معرفی الگوریتم گوگل در سئو توسط گلزاروب

مهمترین الگوریتم‌های گوگل برای افزایش رتبه در سئو سایت کدام است؟

برای اینکه سایت شما در لینک اول گوگل بدرخشد و جایگاه ثابتی داشته باشد، باید طبق الگوریتم‌هایی که توسط شرکت گوگل مشخص شده است، پیش بروید. الگوریتم‌ گوگل در سئو مدام توسط خود شرکت گوگل بروزرسانی می‌شوند و برای اینکه شما از قافله عقب نمانید و جایگاه خود را از دست ندهید، باید از آپدیت این الگوریتم‌ها آگاهی کامل داشته باشید.

اما گوگل برای اینکه سایت‌ها را رتبه بندی کند، فاکتورهای زیادی را اعمال میکند که انجام دادن همه این فاکتورها از دست هر سئو کاری خارج است. اما در این مقاله مهم‌ترین الگوریتم‌هایی که در افزایش رتبه سایت تاثیر گذار است را برای شما گرد آوری کردیم که شامل موارد زیر میشود:

 • الگوریتم پاندا
 • الگوریتم پنگوئن
 • الگوریتم کبوتر
 • الگوریتم مرغ مگس خوار
 • الگوریتم موش کور
 • الگوریتم گورخر

قبل از این که به معرفی الگوریتم های مهم گوگل پرداخته شود، لازم به ذکر است که شرکت گلزاروب خدمات حرفه ای در زمینه سئو سایت و خدمات سئو به شرکت ها، فروشگاه ها و افراد ارائه می نماید. در صورت تمایل می توانید با شماره های این شرکت تماس حاصل فرمایید.

الگوریتم پاندا گوگل در سئو

الگوریتم پاندا یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل در سئو سایت - گلزاروب

الگوریتم پاندا گوگل

این الگوریتم یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل در سئو است. بطور کلی این الگوریتم وظیفه دارد که بر محتوای سایت نظارت کند وکیفیت آن را از نظر طول محتوا و کپی بودن می‌سنجد. در گذشته خیلی از سایت‌ها مقاله‌های کپی شده در سایت خود قرار می‌دادند، که البته در حال حاضر هم به ندرت به چشم میخورد که به لطف الگوریتم پاندا این سایت‌ها به سرعت از جایگاه بالا به سمت جایگاه پایین سقوط کردند.

طبق الگوریتم پاندا، اگر میخواهید با تولید محتوا که همه‌ی ما می‌دانیم پادشاه است، به جایگاه بالای گوگل دست پیدا کنید، باید از نوشتن مقاله های کوتاه خودداری کنید و تا میتوانید مقاله‌ای بنویسید که جامع و کامل باشد.

لازم به ذکر است که اگر میخواهید مقاله‌ای را ترجمه کنید و در سایت خود قرار دهید، طوری ترجمه شود که برای مخاطب کاملا خوانا، مفهوم و روان باشد، تا کیفیت محتوا افت پیدا نکند.

برای اینکه کاربر با کلیک بر روی صفحات سایت با ارور ۴۰۴ یا عدم وجود محتوا مواجه نشود، هیچ کدام از صفحات سایت را خالی نگذارید. اگر نکاتی که گفته شد، با دقت انجام دهید، توسط الگوریتم پاندا تایید می‌شوید.

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن، سایت‌هایی که مفید نیستند و از نظر آن اسپم شناخته شود را حذف میکند تا وب سایت‌هایی که کیفیت بالاتری دارند، در صدر موتور جستجوی گوگل قرار بگیرند. به همین دلیل، الگوریتم پنگوئن یکی از مهم‌ترین الگوریتم‌ گوگل در سئو است.

الگوریتم های گوگل در سئو سایت - الگوریتم پنگوئن - گلزاروب

الگوریتم پنگوئن گوگل

سئو کلاه سیاه، لینک‌های شکسته و سایت‌های بی‌ محتوا، مواردی هستند که این الگوریتم مورد بررسی قرار می‌دهد و از گردونه رتبه بندی خارج میکند.

از خرید لینک بصورت انبوه جداً خودداری کنید مخصوصاً سایت‌هایی که تازه تأسیس هستند؛ زیرا لینک‌ها برای الگوریتم پنگوئن خیلی مهم هستند و لینک‌هایی که اسپم و نامناسب هستند را شناسایی میکند. به محض اینکه این پنگوئن احساس کند که شما از روش‌های غیر قانونی برای رتبه گرفتن در گوگل استفاده میکنید، سایت شما را حذف میکند یا به اصطلاح پنالتی می‌شود.

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر به دنبال این است که نتایج جستجو را بر اساس موقعیت جغرافیایی، برای کاربران بهینه کند و در اختیار آن‌ها قرار دهد. مثلاً شما به دنبال فست‌فود در محدوده نیاوران تهران هستید. با وارد کردن عبارت “فست‌فود در نیاوران” در موتور جست‌جوی گوگل، تمامی فست‌فودهایی که در نیاوران هستند را به شما نمایش می‌دهد.

الگوریتم کبوتر گوگل در سئو سایت گلزاروب

الگوریتم کبوتر گوگل

در واقع این الگوریتم کبوتر است که رابطه میان محل جستجو شده و موضوع را بررسی می‌کند تا نیاز کاربر را  برطرف کند.

آیا می دانید که شرکت طراحی سایت گلزاروب یکی از حرفه ای ترین و باسابقه ترین شرکت های طراحی وب سایت است که در زمینه طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت ریسپانسیو، طراحی سایت چند زبانه و … فعالیت حرفه ای دارد و خدمات با کیفیتی به مخاطبان خود ارائه می نماید. برای سفارش طراحی سایت یا استفاده از خدمات مشاوره رایگان می توانید با شماره های این شرکت تماس حاصل فرمایید.

الگوریتم مرغ مگس‌ خوار

یکی دیگر از الگوریتم های مهم گوگل در سئو، الگوریتم مرغ مگس خوار است. محتوایی که تولید میکنید باید ارزشمند باشد؛ زیرا این الگوریتم بر این اساس کار میکند. البته سئو محلی، یکی از مواردی است که این الگوریتم به آن اهمیت می‌دهد. اجازه بدهید با یک مثال این موضوع را برای شما روشن کنیم:

فرض کنید که شما به دنبال “آدرس باشگاه بدنسازی انرژی در تهران” هستید. با جستجوی این عنوان، موتور جستجوی گوگل، تمامی اطلاعات مثل شماره تماس و آدرس و همچنین هر اطلاعات دیگه‌ای که لازم داشته باشید، به شما نشان میدهد.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در سئو سایت گلزاروب

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

پس نتیجه میگیریم که تمام اطلاعات کسب و کار خود را که لازم است مخاطب بداند و اطلاعات صفحه “تماس با ما” که شامل شماره تماس، آدرس و لوکیشن است را با دقت کامل کنید.

الگوریتم موش کور

الگوریتم گوگل در سئو فقط به الگوریتم های فوق محدود نمی شود. الگوریتم موش کور هم نتایج را بر اساس سئو محلی برای کاربران بهینه می‌کند. با این تفاوت که در نتایج جستجوهای محلی تنوع ایجاد میکند.

این الگوریتم بهترین نتایج را بر اساس آدرسی که شما جستجو میکنید، نشان می‌دهد. پس اگر تمرکز شما روی سئو محلی است، زیر ذره‌ بین الگوریتم موش کور هستید.

الگوریتم های گوگل در سئو - رعایت الگوریتم موش کور - گلزاروب

الگوریتم موش کور گوگل

الگوریتم گورخر

آخرین الگوریتم گوگل در سئو که در اینجا به آن می پردازیم، الگوریتم گورخر است. این الگوریتم بعد از بررسی‌هایی که انجام میدهد، سایت‌هایی که بی‌کیفیت هستند، از قوانین پیروی نمیکنند و ارزشی ندارند، از موتور جستجو حذف میکند. کارهایی که باید انجام دهید تا مورد تایید این الگوریتم قرار بگیرید عبارتند از:

 • محتوای قدیمی خود را به‌روز کنید.
 • لینک‌ سایت‌های معتبر را قرار دهید.
 • قرار دادن صفحه تماس با ما ( آدرس و مشخصات واقعی باشند)
 • در هر ساعتی از شبانه روز، امکان خرید آنلاین وجود داشته باشد.
 • قرار دادن درگاه پرداخت
 • امکان ارسال محصول وجود داشته باشد.
 • و …
الگوریتم گورخر گوگل در سئو سایت - گلزاروب

الگوریتم گورخر گوگل

گلزاروب یکی از شرکت های حرفه ای در زمینه طراحی سایت و سئو سایت است. در صورتیکه تمایل به استفاده از خدمات این شرکت را دارید با شماره های این شرکت تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس شرکت گلزاروب: 0910912500

بیشتر در رابطه با گلزاروب

خوشحال می شویم که از مقالات گلزاروب که به صورت تخصصی در زمینه سئو و طراحی سایت نگارش شده است، بهره ببرید. بعضی از این مقالات در زیر ذکر شده است.

مهمترین ابزار سئو سایت که برای افزایش رتبه بسیار کمک کننده است.

اهمیت نوشتن توضیحات متا در سئو سایت را بدانید.

چه نیازی به طراحی سایت شرکتی کرمانشاه است؟

طراحی سایت فروشگاهی اصفهان چه مزیت هایی دارد؟

طراحی سایت شرکتی اصفهان چه سودی را نصیب ما می کند؟

سفارش طراحی سایت شرکتی خدماتی را از چه شرکتی بخواهیم؟

آیا امروزه طراحی سایت فروشگاهی فیلم سودآوری دارد؟

برای یک گل فروش منفعتی دارد که سفارش طراحی سایت فروشگاهی گل دهد؟ 

و … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =