مفهوم کلیدی به جای کلمه کلیدی

مفهوم کلیدی جایگزینی برای کلمات کلیدی!

عملکرد گوگل در تعیین رتبه وبسایت ها در گذشته تنها بر اساس تشخیص کلمات کلیدی پایه گذاری شده بود، که این از اصول سئو نیز محسوب می شد، اما آنچه که امروزه ملاک تعیین جایگاه و رتبه وبسایت ها از نظر گوگل است، نه فقط کلمات کلیدی بلکه مفهوم کلیدیست!

ما در این مطلب سعی داریم ضمن توضیح مفهوم کلیدی نکاتی مهم در این زمینه را نیز بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

مفهوم کلیدی چیست؟

از آن جا که در گذشته ملاک تعیین رتبه وبسایت ها از نظر گوگل تنها تعداد کلمات کلیدی سایت ها بود، متخصصان در زمینه سئو سایت در اغلب موارد بدون توجه به مفهوم و محتوا سعی بر جای دادن کلمات کلیدی در مطالب خود داشتند، از همین رو با استفاده از تکنیک هایی از قبیل Keyword Stuffing (تکرار کلمات کلیدی) به دنبال بالا بردن رتبه وبسایت خود بودند. اما به مرور این قبیل تکنیک ها اگرچه اعتبار خود را از دست داد اما از نظر گوگل همچنان محتوایی که استفاده مطلوب تری از کلمات کلیدی داشت می توانست رتبه بهتری نیز کسب کند.

تا سال 2018 که با ورود “مفهوم کلیدی” به حوزه تولید محتوا تحول قابل توجهی در نتایج جستجو به وجود آمد و گوگل با تغییر روند خود در تعیین رتبه، اینبار نه تنها به دنبال کلمات کلیدی، بلکه به دنبال مفهوم کلیدی محتوای شما برای تعیین رتبه و جایگاه سایت بود! به این معنا که کلمات و عبارات کلیدی اعتبار خود را تا حدودی از دست داده و ملاک گوگل جهت ارزیابی، مفهوم محتوای تولید شده قرار گرفت و البته گوگل نشان داد این توانایی را دارد که به خوبی با ارزیابی مفاهیم جایگاه واقعی یک وبسایت را مشخص کند!

در نظر گرفتن مفهوم کلیدی در محتواهای تولیدی - گلزاروب
تولید محتوا با در نظر گرفتن محتوای کلیدی

به عبارتی گوگل با تشخیص مفهوم محتوای تولیدی شما، وبسایت شما را در نتایج جستجو عبارات کلیدی ای نشان خواهد داد که در محتوای شما به هیچ عنوان تکرار نشده اند و این تنها با هدف افزایش کیفیت محتوای تولیدی توسط متخصصان سئو و جلوگیری از تولید محتواهایی نامفهوم است که صرفاً بر اساس کلمات کلیدیست.

عوامل تأثیرگذار جهت تقویت مفهوم کلیدی

قبل از ورود مفهوم کلیدی به حوزه تولید محتوا، متخصصان سئو با درج کلمات و عبارات کلیدی در جایگاه هایی از قبیل تگ های heading، تگ عنوان (Title Tag)، تگ توضیحات (Meta Description)، نشانی URL و همچنین اولین پاراگراف محتوا سعی در بالا بردن رتبه وبسایت خود داشتند، اما آن چه که واضح است، با تغییر تکنیک گوگل در الگوریتم های مورد استفاده خود، متخصصان در حوزه تولید محتوا نیز باید تلاش کنند با تغییر استراتژی و توجه به مفاهیم کلیدی، اعتبار لازم را به محتوای خود ببخشند.

طراحی سایت با کیفیت و سپس سئو سایت به صورت حرفه ای بسیار به رشد یک کسب و کار کمک خواهد کرد. با توجه به نظرات مخاطبان و مشتریان، شرکت طراحی سایت گلزاروب، یکی از مهمترین شرکت ها در زمینه طراحی وب سایت است که خدماتی از قبیل طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و … ارائه می دهد. در صورت تمایل می توانید با شماره های شرکت، تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

در اینجا می خواهیم ضمن آموزش نکاتی بمنظور تقویت مفهوم کلیدی، شما را با تکنیک هایی آشنا کنیم که بوسیله آن، وبسایت شما چه بر اساس کلمات کلیدی و چه بر اساس مفهوم کلیدی موفق به کسب تیک تأیید گوگل شود!

1- استفاده از عبارات و کلمات مترادف

از جمله روش های مؤثر در تقویت مفهوم کلیدی به کار بردن کلمات و عبارات مترادف و توصیفی در محتوای تولیدیست. استفاده از عبارات مترادف و هم معنی به درک بهتر مفهوم محتوای شما توسط گوگل کمک کرده و گوگل با دریافت سیگنال از سمت هرکدام از این کلمات می تواند بخوبی مفهوم صفحه شما را شناسائی کند. Google Suggestion بهترین مرجع برای دستیابی به چنین کلماتیست.

به کار گیری عبارات مترادف در متن - گلزاروب
به کارگیری عبارات مترادف به منظور در نظر گرفتن مفهوم کلیدی

2- تولید محتوای طولانی

یکی دیگر از تکنیک های موفق در تقویت مفهوم کلیدی جهت دستیابی به رتبه بالا استفاده از محتواهای طولانیست! در حقیقت شما با به کاربردن تعداد کلمات بیشتر و در نتیجه تولید محتوایی طولانی تر موفق به انتقال مفهوم بیشتری خواهید شد و این یعنی افزایش شانس شما برای کسب جایگاهی شایسته در نتایج جستجو گوگل!

3- بسط محتوا به موضوعات دیگر

یکی از نکات مثبت استفاده از محتواهای طولانی امکان بسط محتوا به موضوعات متنوع دیگر است! در واقع با یک محتوای طولانی شما این امکان را پیدا می کنید که با بحث پیرامون جنبه های متفاوت موضوع و حواشی آن، با تقویت مفهوم کلیدی خود را به رتبه بالاتری برسانید.

4- استفاده از مفهوم کلیدی در پاراگراف اول

استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول محتوا از جمله تکنیک های قدیمی مورد استفاده برای بالا بردن رتبه بشمار می رفت اما آنچه که امروزه به شما توصیه می کنیم استفاده از مفهوم کلیدی در کلمات ابتدایی و یا به عبارتی همان پاراگراف اول برای شناسائی هرچه بهتر مفهوم توسط گوگل است.

افزایش رتبه سئو وب سایت با به کارگیری مفاهیم کلیدی در متون - گلزاروب
افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو با رعایت مفاهیم کلیدی در جستجوها

5- تقویت مفهوم کلیدی با کامنت مارکتینگ

و اما روش دیگر جهت افزایش شانس شما برای بالا رفتن رتبه، تقویت مفهوم کلیدی با بهره گیری از کامنت کاربران سایت و یا به عبارتی کامنت مارکتینگ است، در این شیوه شما با استفاده از واژگان مختلف به کار رفته در کامنت کاربران با لحن های گوناگون و بیان هایی متفاوت می توانید به تقویت مفهوم کلیدی صفحه خود کمک کنید!

البته این نکته را نیز به یاد داشته باشید برای بالا بردن رتبه وبسایت و کسب جایگاهی مناسب، در کنار افزایش کیفیت به لحاظ محتوا و توجه به مفهوم کلیدی لازم است نکات مهم درج کلمات کلیدی را نیز مورد توجه قرار دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =