اهمیت سئو سایت فروشگاهی گلزاروب

۴ دلیل اهمیت سئو در وب سایت های فروشگاهی

تقریبا 12 تا 24 میلیون سایت فروشگاهی در دنیا وجود دارد، که برای سر بلند بیرون آمدن از رقابت برای فروش لازم است تا بازاریابی قوی ای داشته باشید. سئو سایت می تواند یکی از این گزینه ها برای بازاریابی درست سایت به ویژه سایت های کوچک باشد. در این مقاله قصد داریم تا اهمیت سئو سایت فروشگاهی را بیان نماییم.

اهمیت سئو سایت فروشگاهی

در این مقاله می خواهیم تا به 4 دلیل و اهمیت سئو در سایت های فروشگاهی بپردازیم، تا بتوانید به طور کارآمد از آن استفاده کنید و درامد خود را افزایش دهید. همراه ما باشید… 

1- سئو به کاربران کمک می کند شما را پیدا کنند!

سایت فروشگاهی بدون سئو به مانند گذاشتن مقدار زیادی پول نقد در مرکز شهر، بی خرانه می باشد. بیش از 93% تجربه حضور در فضای آنلاین تنها به کمک یک سرچ آغاز می شود. بنابراین نمی توان اهمیت سئو را نادیده گرفت. با نادیده گرفتن این مسئله حجم زیادی از مشتریان خود را نادیده گرفته ایم.

با نگاهی به آمار های وب سایت های فروشگاهی خواهیم دید که ورودی های ارگانیک (یا همان ورودی هایی که از طریق موتورهای جستجو وارد وبسایت می شوند) بخشی از ۳ کانال برتر بازاریابی آن وبسایت می باشد. برای نمونه می توانید از طریق ابزار similarweb به کانال های بازاریابی دیجی کالا و علی بابا توجه کنید. بیش از 36 درصد ورودی سایت دیجی کالا، از طریق گوگل می باشد. از سوی دیگر، سایت علی بابا بیش از 33 درصد ورودی گوگل دارد.

دقت کنید که دو وب سایت نام برده شده در بالا، بزرگ ترین وبسایت های فروشگاهی ایرانی می باشند، با وجود شناخت بالای این وبسایت ها همچان این سایت ها در حدود 35% از ورودی های خود را از گوگل دریافت می کنند.

اهمیت سئو در سایت های فروشگاهی چیست؟ - گلزاروب
دلایل اهمیت سئو در سایتهای فروشگاهی

حال سایت کوچکی را که تقریبا شناخته نشده است، در نظر بگیرید. بی شک اولین کانال بازاریابی این فروشگاه، ورودی ارگانیک می باشد. به همین دلیل است که سئو سایت بسیار با اهمیت می باشد.

به زبان ساده تر، اگر بر روی سئو سایت خود کار نکنید، وب سایت شما کم تر شناخته خواهد شد و فروش کم تری خواهد داشت. با نداشتن سئو مناسب و عدم حضور در صفحه اول این فرصت برای رقیبان مهیا می شود تا پیشرفت کنند و از شما پیشی بگیرند.

خیلی از فروشگاه ها به رتبه متوسطی که دارند راضی اند اما باید بگوییم اگر شما نیز جز این افراد می باشید سخت در اشتباهید. حتی اگر رتبه ۲ گوگل هستید، لازم است تا با تلاش و کوشش خود را به رتبه یک برسانید، همین تغییر رتبه کوچک فروش و رشد شما را بسیار بالا می برد.

۲- سئو به صرفه ترین کانال بازاریابی است.

مگر می شود مغازه ای بدون ورود مشتری به آن فروش کند؟ اگر همچین اتفاقی برای یک مغازه رخ داد، سایت شما نیز بدون بازدید فروش خواهد داشت. بنابراین برای فروش باید ترافیک جذب کرد، به منظور جذب ترافیک راه های مختلفی وجود دارد که ما این روش ها را به دو دسته تقسیم بندی کرده ایم:

روش های پولی

روش های پولی تماما نوعی تبلیغات می باشند. یعنی در ازای هر ورودی برای سایتتان چه فروش داشته باشید و یا نداشته باشید، باید مبلغی را پرداخت کنید.

روش های رایگان

اما در روش های رایگان که برجسته ترین آن سئو و بهینه سازی سایت می باشد، شما هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید. حتی می توانید روزانه میلیون ها کاربر بدون پرداخت حتی یک ریال جذب سایت خود کنید.

اما شاید در برخی زمینه ها تبلیغات با هزینه پایینی انجام شوند که خوب با توجه به نرخ تبدیل و حاشیه سود محصولات، ممکن است برای مدیر سایت سود به همراه داشته باشد. اما همه حوزه ها به این شکل نمی باشد.

برای مثال می توانید تصور کنید قیمت ۱ کلیک در تبلیغات ادوردز گوگل در حوزه بلیت هواپیما چقدر است؟ در حالی که در همین حوزه به راحتی می توانید با رعایت قوانین سئو کاربران زیادی را به طور رایگان جذب کنید.

اگر چه که سئو کردن سایت خود خیلی زمان بر می باشد و البته هزینه هایی به مانند تهیه ابزار و استخدام نیرو … دارد، اما این هزینه ها در برابر هزینه های تبلیغاتی بسیار ناچیز اند.

به طور کلی می توان این گونه گفت که به کمک سئو کم تر خرج خواهیم کرد و بیشتر سود خواهیم برد.

۳- سئو یک کانال سودرسانی بلندمدت است.

سئو کوتاه مدت نمی باشد. در صورتی که اگر شما برای تبلیغات کلیکی پولی پرداخت نکنید، سایت شما دیگر آن طریق نمی تواند ورودی کسب کند.

رعایت نکات تخصصی سئو در حین طراحی سایتهای فروشگاهی - گلزاروب
ترافیک و فروش بالا با سئو

در صورتی که ممکن است برای مدت 2 ماه بر روی سئو خود کار نکنید، بعد از دو ماه به مانند قبل به فعالیت خود ادامه می دهد، درست مثل زمانی که آن را کنار گذاشتین. به همین دلیل است که انتخاب هر فرد عاقلی سئو کردن سایت می باشد، نه تبلیغات!!

4- سئو یک انتخاب نیست، یک ضرورت است!

شاید بهتر باشد تا بگویم سئو یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت می باشد. شاید چند سال گذشته به مانند یک انتخاب بود، اما امروزه برنامه ریزی برای آن ضروری است.

نبودن در صفحه نتایج گوگل به مانند حذف از زندگی مردم می باشد، بنابراین لازم است تا حتما در این نتایج حضور داشت. به همین دلیل است که می گویم بهینه سازی سایت از ضرورت بالایی برخوردار است!

کلام آخر

حتی اگر علاقه ای به سئو کردن سایت خود ندارید باید بر روی علایق خود پا بگذارید و برای آن برنامه ریزی کنید.

در پایان لازم است که ذکر نماییم که شرکت طراحی سایت گلزاروب، خدمات با کیفیتی را در زمینه سئو سایت و طراحی سایت به مخاطبان خود ارائه می دهد. برای افزایش رتبه سئو سایت فروشگاهی خود، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین این شرکت خدمات حرفه ای نیز در زمینه طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی، به صاحبان کسب و کار ارائه می دهد.
شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =