لینک سازی در فروم ها. چرا و چگونه؟ گلزاروب

اهمیت لینک سازی در فروم ها

لینک سازی در فروم ها یکی از راه های متداول لینک بیلدینگ است که سئوکاران از آن استفاده می کنند. چون این روش بر خلاف اصول و قوانین گوگل است، جانب احتیاط باید رعایت شود. این روش جزو تکنیک های کلاه سیاه در لینک سازی محسوب می شود که لینک سازی در آن با سایر انواع لینک بیلدینگ تفاوت دارد. اما یکی از مزیت های آن این است که لینک سازی از طریق فروم ها، بسیار طبیعی جلوه می کند.

لینک سازی در فروم ها از اهمیت خاصی برخوردار است. شما قادر به لینک سازی به سه روش مختلف در هر فروم ها هستید. از تمامی انجمن ها می توانید بک لینک های دو فالو دریافت کنید. توجه داشته باشید که تعداد فروم ها بسیار زیاد است که منبع بی نهایتی برای لینک بیلدینگ محسوب می شود. در ادامه با انواع روش های لینک سازی در انجمن ها با ما همراه باشید.

انواع روش های لینک سازی در انجمن ها

سه روش کلی برای لینک سازی در فروم ها و انجمن ها وجود دارد.

ثبت پروفایل بک لینک

چگونه لینک سازی صحیح در فروم ها انجام دهیم؟ گلزاروب
لینک سازی در فروم ها

این امکان برای کاربران وجود دارد که لینک سایت خود را در پروفایل کاربری خود قرار دهند. به دلیل دو فالو بودن لینک، لینک ایجاد شده ارزش زیادی دارد که می توانید نهایت استفاده را از آن ببرید. فقط این نکته اساسی را به یاد داشته باشید که فعالیت مستمر شما است که پروفایل بک لینک شما را معتبر می کند و فقط دریافت پروفایل بک لینک به تنهایی مزیتی برای شما نخواهد داشت. پس فعالیت گسترده ای در انجمن داشته باشید.

ثبت بک لینک در امضا

در اکثر فروم ها شما قابلیت ثبت امضای شخصی دارید. بدین گونه که هر پست یا کامنتی را که منتشر کنید، امضای شما به صورت خودکار در انتهای پست قرار داده می شود. برای امضای خود لینک درج کنید تا با قرار دادن هر پستی، یک بک لینک برای شما ثبت گردد. استفاده از این روش هم کار چندان درستی نیست زیرا ممکن است بک لینک شما با تاپیک همخوانی نداشته باشد. همچنین بک لینک به یک صفحه خاص و با یک انکرتکست خاص در چند نقطه مختلف یک سایت تکرار می شود.

ثبت بک لینک در تاپیک ها

از طریق کامنت گذاری در انواع مختلف تاپیک ها می توانید لینک سازی کنید که یکی از روش های کارآمد در لینک سازی فروم ها محسوب می شود. با توجه به زمینه کاری خود در تاپیک های مرتبط فعالیت داشته باشید و با کامنت گذاری به وب سایت خود لینک دهید. علاوه بر این شما با راه اندازی یک تاپیک می توانید این لینک را ایجاد کنید.

8 نکته لینک سازی در فروم ها

در قسمت قبل با روش های ساختن بک لینک در فروم ها آشنا شدیم. در این بخش نکاتی را در لینک سازی بیان می کنیم که باید مورد توجه قرار دهید.

چک کردن اولیه فروم

افراد زیادی همان ابتدای کار در یک فروم خاص ثبت نام می کنند و اقدام به تهیه لینک می کنند که کار اشتباهی است. اول شما باید لینک های که در تاپیک ها موجود است را باید مورد بررسی قرار دهید و از قابل رویت بودن آن ها مطمئن شوید. انجمن های زیادی در سطح وب وجود دارد که کاربران قابلیت مشاهده لینک ها را ندارند و حتما باید در سایت ثبت نام کنید و عضو آن شوید. حتی ربات های گوگل هم توانایی مشاهده لینک ها را ندارند. به همین دلیل فعالیت در این انجمن ها جهت لینک سازی برای شما سودی نخواهد داشت.

نحوه ی ساخت بک لینک در فروم ها - گلزاروب
نکات مهم در ساخت بک لینک در فروم ها

پراکندگی بک لینک ها

افراد زیادی هستند که صرفا لینک سایت خود را در قسمت پروفایل انجمن ها قرار می دهند و این کار را در انجمن های متعددی تکرار می کنند. باید درنظر داشت که گوگل تمامی این بک لینک ها را مصنوعی در نظر می گیرد و فایده زیادی برای شما نخواهد داشت. شما علاوه بر این که به پروفایل بک لینک می دهید، به صفحات سایت خود هم لینک دهید. همچنین فعالیت بیشتری در انجمن ها داشته باشید و فعالیت شما فقط محدود به بک لینک دادن به پروفایل نباشد.

امیدواریم که تا کنون از مقاله نگارش شده، استفاده کافی را برده باشید. قبل از ادامه بحث، توجه شما را به مطلب زیر جلب می کنیم.

اگر شما یکی از صاحبان کسب و کار هستید یا به هر دلیلی دنبال طراحی سایت هستید، شرکت طراحی سایت گلزاروب می تواند به شما کمک نماید. حتی اگر قبلا سفارش طراحی سایت به شرکتی داده بودید و الان از سایت طراحی شده ناراضی هستید باز هم گلزاروب می تواند به شما کمک کند. طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی از جمله خدمات طراحی وب سایت گلزاروب است. برای اطلاع بیشتر از خدمات ما، می توانید از شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
شماره تماس برای ارتباط با کارشناسان ما: 09109212500

تنها به پروفایل بک لینک بسنده نکنید.

همانطور که گفته شد نباید فعالیت خود را صرفا در جهت ساخت پروفایل بک لینک محدود کنید. در انجمن ها نیز فعالیت داشته باشید. شما در هر تاپیکی که پستی ایجاد کنید، پروفایل شما به آن صفحه اضافه می شود. اگر فردی بر روی پروفایل شما کلیک کند، مستقیما به سایت شما هدایت می شود که این کار برای شما ارزشمند است. شما با فعالیت گسترده در فروم ها باعث ایجاد لینک های داخلی زیادی به صفحه پروفایل خود می شوید. در نتجه اعتبار و ارزش پروفایل شما افزایش می یابد.

از قدرت منشن ها استفاده کنید

همانطور که اشاره کردم سعی کنید در امضا بک لینک ایجاد نکنید و به جای آن از منشن ها بهره بگیرید. هر کجا که نام ما برده شده اما لینکی به ما داده نشود، در واقع یک منشن برای کسب و کار ما محسوب می شود. شما می توانید نام برندتان را بدون هیچ بک لینکی در امضای خود قرار دهید. بعد از این که پست و کامنتی می گذارید یک منشن برای شما درنظر گرفته میشود.

ساخت بک لینک در فروم ها - گلزاروب
چرا در فروم ها لینک سازی می کنیم؟

امضا یا سایت واید؟

شما در هنگام بهینه سازی سایت و سئو سایت به بک لینک های سایت واید احتیاج دارید. افرادی زیادی در شرایط کلاه سیاه بودن، این نوع بک لینک ها را ایجاد می کنند. کاربرانی وجود دارد که فعالیت زیادی در انجمن ها دارند و کامنت ها و پست های بی شماری ایجاد می کنند. افرادی که کار سئو را انجام می دهند، با پرداخت هزینه، مدتی امضای این افراد را اجاره می کنند و لینک خود را در پروفایل آن ها قرار می دهند.

یافتن فروم مرتبط

در فروم هایی فعالیت داشته باشید که مربوط به حوزه کاری شما می شود. در غیر این صورت فایده خاصی برای شما نخواهد داشت. فعالیت در زمینه های غیرمرتبط حتی می تواند جریمه شدن شما را نیز در پی داشته باشد. پس فروم هایی را که مرتبط با حوزه کاری شما هستند را پیدا کرده و در آن ها فعالیت داشته باشید. با جستجوی کوئری کلمه کلیدی+infurl:forum می توانید فروم های مرتبط را پیدا کنید.

قانون مدار باشید

هر انجمنی قوانین خاص خودش را دارد که باید آن ها را مطالعه کنید. اگر قوانینی که هر انجمن مشخص کرده است را رعایت نکنید، توسط انجمن بلاک می شوید و با ایمیل دیگری نیز نمی توانید در انجمن فعالیت داشته باشید. پس این موضوع مهم را مدنظر قرار دهید.

فعالیت واقعی برای کاربر

سعی کنید به گونه ای در انجمن فعالیت کنید که توجه کاربران را جلب کنید. هدف خود را کمک به کاربران بگذارید. به مرور زمان کاربران شناخت کافی از شما پیدا می کنند و در نتیجه لینک های شما بیشتر جلب توجه می کند. گوگل این نکته مهم را درنظر می گیرد و به آن اهمیت می دهد. پس صرفا برای لینک سازی در فروم ها فعالیت نداشته باشید.

لینک بیلدینگ خارجی و ایرانی

برای لینک سازی می توانید از فروم های ایرانی و خارجی استفاده کنید که هر کدام را توضیح می دهیم.

لینک بیلدینگ در فروم ها - گلزاروب
لینک سازی در فروم های داخلی و خارجی

لینک سازی در فروم های ایرانی

در کنار لینک سازی، در فروم های ایرانی قابلیت جذب ترافیک برای وب سایت خود را نیز دارید. البته دامین آتوریتی فروم های ایرانی پایین است و نهایتا 60 تا 70 است. مشکل دیگری که وجود دارد این است، فروم های ایرانی بسیار محدود هستند و در زمینه های زیادی، فروم های تخصصی ایجاد نشده است.

لینک سازی در فروم های خارجی

فروم های خارجی بر خلاف فروم های ایرانی، دامین آتوریتی بالایی دارند. مزیت دیگر فروم های خارجی این است که برای همه زمینه ها تاپیک های اختصاصی ایجاد شده است. مشکل فروم های خارجی این است که برای فعالیت باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. همچنین برای وب سایت خود نمی توانید ترافیک جذب کنید.

همانطور که گفته شد، ساخت بک لینک در فروم ها تاثیری در سئو سایت دارد. اگر تمایل داشتید می توانید سفارش سئو سایت خود را به ما بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شانزده =