لینک سازی داخلی - گلزاروب

آموزش نکات حرفه ای لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی لینکی است از یک دامنه به صفحه دیگر از همان دامنه داده می شود. لینک سازی داخلی اهمیت زیادی دارد و به اعتبار صفحات سایت شما می افزاید و همچنین باعث می شود که گوگل صفحات سایت را سریعتر پیدا کند. افراد زیادی هستند که معتقدند لینک سازی اینترنال اهمیت چندانی ندارد و فقط به لینک سازی خارجی اهمیت می دهند. در صورتی که لینک بیلدینگ داخلی از اصول مهم سئو است که برای خودش استراتژی خاصی دارد.

لینک سازی اینترنال (داخلی) چیست؟

همانطور که گفته شد لینک سازی داخلی یعنی لینک دادن صفحات مختلف یک سایت به یکدیگر. در لینک سازی خارجی موضوع فرق می کند. در لینک سازی خارجی شما از یک سایت دیگر به سایت خودتان لینک می دهید. برای نمونه وقتی در یک صفحه از سایت، لینک صفحه دیگری از همان سایت را قرار دهیم، لینک سازی اینترنال کردیم.

اهمیت لینک سازی صحیح داخلی چیست؟

یکی از اصول مهم در سئو وب سایت، لینک سازی داخلی است که توجه کمتری به آن می شود. لینک سازی اینترنال سئو سایت شما را بهبود می بخشد. در ادامه درمورد اینکه تاثیر لینک بیلدینگ داخلی در سئو چیست و آیا به اندازه لینک سازی خارجی باید مورد توجه قرار گیرد یا نه بحث می کنیم و دلایل آن را توضیح می دهیم.

لینک بیلدینگ داخلی و اثر آن بر سئو - گلزاروب
اهمیت لینک سازی اینترنال

بهینه سازی Search Flow کاربر

بحث بهینه سازی search flow از جمله نکات مهمی است که در لینک سازی داخلی باید مورد توجه قرار بگیرد. به عوان کسی که کار سئو حرفه ای انجام میدهد باید به گونه ای عمل کنید که تمامی نیازهای کاربر در سایت شما پاسخ داده شود و توجه کاربر را جلب کنید. طوری که وادار شود در سایت شما بماند. کار لینک سازی اینترنال نیز همین است. با لینک سازی داخلی اصولی، در حقیقت کاربر را در سایت خود اسیر می کنید.

برای مثال شما عبارت آموزش طراحی سایت را سرچ کرده اید و به مقاله موردنظر رسیده اید. پس از خواندن این مقاله ممکن است بخواهید در مورد خرید هاست، دامین، دامنه و … اطلاعاتی را کسب کنید. اصلا نیازی به سرچ این موارد نیست زیرا تمامی این مقالات در سایت موجود می باشد و به آن ها لینک داخلی داده شده است. همین عامل سبب می شود که کاربر وادار شود در سایت شما بماند.

بهینه سازی بودجه کراول

بودجه کراول به تعداد صفحاتی گفته می شود که ربات های گوگل طی یک دوره زمانی مشخصی به سایت شما ایندکس می کنند. با بهینه کردن بودجه کراول می توانید توجه گوگل را جذب سایت خود کنید. با استفاده از لینک سازی داخلی می توانید بودجه کراول را بهینه سازی کنید و نرخ بودجه کراول را افزایش دهید که موجب تاثیر گذاری در سئو می شود.

مشخص کردن اهمیت صفحات برای گوگل

با استفاده از لینک سازی داخلی می توانید اهمیت صفحات سایت خود را به گوگل اطلاع دهید. هر چه به صفحات سایتتان لینک داخلی بیشتری دهید، اهمیت آن صفحه از سایت را بالا برده اید. معمولا تمامی سایت ها به صفحات اصلی سایتشان لینک داخلی زیادی می دهند تا کاربران را جذب کنند.

چطور می توان با لینک سازی داخلی صحیح، رتبه سایت خود را در جستجوی گوگل بهبود ببخشیم؟ - گلزاروب
لینک بیلدینگ داخلی، به نوعی اهمیت صفحات را مشخص می کند.

نکات حرفه ای لینک سازی اینترنال (داخلی)

ما درمورد اهمیت لینک سازی صحیح داخلی مطالبی را عنوان کردیم تا با اصول کلی لینک سازی اینترنال (داخلی) اشنا شوید. اکنون نوبت به آموزش لینک بیلدینگ داخلی است. پس با ما همراه باشید.

تعداد

درمورد تعداد لینک سازی، داخلی سوالات زیادی مطرح می شود. اجازه دهید در یک جمله این پرسش را پاسخ دهم، عدد و مقدار در سئو جایی ندارد. این مطلب را نیز در نظر بگیرید که در لینک سازی داخلی اعتدال را رعایت کنید. استفاده از لینک سازی اینترنال بیش از حد نیز کار درستی نیست.

جایگاه

لینک هایی که در صفحات ابتدایی و در موارد اول ظاهر می شوند، برای گوگل ارزش و اعتبار بیشتری دارد. پس از صفحات قدرتمند به صفحات ضعیف لینک دهید و به اعتبار آن ها بیفزایید. برای این کار شما باید لینک را در قسمت above the fold قرار دهید.

اهمیت صفحات سایت با استفاده از لینک سازی اینترنال صحیح گلزاروب
انکرتکست در لینک سازی اینترنال اهمیت دارد.

انکرتکست

ما در مباحث قبلی اهمیت لینک سازی داخلی را شرح دادیم که چه اثرات مثبتی می تواند روی سئو داشته باشید. باید این موضوع را نیز مدنظر قرار دهید که لینک سازی اینترنال خطرناک نیز می تواند باشد. انکرتکست های خود را با نهایت دقت انتخاب کنید زیرا اگر داخلی سازی لینک را صرفا فقط برای سئو انجام دهید، گوگل شما را مجازات خواهد کرد. سعی کنید از انکرتکست های متنوعی در لینک بیلدینگ داخلی استفاده کنید.

در پایان شما را به استفاده از خدمات طراحی وب سایت و سئو سایت شرکت گلزاروب دعوت می کنیم. شرکت طراحی وب سایت گلزاروب در زمینه های طراحی وب سایت شرکتی و طراحی وب سایت فروشگاهی تخصص و تجربه فراوانی دارد. می توانید برای آشنایی بیشتر با خدمات شرکت ما با کارشناسان ما تماس بگیرید.
شماره تماس شرکت گلزاروب : 09109212500

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =