ایجاد سوشیال سیگنال های قدرتمند توسط گلزاروب

همه چیز درباره ی سوشیال سیگنال

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در سئو سایت، بحث سوشیال سیگنال یا سیگنال شبکه های اجتماعی است. به دلیل اینکه امروز شبکه های اجتماعی افراد زیادی را درگیر خود کرده است، اهمیت آن هر روز بیشتر می شود. در این مقاله قصد داریم هر آنچه درمورد سوشیال سیگنال لازم است بدانید را توضیح دهیم.

شبکه اجتماعی چیست؟

برای اولین بار شبکه اجتماعی توسط جان بازنز، فعال حوزه انسان در سال 1954 مطرح کرد که شبکه اجتماعی را مجموعه ای از گره ای مرتبط به هم می داند. در این ساختار، هر گره یک فرد، یک گروه یا یک سازمان است. این تعریفی است که جان بارنز ارائه کرده است. آن چیزی که امروز تحت عنوان شبکه اجتماعی در اختیار داریم، قرابت زیادی با این تعریف دارد. شبکه اجتماعی امروزه یک اجتماعی مجازی بین افراد تشکیل داده که محلی است که گره هایی میان افراد مختلف به وجود می آید. همه ی ما زمانی که شبکه ی اجتماعی مطرح می شود، فیسبوک و اینستاگرام در ذهنمان تداعی می شود. اگر بخواهیم تعریف دقیق تری از شبکه اجتماعی داشته باشیم، باید بگوییم که شبکه اجتماعی فضایی است که براساس ارتباط گروهی افراد در سراسر دنیا شکل می گیرد.

قدرت سیگنال شبکه های اجتماعی - گلزاروب
فعالیت در شبکه های اجتماعی

سوشیال سیگنال چیست؟

در قسمت قبل درمورد تعریف شبکه اجتماعی مواردی را بررسی کردیم. در حقیقت به هر حرکتی که در شبکه های اجتماعی ایجاد می شود، یک سیگنال و نشانه را به دنبال دارد. برای مثال لایک کردن، کامنت گذاشتن، به اشتراک گذاشتن و … همگی سوشیال سیگنال هستند. این قبیل سوشیال سیگنال ها، محبوبیت یک پست را نمایان می کنند. پستی که بیشترین لایک و کامنت را بگیرد از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

گاهی اوقات برخورداری از کامنت زیاد نشانه محبوبیت نیست، زیرا در اینستاگرام افراد زیادی هستند که به دلیل هنجارشکنی های متعدد شخصیت های رذل شناخته می شوند ما پست های آن ها با کامنت زیادی روبرو می شود. شبکه ای اجتماعی اینستاگرام، توییتر و لینکدین بیشترین استقبال را در ایران دارند. اما اینستاگرام به دلیل اینکه درج لینک را به ما نمی دهد، فاقد ارزش سئو است. در قسمت بعد تاثیر سوشیال سیگنال بر سئو سایت را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر سوشیال سیگنال در بهبود و ارتقا سئو و رتبه سایت

سوشیال سیگنال تاثیرات خود را به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر روی سئو و رتبه سایت شما اعمال می کند. سیگنال های متعددی که از طریق شبکه های اجتماعی دریافت می شود، بر روی سئو سایت شما تاثیر می گذارد. همانطور که گفتیم تاثیرات غیر مستقیمی نیز وجود دارد که می توان به افزایش استفاده از نام برند شما در سطح وب، افزایش مخاطبان و درنتیجه احتمال لینک دادن به سایت و افزایش برندینگ کسب و کار اشاره کرد. پس سوشیال سیگنال را جدی بگیرید.

سوشیال سیگنال یا سیگنال شبکه های اجتماعی
فعالیت صحیح در شبکه های اجتماعی، رتبه سئو سایت ما را افزایش می دهد.

قواعد کلی افزایش سوشیال سیگنال اما از چه راهکارهایی می توان استفاده کرد تا سیگنال های شبکه اجتماعی کسب و کار خود را ارتقا دهیم؟  با توجه به فراگیر شدن روزافزون شبکه های اجتماعی، گوگل به صورت جدی توجه خود را بر روی سوشیال سیگنال ها متمرکز کرده است و ما نیز باید سوشیال سیگنال را در اولویت قرار دهیم و با جدیت دنبال کنیم. شما باید نهایت تلاش خود را انجام دهید تا سیگنال های وبسایتتان را ارتقا دهید. برای اینکه بدانید چه میزان از سوشیال سیگنال را دارا می باشید، می توانید از ابزار ahrefs کمک بگیرید. تنها کاری که باید بکنید این است که آدرس سایت خود را در صفحه موردنظر وارد کنید و از سوشیال سیگنال خود مطلع شوید.

آیا می دانید شرکت طراحی سایت گلزاروب یکی از حرفه ای ترین شرکتها در زمینه طراحی سایت و سئو سایت می باشد؟ ایا می دانید که این شرکت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را به صورت قدرتمند انجام می دهد؟ پس هر چه سریعتر برای بهره گیری از خدمات طراحی وب سایت این شرکت با کارشناسان آن تماس بگیرید:
شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

اصول افزایش سوشیال سیگنال داخلی

در سوشیال سیگنال داخلی شما باید فرآیند ساخت سوشیال سیگنال را برای کاربر خود ساده کنید. برای نمونه شما می توانید برای دیده شدن بیشتر پست هایتان یک جایزه مشخص کنید و به کاربران خود هدیه دهید. بدین ترتیب شما می توانید در اشتراک گذاری بیشتر پست هایتان تاثیر بیشتری ایجاد کنید. یا می توانید در درون مقالات خود دکمه های اشتراک گذاری را ایجاد کنید تا مخاطبان شما بتوانند مقالات را به اشتراک بگذارند. با این راهکارها میتوانید به راحتی موجب افزایش سوشیال سیگنال سایت خود شوید.

افزایش سئو سایت با گرفتن سیگنالهای صحیح از شبکه های اجتماعی - گلزاروب
لایک مخاطبان در شبک های اجتماعی اعتبار پست ما را افزایش می دهد.

اصول افزایش سوشیال سیگنال خارجی

فعالیت شما در شبکه های اجتماعی باید طوری باشد که مانع افزایش سوشیال سیگنال شما نشود. برای مثال اگر نام سختی برای پیج توییتر خود درنظر بگیرید، کاربر به راحتی نمی تواند پیج شما را پیدا کند و منشن کردن شما نیز با محدودیت هایی مواجه می شود. اگر پیج شما محتوایی در بر نداشته باشد، افراد تمایلی به دنبال کردن شما نخواهند داشت و درنتیجه مخاطب کمی خواهید داشت. پس این قواعد آسان اما کاربردی را درنظر بگیرید. در ادامه تکنیک های ذکر شده را مدنظر قرار دهید تا موجب افزایش سوشیال سیگنال های خود شوید.

شبکه های خود را محدود کنید

افراد زیادی این تصور را دارند که فعالیت در شبکه های اجتماعی مختلف می توانند مخاطبان زیادی را جذب کنند. اما راستش را بخواهید اصلا این طور نیست. این کار مزیتی برای شما نخواهد داشت. به جای فعال بودن در شبکه های اجتماعی مختلف، یک یا دو شبکه اجتماعی پرطرفدار را انتخاب کنید و وقت و سرمایه خود را بر روی آن تمرکز کنید. اثرات آن را خیلی زود مشاهده خواهید کرد.

چه طور می توانیم در شبکه های اجتماعی فعالیت مستمر و قدرتمند داشته باشیم؟ - گلزاروب
فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی

فعالیت داشته باشید

سعی کنید در شبکه های اجتماعی فعالیت مستمر و مثمرثمر داشته باشید. فعالیت مثمرثمر به این معنا که پست و مطالبی را به مخاطب عرضه کنید که به آن ها نیاز داشته باشند. مطالب شما باید پاسخگوی نیاز تمامی مخاطبانتان باشد. یک روند منظم را درپیش بگیرید و با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

خلاقیت به خرج دهید

اگر می خواهید مخاطبان زیادی را جذب کنید، باید پست ها و محتوای ساییتان را به گونه ای خلاقانه طراحی کنید. ایده های نو از خود تراوش کنید، به گونه ای که افراد آن ایده را با نام شما بشناسند. هدیه و جوایزی را درنظر بگیرید تا پست های شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود. صفحه اول سایتتان را جذاب طراحی کنید تا در همان لحظات اولیه جذب مخاطب را داشته باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ کنید.

همانطور که گفته شد گوگل توجه ویژه ای به سوشیال سیگنال دارد. این توجه شامل حال نویسنده و یا کسی که محتوا را ایجاد کرده نیز خواهد شد. و این موضوع به شدت با سئو سازگاری دارد. برای مثال مطالبی که بیل گتیس درمورد موفقیت نوشته است طبیعتا بسیار بالاتر از مطالبی است که شخص عادی آن را نگارش می کند. نتیجه این بخش این است اگر یک اینفلوئنسر محتوای شما را ایجاد کند کارایی بهتر و موثرتری خواهد داشت.

قدرت عجیب سوشیال سیگنال در افزایش رتبه سایت - گلزاروب
افزایش روز به روز مخاطبان شبکه های اجتماعی

کمپین راه اندازی کنید

برای این که کمپینی را راه اندازی کنید باید برنامه مشخص و جامعی داشته باشید و به تمام ابعاد آن فکر کنید و بدون فکر اقدام به کاری نکنید. تمامی رویداد ها را پیش بینی کنید و طبق پلن خود پیش بروید. یک کمپین جذاب تاثیر زیادی در جذب حداکثری سوشیال سیگنال دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =