ناکارآمدی کلمات کلیدی در سئو سایت گلزاروب

هر آنچه که درباره ناکارآمدی کلمات کلیدی باید بدانید (Keyword Cannibalization)

Keyword Cannibalization یا به عبارتی ناکارآمدی کلمات کلیدی از جمله مشکلات رایج بیشتر وبسایت هاست که می تواند سئو سایت شما را بشدت دچار مشکل کرده و رفع آن نتایج مثبتی در ارتقاء رتبه شما خواهد داشت.

همراه ما باشید با بررسی همه جانبه Keyword Cannibalization و سایر مفاهیم مرتبط به آن از جمله Keyword Targeting.

آشنائی با مفهوم ناکارآمدی کلمات کلیدی یا Keyword Cannibalization

نا کارآمدی کلمات کلیدی و یا Keyword Cannibalization زمانی رخ می دهد که برای کلمه کلیدی خاصی آن چه که مورد نظر شماست در نتایج گوگل نشان داده نمی شود و یا علاوه بر نشان دادن نتایج گوناگون برای یک کلمه کلیدی، صفحات مورد نظر نیز با تأخیر بالا می آیند.

با آگاهی به اصول سئو قطعاً می دانید هر صفحه وبسایت تنها مختص به یک کلمه کلیدی سئو می شود اما با بروز Keyword Cannibalization صفحات مختلفی از سایت مورد هدف قرار گرفته و به نوعی سبب ایجاد رقابت بین این صفحات می شود که این باعث ایجاد مانعی در رشد سایت شما خواهد شد .

البته این نکته نیز قابل ذکر است که گاهاً ناکارآمدی کلمات کلیدی می تواند باعث بالا آمدن دو نتیجه از وبسایت شما در رتبه 1و 2 گوگل شود که در اینصورت نمی توان به آن به چشم یک مشکل نگاه کرد!

Keyword Targeting از اصول ضروری!

یکی از علل بروز مشکل Keyword Cannibalization در بیشتر وب سایت ها عدم رعایت هدف گذاری کلمات کلیدی و یا همان Keyword Targeting به عنوان یک اصل بسیار ضروریست!

کلمات کلیدی هدف در سئو سایت گلزاروب
keyword targeting یکی از راهکارهای نا کارآمدی کلمات کلیدی

اما چگونه باید این اصل ساده و مهم را رعایت کنیم؟ بسیار ساده است! تنها کافیست تعیین کنید با کدام کلمه کلیدی کدام صفحه از وبسایت شما قرار است بالا بیاید؟ این نکته ایست که از آغاز شروع تحقیقات برای یافتن کلمات کلیدی سایت خود باید در نظر بگیرید. شما می توانید برای رسیدن به این هدف با ترسیم یک جدول و مشخص کردن کلمات کلیدی هر صفحه و همچنین محتوای مرتبط به آن صفحه به راحتی از بروز مشکل ناکارآمدی کلمات کلیدی جلوگیری کنید .

چگونه مشکل ناکارآمدی کلمات کلیدی (Keyword Cannibalization) را حل کنیم؟

با رعایت نکاتی که در ادامه مطرح می شود می توانید براحتی مشکل Keyword Cannibalization را برطرف کنید.

1- لینک سازی داخلی صحیح

یکی از روش های حل این مشکل استفاده از لینک دادن به کلمه ایست که شما قصد دارید صفحات شما در آن رتبه کسب کند، به عبارتی استفاده از لینک سازی داخلی صحیح!

شما باید تلاش کنید لینک های داخلی خود را تا جایی که امکان دارد با استفاده از انکر تکست (Anchor Text) کلمه کلیدی بدهید، به این ترتیب این امکان را برای گوگل فراهم می کنید که براحتی بتواند تشخیص دهد که چه کلمه ای را برای هر کدام از صفحات سایت خود در نظر گرفته اید .

2- ریدایرکت، حذف و یا Noindex نمودن صفحات

خوب ، یکی از روش های برطرف نمودن مشکل ناکارآمدی کلمات کلیدی (Keyword Cannibalization) ریدایرکت (Redirect) یا به بیانی دیگر انتقال کاربر به مکان جدید است. حذف صورت مسئله نیز از دیگر شیوه های حل این مشکل محسوب می شود، به این معنا که کل صفحات بهینه شده برای کلمه کلیدی مورد نظرتان را حذف کنید! مگر اینکه به این صفحات نیز نیاز داشته باشید و علاقه ای به حذف آن نداشته باشید که در اینصورت می توانید از روش دیگر یعنی Noindex و یا راهکارهای دیگر استفاده کنید.

ناکارآمدی کلمه کلیدی و راه های رفع آن توسط گلزاروب
انتخاب عبارت کلیدی صحیح برای هر صفحه ی وب سایت

3- دریافت بک لینک

راه پیشنهادی دیگر برای رفع مشکل Keyword Cannibalization و بالا آمدن صفحه مورد نظرتان با کلمه کلیدی که مشخص کرده اید دریافت تعدادی بک لینک همراه انکرتکست کلمه کلیدیست، اگرچه این عمل می تواند جریمه گوگل را در پی داشته باشد که این نشان دهنده تأثیر انکرتکست بر روی رتبه وبسایت است ولی این به این معنا نیست که دریافت یک بک لینک با انکرتکست کلمه کلیدی منجر به جریمه شما خواهد شد!

با این عمل شما به گوگل نشان خواهید داد که کدام صفحه از نظر شما برای کلمه کلیدی مورد نظرتان اهمیت دارد .

4- به کار بردن روش Canonical

در ابتدا باید این نکته را بدانید که استفاده از روش Canonical ضمن حل مشکل ناکارآمدی کلمات کلیدی می تواند در برطرف نمودن مشکلاتی از قبیل محتواهای تکراری و یا Duplicate Content به شما کمک کند.

یکی از صفت های تعریف شده در کدهای HTML، صفت و یا به عبارتی Canonical است. بطور مثال فرض کنید با یک کلمه کلیدی مشخص 3 صفحه از صفحات شما دچار رقابت شده اند، در اینجاست که شما می توانید با تعریف صفت Canonical به روی دو صفحه ای که در حقیقت مورد نظر شما نبوده اند این مشکل را حل کنید، به اینصورت که با این عمل شما به گوگل اعلام می کنید که این 2 صفحه بخشی از صفحه سوم که در حقیقت هدف اصلی شماست، محسوب شده و به همین دلیل لازم است بررسی این دو صفحه در اولویت دوم قرار بگیرد.

امیدواریم که از مطالعه مقاله فوق، حداکثر بهره مندی حاصل شده باشد. در انتها و به عنوان معرفی شرکت طراحی سایت گلزاروب، باید عرض شود که این شرکت خدمات متنوع طراحی سایت از قبیل طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را با قیمت نازل و کیفیت بالا به انجام می رساند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه خواهشمند است با کارشناسان ما از طریق شماره های تماس زیر ارتباط برقرار نمایید.
شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =