طراحی سایت برای موبایل و نکاتی که باید رعایت شود

اصول طراحی وب سایت برای موبایل

طراحی وب سایت برای موبایل و گوشی های هوشمند نکات بسیاری دارد که در این مقاله سعی می کنیم به آنها بپردازیم. همراهان قدیمی ما می دانند که وقتی درباره ویژگی های سئو و مفهوم آن صحبت می کردیم، به این نتیجه رسیدیم که توجه به موبایل ها و پلتفرم های گوناگون، اهمیت زیادی دارد. چراکه همه کاربران شما، کاربران کامپیوتر نیستند و بسیاری از طریق گوشی های همراه وارد وب سایت می شوند. طراحی یک سایت بر اساس اصول طراحی وب سایت برای موبایل، می تواند کمک زیادی به سئوی آن بکند. تا انتهای مقاله را بخوانید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

بسیاری از خریداران شما از طریق موبایل و گوشی های هوشمند وارد سایت می شوند. امروزه افراد، استفاده از گوشی ها را راحت تر از سایر پلتفرم ها می بینند. به همین سبب حتی گاهی ممکن است اکثر مشتریان تان از این راه جذب شوند. پس بسته به موضوع سایت تان، ممکن است این تعداد متغیر باشد. اما هر چقدر هم تغییر بکند به صفر نخواهد رسید.

با گذر زمان، این روند در حال رشد است و تعداد کاربران موبایل های هوشمند جهش پیدا می کند. برای نمونه از سال 2017 ، اگر کسب و کاری سایتی داشت که برای موبایل ها مناسب نبود، آن کسب و کار را شکست خورده می نامیدند.

توجه داشته باشید که طراحی سایت برای موبایل به تنهایی کافی نیست. در واقع شما باید امکاناتی را فراهم کنید که کاربر گوشی موبایل، به محض ورود به وب سایت شما، از آن لذت ببرد و احساس راحتی داشته باشد. به اصطلاح می گویند که آن سایت تجربه کاربری خوبی را به مخاطب منتقل می کند. طبق آمارها، نزدیک 30 درصد افرادی که در نظر اولیه از سایت خوششان نمی آید، فورا آن وب سایت را ترک می کنند و به سراغ دیگری می روند.

کاربران موبایل هنگام ورود به سایت شما، هدف خاصی دارند. اگر بتوانید طراحی سایت تان را طوری تنظیم کنید که این حس به مخاطب انتقال داده شود که شما می توانید این هدف را برآورده کنید، آن ها در سایت شما خواهند ماند. پس ضمن رعایت این نکته، ترافیک ورودی سایت تان را افزایش می دهید.

در این مقاله چه سوالاتی پاسخ داده می شوند؟

  • چطور می توانیم سایت خودمان را برای سئوی خوب بهینه کنیم، به طوری که کاربران موبایل هم شامل آن بشوند؟
  • جهت سئوی سایت برای کاربران موبایل، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
  • بهترین روش بهینه سازی سایت برای مخاطبان گوشی های همراه، چه روشی است؟
چطور یک سایت برای دستگاه های موبایل طراحی نماییم؟

هنگام طراحی سایت درخواست ریسپانسیو بودن بدهید. ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت، یعنی این که طراحی آن وب سایت هم برای دسکتاپ و هم موبایل خواهد بود. این گونه سئو نیز تامین می شود. به نکات زیر درباره ریسپانسیو بودن طراحی وب سایت برای موبایل دقت کنید:

المان های حرکتی و صفحه خانه

Navigation یا همان المان های حرکتی، مواردی هستند که به حرکت بین صفحات کمک می کنند. HomePage یعنی صفحه مربوط به خانه.

صفحه خانه یا اصلی باید به گونه ای طراحی شود که کاربر هنگام ورود به آن اذیت نشود. برای مثال صفحه، پر از تبلیغات نباشد. البته می توانید در این صفحه تبلیغ کنید اما نه بیش از حد استاندارد خودش. فرض کنید هنگام ورود کاربر، یک پنجره تبلیغاتی کوچک برای او به نمایش در می آید که محتوای تبلیغاتی دارد. برخی در این پنجره به کاربر خوش آمد هم می گویند.

اما چیزی که صفحه نخست باید داشته باشد، ارضای مخاطب است. اینکه کاربر برای چه چیزی وارد سایت شما شده و به دنبال چه می گردد. همه این ها باید مقابل دیدگان او باشد و به آسانی به همه موارد دسترسی پیدا کند. به بیان دیگر هدف کاربر باید در صفحه اول برآورده شود.

ضمن رعایت نکات بالا، توجه داشته باشید که کاربری که در صفحه نخست قرار دارد، باید به مشتری تبدیل شود. بنابراین چنین صفحه ای را طراحی کنید که ویژگی های تبدیل کاربر به مشتری را داشته باشد؛ دکمه های فراخوان یا  CTAهای دقیق، ایجاد شورتکات صفحه اصلی، استفاده مینیموم از تبلیغات و فرآیندهای فروش را در این صفحه رعایت کنید.

کار با گوشی های موبایل باعث می شود برخی از فاکتورها از چشم انسان پنهان بماند. طراحی درست ایجاب می کند تا همه این موارد را با همدیگر تنظیم کنید. برای ایجاد کلید خانه، فضای مناسب برای یک صفحه 16 اینچی موبایل را در نظر بگیرید. فضای مناسب بخش بالایی و پایینی صفحه گوشی است.

از دکمه های فراخوان استفاده کنید. دکمه های Call To Action کاربران شما را به طور مستقیم به مشتری تبدیل می کند. همچنین می تواند نرخ ترافیکی شما را افزایش دهد. حالا که متوجه اهمیت این دکمه ها شدید، پس لازم است روی آن ها بیش از قبل تمرکز کنید. طراحی دکمه های فراخوان می تواند سخت یا آسان باشد. برای افرادی که با هوشمندی شان کاربران را به مشتری تبدیل می کنند، مدیریت این دکمه ها کار مشکل تری به نظر می رسد.

برای طراحی بهتر دکمه های کال تو اکشن، از فونت مناسب استفاده کنید. فونت ها باید طوری باشند که خوانا بوده و بلد نباشند. متن داخل دکمه های فراخوان نیز مهم است. باید دقت بکنید که چه چیزی داخل باکس قرار می دهید. چراکه اولین چیزی که کاربران شما خواهند دید، متن آن است. پس در انتخاب کلمات، بسیار دقت کنید. مهم ترین نکته، انتخاب درست رنگ است. شما گزینه های زیادی پیش رو دارید، اما باید بهترین رنگ را انتخاب کنید.

یکی از بدترین تجربه هایی که یک کاربر می تواند داشته باشد گم شدن در سایت شما است. فرض کنید وارد یک سایت فروشگاهی شده اید و پشت سر هم، چند محصول را انتخاب و وارد صفحات آن ها شده اید. اگر در صفحه حاضر باشید و بخواهید به صفحه نخست بازگردید چه می کنید؟ احتمالا اولین کاری که به نظرتان می رسد این است که روی لوگوی سایت بالای هر صفحه کلیک کنید. اما وقتی کلیک کنید و اتفاقی نیفتد چه احساسی پیدا می کنید؟

طراحی وب سایت برای دستگاه موبایل و تبلت

به شخصه، بدترین تجربه کاربری ای که داشتم، استفاده از این نوع سایت ها بوده است. شما باید لوگوی سایت خودتان را به عنوان شورتکات یا میانبر صفحه اول قرار دهید تا کاربر در سایت تان گم نشود و بتواند به سادگی راه خودش را پیدا بکند. راه جدیدتر این است که در طراحی مدرن سایت برای صفحات موبایل، نوار دسترسی ها در بخش پایین صفحه قرار داده شود تا کاربر با کوچک ترین لمس روی آیکون خانه، به صفحه نخست بازگردد.

همان طور که گفتیم، تبلیغات می تواند کاربر را از صفحه فراری دهد. برای جلوگیری از این اتفاق، تبلیغات خودتان را کنترل کنید. اگر بنرهای تبلیغاتی زیادی وجود دارد، آن ها را کمتر کرده و به حد معقولی برسانید. اگر این بنرها در معرض دید کاربران است و به تجربه کاربری لطمه می زند، جای آن ها را عوض کنید.

اگر می خواهید بدانید که چطور تبلیغ کنید، بدون این که به تجربه کاربری لطمه وارد شود، ادامه مقاله را بخوانید. برای این کار کافی است مانند یک کاربر فکر بکنید. این که او از سایت چه می خواهد و چه هدفی دارد؟ چه نوع صفحه ای از نظر او این هدف را برآورده می کند؟ ظاهر سایت چطور باشد تا رضایت او جلب شود؟و… اگر همه این سوالات را با موفقیت جواب بدهید، می توانید به سادگی و بدون آسیب دیدن، تبلیغ بکنید.

نظرات و فروش

فروش الکترونیکی نسبت به سال های اخیر، پیشرفت زیادی داشته است. کاربران انتظار دارند تا با ورود به یک فروشگاه خوب، از نظرات سایر خریداران با خبر شده و بتوانند آن محصول را به خوبی بررسی کنند. مدیران فروشگاه ها هم در پی افزایش فروش و زیاد کردن خروجی نرخ تبدیل شان هستند. اما سوال اینجا است که چطور می توان فروش را افزایش داد به نحوی که کاربر نیز از گشت زنی در سایت خسته نشود؟

راهکارها و نکات مهم در باب طراحی و ساخت سایت برای دستگاه ها

جواب این پرسش این است که باید به کاربر آزادی عمل داد. در واقع نباید طوری رفتار کرد که انگار قصد تبدیل زوری کاربر به خریدار را داریم. برای مثال اگر به محض ورود کاربر، پیشنهاد ثبت نام در سایت به او داده شود، فورا سایت را ترک خواهد کرد، چراکه هیچ کس از این کار خوشش نمی آید. اگر در سایت های قدر و بزرگ این اتفاق رخ ندهد، نرخ تبدیل کاهش می یابد.

این مطلب ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 12 =