لینک سازی در ویکی پدیا. چرا و چگونه؟ گلزاروب

لینک سازی در ویکی پدیا

ویکی پدیا یکی از معروف ترین سایت های محبوب و مطرح جهان محسوب می شود که شما قابلیت ویرایش و اصلاح مطالب در این سایت را دارید. ویکی پدیا یک مرجع معتبری محسوب می شود که زبان های مختلفی را پوشش می دهد. در این مقاله قصد داریم که راه های لینک سازی در ویکی پدیا را به شما آموزش دهیم. پس به ادامه مطلب توجه فرمایید.

اهمیت لینک سازی در ویکی پدیا

همانطور که می دانید ویکی پدیا یک سایت منبع محسوب می شود که ارتباط داشتن مستمر با این سایت، باعث قدرتمند تر شدن سایتتان می شود. شما از طریق بک لینک هایی که از ویکی پدیا دریافت می کنید می توانید اعتبار سایت خود را افزایش دهید. نوع بک لینک در ویکی پدیا نوفالو است اما لینک هایی که دریافت می کنید بسیار با ارزش است. علاوه بر این دامین آتوریتی بالایی دارد که در حال حاضر 90 است و می توانید ترافیک زیادی را نیز جذب کنید.

تاثیر بک لینک نوفالو ویکی پدیا

افرادی که کار سئو را به صورت حرفه ای انجام میدهند، بک لینک گرفتن از سایت های نوفالو مانند ویکی پدیا را کار درستی نمی دانند زیرا گوگل لینک های نوفالو را دنبال نمی کند. بگذارید با مثالی اهمیت لینک سازی در ویکی پدیا را ثابت کنیم و این نظریه را رد کنیم. سایت های معروفی مانند Quora و Stack overflow به صورت روزانه هزاران کامنت لینک دار دریافت می کنند. مطالبی که در این سایت ها موجود است، کاربران زیادی را از سرتاسر دنیا به سمت خود کشانده است. از طرفی بک لینک های این سایت ها نیز نوفالو می باشد. پس اهمیت بک لینک های نوفالو را بی اهمیت درنظر نگیرید.

علت معتبر و با ارزش بودن ویکی پدیا

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، یکی از دلایل با اهمیت بودن سایت ویکی پدیا، وجود محتوا های معتبر است که این سایت را اینقدر قدرتمند کرده است. ویکی پدیا هر آن چه که بخواهید را با پشتیبانی از زبان های مختلف ارائه می دهد. ویکی پدیا در حدود 2 میلیون صفحه به زبان فارسی ایجاد کرده است.

علاوه بر آن ویکی پدیا تعداد بسیار زیادی لینک، سوشیال سیگنال، منشن و بک لینک را در خود جای داده است و هم سئو داخلی و خارجی قدرتمندی دارد. دلایل ذکر شده تنها بخشی از اهمیت لینک سازی در ویکی پدیا است. کپی نبودن محتوا ها در ویکی پدیا، جستجوی بسیار زیاد در این سایت و میزان کلیک بالا در نتایج جست و جوی گوگل نیز از اهمیت لینک سازی در ویکی پدیا است.

ساخت بک لینک در وب سایت معتبر ویکی پدیا - گلزاروب
اهمیت لینک سازی در سایت های معتبر و بالاخص ویکی پدیا

اصول ساخت بک لینک در ویکی پدیا

سئوکاران لینک سازی در ویکی پدیا را سخت و همچنین غیراخلاقی قلمداد می کنند. اما این افراد به اعتقاد بنده هدف و نیت گوگل را درک نکرده اند. اجازه دهید بیشتر در این باره بحث کنیم:

احساس مسئولیت در قبال ویکی پدیا

ویکی پدیا با مطالب و محتواهای ارزشمند و منحصر به فردی که ارائه می دهد، سعی در ارتقا دانش افراد دارد. این مهم ترین هدف سایت ویکی پدیا می باشد. به همین دلیل شما نیز باید به هدف و نیت ویکی پدیا احترام بگذارید و اگر بک لینکی ایجاد می کنید به گونه ای باشد که به آن لطمه ای وارد نشود. اگر مطلبی را نیز در ویکی پدیا ویرایش می کنید، فقط این هدف را داشته باشید که به مطالب اعتبار و ارزش دهید. پس در قبال لینک سازی در ویکی پدیا، محتواهای ارزشمندی نیز ایجاد کنیم.

لینک به منبعی ارزشمند

ویکی پدیا امکان لینک دادن به سایر سایت ها را ایجاد کرده است. با این کار شما می توانید به محتواهای کامل تری از سایت های دیگر دست یابید. با اینکار مطالعات شما غنی تر می شود. شما می توانید یک محتوای ارزشمند و یونیکی در سایت خود ایجاد کنید و لینک آن را در ویکی پدیا قرار دهید. با این کار شما از ویکی پدیا لینک دریافت می کنید. در بخش بعدی مراحل لینک گرفتن در ویکی پدیا را شرح خواهیم داد.

مراحل لینک گرفتن از ویکی پدیا

در مباحث قبلی در مورد اصول مقدماتی و اولیه بک لینک گرفتن از ویکی پدیا صحبت کردیم. لینک گرفتن در ویکی پدیا بسیار اسان است و افراد زیادی در سرتاسر دنیا در حال افزودن مطلب و ویرایش محتواهای ویکی پدیا هستند. امکان اینکه افراد بخواهند مطالب ویکی پدیا را به نفع خود یا برای ایجاد خرابکاری ویرایش و تغییر دهند وجود ندارد. زیرا در همان دقیقه اول مطلب بازسازی می شود. صرفا نباید مارکتینک و لینک بیلدینگ خودمان را وارد ویکی پدیا کنیم. هدف شما به طور کلی باید این باشد که محتوای بی نظیر و ارزشمند تولید کنید و به ویرایش و افزودن مقالات بپردازید. درج لینک محتوی خود به عنوان منبع هم که از اهداف اصلی شما باید باشد.

آیا می دانید که یکی از شرکت های با سابقه در زمینه طراحی وب سایت و سئو سایت، شرکت گلزاروب است؟ آیا می دانید که این شرکت تحویل سفارشات به صورت حرفه ای، ضمانت هایی را برای اطمینان صاحبان کسب و کار در نظر گرفته است؟ مثلا بر روی بسته های طراحی سایت و سئو سایت خود، ضمانت بازگشت وجه و پشتیبانی مادام العمر در نظر می گیرد. برای آشنایی بیشتر با خدمات شرکت طراحی سایت گلزاروب، با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر در تماس باشید.
شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

ترفندهای ساخت بک لینک در ویکی پدیا

در بخش قبل درمورد اصول و روش های کلی ساخت بک لینک در ویکی پدیا مورد بحث قرار گرفت. در این قسمت با ترفند هایی آشنا خواهید شد که می توانید لینک سازی موثری در ویکی پدیا ایجاد کنید.

مقالات کوتاه ویکی پدیا

در سایت ویکی پدیا مقالات کوتاه در حد چند خط یا پاراگراف وجود دارد که شما می توانید آن ها را ویرایش و یا توسعه دهید. این ترفند بسیار خوبی است که مقالات کوتاه مرتبط با محتوای غنی خود را پیدا کنید و به آن لینک دهید. با این روش میتوانید هم نقش مثمرثمری در ویکی پدیا داشته باشید و هم اینکه لینک خود را بهبود ببخشید و به آن اعتبار دهید.

لینک سازی در مقالات ویکی پدیا - گلزاروب
لینک سازی در مقالات ویکی پدیا

مقالات نیازمند تاثیر پذیری

بسیاری از صفحات فارسی ویکی پدیا نیاز به تاثیرپذیری دارند. شما می توانید به آن ها منبع و مرجع اضافه کنید تا مطالب آن مستند شود. بدین منظور شما می توانید از سایر مقالات ویکی پدیا نیز کمک بگیرید. ویکی پدیا نیز این اجازه را به شما داده است که به منابع دیگر لینک دهید.

بهبود لینک سازی داخلی

شما به کمک لینک سازی داخلی می توانید بک لینک های خود را باارزش کنید. برای اینکار کلمات مدنظر خود را در محتوای کلی پیدا کرده و به لینک داخلی تبدیل کنید. درنتیجه اعتبار بک لینکی که به سایت شما داده شده است، افزایش پیدا می کند. به همین راحتی!

لینک سازی چندگرهی و خاکستری

بک لینک سازی در ویکی پدیا نوعی روش کلاه سفید است که خود ویکی پدیا قادر به شناسایی افرادی است که صرفا کار لینک بیلدینگ انجام می دهند. در نتیجه لینک های این افراد را حذف می کند. شما می توانید از ترفند لینک سازی چند گرهی استفاده کنید. برای این کار باید برای صفحه ای را که از آن لینک دریافت کرده اید، بک لینک خریداری کنید. با بکارگیری این روش پیج آتوریتی، اعتبار و ارزش صفحه خود را نیز افزایش می دهید.

جانب احتیاط را رعایت کنید

امکان اینکه بعضی از کارها توسط ربات انجام شود، وجود دارد. بنابراین احتیاط بیشتر، شرط عقل است. شما اگر چندین مطلب را به دنبال هم ویرایش کنید و به آن لینک سایت خود را بدهید، ممکن است این حرکت شما نوعی اسپم درنظر گرفته شود. گاهی محتوا را فقط به خاطر ارزش دادن به سایت ویکی پدیا ویرایش کنید و به آن لینک ندهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =