ایجاد کند و به دنبال آن سایتتان جایگاه یک گوگل را کسب کند. پس متوجه شدید که تجربه کاربری چه تاثیر شگرفی بر روی سئو سایت دارد.

عوامل موثر در تجربه کاربری و سئو

سرعت سایت

یکی از مهم ترین مواردی که اهمیت زیادی دارد و تاثیر زیادی بر روی تجربه کاربری و سئو می گذارد بحث سرعت سایت است. سرعت سایت سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربران شما را راضی نگه دارد. در غیر این صورت کاربران زیادی را از دست خواهید داد. در نتیجه رتبه سایت نیز به شدت کاهش می یابد. پس سرعت سایت خود را بهینه کنید.

اثرات تجربه کاربری در سئو سایت گلزاروب
تجربه کاربری مخاطب پسند

موبایل فرندلی بودن سایت

امروزه بیشتر جستجوها در گوگل توسط تلفن های همراه انجام می شود. در صورت که سایت شما با تلفن های همراه سازگاری نداشته باشد، دچار ضرر زیادی خواهید شد. گوگل نیز توجه زیادی به این مسئله دارد. پس از دید تجربه کاربری سایت شما باید برای تلفن های گوشمند بهینه باشد.

جامع بودن محتوا

محتوای جامع و کامل تاثیر بسیار زیادی بر روی تجربه کاربری دارد که اهمیت زیادی به آن داده نمی شود. کاربر به محتوای جامعی نیاز دارد که پاسخگوی تمام نیاز های او باشد بخش اصلی سایت شما همان محتوا است که در صورت کامل بودن کاربران زیادی را جذب خواهید کرد. به این موضوع نیز توجه زیادی کنید.

به روز بودن محتوا

محتوا و مطالب سایت شما همیشه باید بروز باشند تا کاربر ارتباط خوبی با سایت شما برقرار کند. پس حتما محتوا های قبلی خود را ویرایش کنید و مورد بازنویسی قرار دهید تا در زمان حال کاربردی شوند.

استفاده از مالتی مدیا

در میان محتوا های خود از مالتی مدیا نیز استفاده کنید زیرا تاثیر بسیار زیادی در تجربه کاربری دارد. مالتی مدیا شامل ویدیو، عکس، فایل، صوت و… است. حتما در لابه لای محتوا خود از عکس های جذاب استفاده کنید تا کاربر را جذب محتوا کنید. بدین ترتیب کاربر تجربه خوبی از سایت شما خواهد داشت.

طراحی زیبا

یک وب سایت با طراحی زیبا تاثیر فوق العاده ای بر روی تجربه کاربری دارد. سایت هایی که از لحاظ طراحی ظاهری شرایط نامطلوبی دارند به هیچ وجه نمی توانند کاربر را جذب کنند.

پاپ آپ، تبلیغات و…

سایت هایی که حاوی موارد زیادی از تبلیغات و پاپ آپ هستند، احساس ناخوشایندی در کاربر ایجاد می کنند و امکان اینکه کاربر از سایت شما خارج شود بسیار زیاد است. پس از تبلیغات و پاپ آپ ها زیاد استفاده نکنید و یا اگر استفاده می کنید به گونه ای باشد که برای کاربر آزار دهنده نباشد.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی نیز از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی بر تجربه کاربری دارد. شما با لینک سازی اصولی کاربر را به صفحات خود می کشانید و با محتوای ارزشمندی که ایجاد کرده اید، موجب دلبستگی کاربر به سایتتان می شوید. نوعی اعتماد قوی بین شما و کاربرانتان ایجاد می شود.

حرفه ای ترین نکات طراحی کاربری در سئو وب سایت گلزاروب
توجه به نکات تجربه کاربری در سئو وب سایت

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی سایت شما را معتبر می کند و موجب بهبود تجربه کاربری و سئو می شود. در فضای رقابتی بین سایت های مختلف زمانی که شما به محتوای خود لینکی از سایت های مشابه را می دهید، به کاربر کمک می کنید اطلاعات خود را تکمیل کند. بدین ترتیب اعتماد کاربر را به شدت جلب می کنید و این یک امتیاز بزرگی برای شماست.

امیدواریم که تا کنون توانسته باشیم با مقاله فوق تا حدود رضایت شما را جلب کنیم. قبل از ادامه مقاله، توجه شما را به مطلب زیر جلب می نماییم.

طراحی سایت حرفه ای یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان مشاغل و کسب و کار است. از انواع طراحی وب سایت می توان به طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی اشاره نمود. یک شرکت طراحی سایت معتبر قادر است خدمات بسیار با کیفیتی در این زمینه به مشتریان خود ارائه نماید. شرکت طراحی سایت گلزاروب یکی از شرکت های با سابقه در زمینه طراحی سایت و سئو سایت می باشد. برای سفارش طراحی سایت و یا سفارش سئو می توانید از طریق شماره های زیر با کارشناسان شرکت در تماس باشید.
شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

نکاتی در مورد تاثیر تجربه کاربری در سئو

معیار تشخیص تجربه کاربری

گوگل برای امتیاز دادن به سئو، فاکتورهای مختلف را به صورت کمیت ارزیابی می کند و بر اساس آن نتایج مختلف را رتبه بندی می کند و تجربه کاربری نیز بدین ترتیب سنجیده می شود. در تجربه کاربری سه عامل نرخ پرش، زمان حضور در وب سایت و حرکت در نظر گرفته می شود. به این صورت که هر چه سرعت پرش کمتر، زمان حضور کاربر بیشتر و حرکت pogo-sticking کمتری اتفاق بیفتد، وب سایت تجربه کاربری بهتری خواهد داشت. پس این سه پارامتر را در وب سایت خود بهبود دهید.

رابطه کاربری و تجربه کاربری در سئو وب سایت
اثرات سئو خارجی و سئو داخلی در تجربه کاربری

تنها لینک بیلدینگ کافی نیست

امروزه سئوکاران زیادی با استفاده از بک لینک، سوشیال سیگنال رتبه و تجربه کاربری را بهبود می بخشند. اما حقیقت امر این است که این نوع روش امروزه اثر زیادی ندارد. زیرا گوگل با استفاده از الگوریتم RankBrain تعداد بک لینک ها و سوشیال سیگنال ها را درنظر نمی گیرد. گوگل با کمک همان سه پارامتری که در بخش قبل گفته شد، کیفیت و تجربه کاربری شما را ارزیابی می کند.

اثر مستقیم و غیرمستقیم تجربه کاربری

اثر مستقیم به این صورت است که اگر تجربه کاربری سایت شما عالی باشد، کاربر جذب سایت شما خواهد شد و رتبه سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و اگر تجربه کاربری ضعیفی داشته باشید، نتیجه عکس خواهد داشت. اثر غیر مستقیم نیز به این صورت است که اگر کاربر تجربه ی خوبی در ذهن کاربر خود ایجاد کرده باشید، سایت شما و برند شما در ذهن او می ماند و در دفعات بعدی نیز به سایت شما مراجعه خواهد کرد. اگر تجربه کاربری خوبی در ذهن کاربر ایجاد نکرده باشید، نتیجه کاملا بر عکس خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =