راهکارهای افزایش کامنت برای گرفتن نتیجه در سئو

افزایش کامنت سایت با 7 راهکار کلیدی

افزایش کامنت سایت از راهکارهایی است که بر روی سئو سایت اثر گذار است. یکی از راه های افزایش نظرات در سایت، فعالیت هدفمند در بخش بلاگ است. بخش بلاگ روابط شما با مخاطبان تان را بهبود می بخشد و آن را زنده تر از همیشه نشان می دهد. برای فعالیت در بلاگ، تولید محتوا حرف اول را می زند. این روزها، تولیدکنندگان محتوای حرفه ای و قدری وجود دارند که این کار را با جدیت پیش می برند. این موضوع جای خوشحالی دارد. چرا که رقابت در این حوزه افزایش پیدا کرده و نتیجه، افزایش کیفیت مطالب خواهد بود. اما راه حل واقعی برای موفقیت در این بخش چیست؟

می توان این طور ادعا کرد که راه حل اصلی برای موفقیت در بخش بلاگ، ثبت کامنت سایت است. اما نباید این طور فکر بکنید که ثبت نظر و کامنت کار آسانی است. در واقع یکی از کارهای دشواری که پیش رو دارید، همین کار است. قانون 90 و 10 به ما می گوید که از بین تمامی کاربرانی که مقاله شما را مطالعه کرده اند، تنها 10 درصد آن ها اقدام به ثبت نظرشان می کنند.

امروز قصد داریم بهترین ترفندها برای افزایش نظرات را در بخش بلاگ معرفی کنیم. اما پیش از مطرح کردن این موضوع، لازم است خودتان را بشناسید. در واقع باید دید بهتری نسبت به بلاگ خود پیدا کنید و آن را با بلاگ های دیگر مورد سنجش قرار دهید. این موضوع مهم است که بدانید در بین انبوهی از بلاگ ها، چه جایگاهی را نسیب خود کرده اید. آیا تعداد محتوای منتشر شده روزانه شما، با بقیه رقبا قابل مقایسه است یا خیر؟

راهکارهای افزایش کامنت سایت

لازم نیست مطالب زیادی را منتشر کنید. کیفیت مهم تر است. طبق مطالعاتی که از سمت مجموعه Digital Buzz انجام شده، روزانه بالغ بر دو میلیون پست در فضای اینترنتی منتشر و پست می شوند. خوب این موضوع یک نکته جالب را در خود گنجانده است. بلاگ ها برای پویایی و فعالیت بیشتر و همچنین پیشی گرفتن در کیفیت، دست به انتشار مطالب با کیفیت آن هم با این حجم می زنند. اگر شما هم می خواهید تا در چنین جمعی قرار بگیرید، باید روی کیفیت کارتان تمرکز کنید.

کاربران سایت ممکن است وقتی را برای مطالعه مطلب شما تخصیص دهند اما اگر در پایان، مقاله شما آن ها را قانع نکرد، چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟ برای افزایش کیفیت مطالب خودتان تلاش کنید تا مقاله هایتان ارزش خوانده شدن داشته باشند.

تا اینجا برای دسته ای که روی محتوای خودشان وقت نمی گذاشتند، توضیحات مفصلی ارائه کردیم. اما کسانی که محتوای باکیفیت و ارزنده تولید می کنند و در وبلاگ خود منتشر می کنند، چرا ثبت نظراتشان کم است و تعداد کامنتی که دریافت می کنند، نمی تواند آن ها را قانع کند؟ خوب اگر از کیفیت کار تولید محتوا مطمئن هستید، باید مشکل دیگری را جستجو کنید. حتما می پرسید چرا تعداد کامنت هایم این قدر پایین است؟

مانند هر کار دیگری که برای سایت انجام می دهید، این مورد هم شامل ترفندهای به خصوصی می شود. یعنی لازم است تا شما آن ها را بیاموزید و به کار بگیرید. نتیجه کار، افزایش تعداد نظرات خواهد بود. کامنت گذاری یکی از فاکتورهایی است که در سئو و بهبود آن تاثیر می گذارد. شاید این تاثیر آن چنان محسوس نباشد، اما نباید آن را نادیده گرفت. این طور تصور کنید که هر محتوای شما مانند یک موشک بدون سوخت است. برای پرواز و دیده شدن در آسمان، نیاز به سوختی به نام کامنت یا نظردهی دارید.

ذکر یک نکته جالب ! بر اساس تحقیقی که توسط موسسه  Rick Burnes انجام شد، این طور برآورد کردند که افزایش نظرات در سایت، در آخر منجر به افزایش بازدید به میزان 55 درصد می شود ! این نکته واقعا خیره کننده است. البته این تحقیق، روی سایت هایی انجام شد که به طور ویژه ای روی بخش وبلاگ تمرکز داشتند و در آن فعالیت می کردند.

یادتان هست که گفتیم قبل از معرفی ترفندها، قصد داریم برخی از حقایق را به شما نشان دهیم؟ خوب حالا شما این حقایق را می دانید و به خوبی آن ها را درک کرده اید. نظردهی، تاثیر زیادی در بهبود سئوی سایت شما دارد. بدین منظور امروز به معرفی ترفندهای ویژه ای می پردازیم که کاربرد گسترده ای دارند. همچنین شما کار دشواری در پیاده سازی آن ها نخواهید داشت. چراکه همه مفاهیم لازم را آموخته اید. از این ترفندها می توانید در بلاگ، سایت، صفحات مجازی و… استفاده کنید.

چطوری کامنت های وب سایت خود را افزایش دهیم

مخاطب را برای نظردهی تشویق کنید

در تمام طول نوشتن باید سعی کنید که مخاطب را به ادامه مطالعه ترغیب کنید. خواننده نباید احساس خستگی کند و مقاله را نیمه کاره رها کند. افرادی که در این کار به تجربه بالایی دست پیدا کرده اند، به گونه مقاله نویسی می کنند تا در تمام متنريال حس صمیمیت و دوستی را حفظ کنند. این موضوع به مخاطب احساس خوبی می دهد و باعث می شود تا سطر بعدی را مشتاق تر از قبل بخواند. بهتر است شما هم این کار را انجام بدهید. ارتباط تان را با کاربر به صورت صمیمی حفظ کنید و از او سوال بپرسید. فکر می کنید این روش موثر است؟

برای جلوگیری از خستگی و کسالت مخاطب، متن را شیوا و بلیغ بنویسید. محتوای شما نباید کلمات سخت و غیرقابل فهم داشته باشد تا مخاطب در خواندن آن به مشکل بخورد. روانی و آسانی در خوانش، به این موضوع کمک می کند. برای بهتر کردن محتوا، سبک آن را مکالمه ای کنید. این گونه کاربر از متن، درک بهتری خواهد داشت.

تا زمانی که خود شما برای نوشتن علاقه مند نباشید، نباید از مخاطب نیز چنین انتظاری داشته باشید که از خواندن متن شما لذت ببرد. اگر این شوق را در خود می بینید، شروع به نوشتن کنید چراکه چنین حسی در متن تان آشکار خواهد شد. همچنین متن تان را با سبک محاوره و مکالمه بنویسید. اگر این سبک را در طول مقاله حفظ کنید، در پایان کاربر به برقراری ارتباط با شما علاقه مند خواهد شد. این ارتباط همان نظردهی است.

مشکلات موجود را حل و فصل کنید

در نوشتن خودتان باشید. منظور از این تعریف، ایجاد یک کاراکتر محبوب است. نباید در هر مقاله به یک حالت متفاوت صحبت کنید. یک شخصیت ثابت در نوشتن داشته باشید و در آن بهترین باشید. همین موضوع باعث قوی تر شدن ارتباط شما با مخاطب می شود.

فرض کنید کاربر سایت، برای خواندن یک مقاله ، وارد سایت شما می شود. مقاله را پیدا کرده و آن را مطالعه می کند. بعد از اینکه مطالعه را شروع کرد و کمی در خواندن پیش رفت، متوجه می شود که متن شما جذاب است و ارزش خواندن دارد. همچنین به این فکر می کند که اگر بیشتر ادامه دهد، به سوالی که در ذهنش پیش آمده جواب داده خواهد شد. پس ثبت نظر به همین آسانی انجام می شود.

بالا بردن نظرات و کامنت های مقالات و مطالب سایت

اگر از مکالمه استفاده کنید، مانند این متن “درک این مسئله برای من دشوار است اما به نظر می رسد که افراد زیادی بدون داشتن ترسی، آن را انتخاب می کنند. این تجربه برای شما چطور به نظر می رسد؟ ” که در آن از کلمات شما و من، استفاده شده است و سوالات و جملات پرسشی که وجود دارند، باعث می شود تا مخاطب علاقه مند شود.

مطلب افزایش کامنت سایت ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =