تاثیر محتوا بر سئو سایت

5 دلیل اساسی برای تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر محتوا بر سئو یکی از مهمترین قدم ها برای گرفتن نتیجه در گوگل است. می دانم که گوش تان از اهمیت سئو پر است و بسیاری از متخصصان مدام شما را تشویق می کنند تا برای بهبود سایت تان محتوا تولید کنید. اما چرا ؟! کسی به شما نگفته دلایل اهمیت تولید محتوا چیست. درباره اهمیت سئو زیاد شنیده ایم اما درباره چرایی آن، تا به حال کسی چیزی به ما نگفته است. تا وقتی که نتوانیم این اهمیت را به واقع درک کنیم، در سئو موفق نخواهیم بود. دلیل آن است که از روش های سئو خسته خواهیم شد و مدام به فکر میانبر خواهیم بود. اما اگر دلیل اصلی این کارها را درک کنیم، به آن ایمان خواهیم آورد و در این کار صبورتر خواهیم بود.

به همین سبب، ما در این مطلب قصد داریم تا به همین موضوع اشاره کنیم. اینکه چرا تولید محتوا و سئو، رابطه تنگاتنگی با هم دیگر دارند. شما بعد از خواندن این مطلب دلایل اصلی اهمیت سئو و تولید محتوا را متوجه خواهید شد و سعی خواهید کرد تا در این کار حرفه ای تر شوید. در واقع مصمم بودن در این کار است که موجب موفقیت شما خواهد شد. اما بهتر است قبل از پرداختن به این موضوع، با برخی از مفاهیم آشنا بشوید.

چگونه محتوای سئو شده تولید کنیم؟

در مطالب قبلی به طور مفصل درباره اهمیت تولید محتوا توضیح دادیم. و گفتیم که هر نوع محتوایی نمی تواند به شما کمک کند. باید مطالب باکیفیت تولید کنید. علاوه بر این که محتوایتان باید ارزش خواندن داشته باشد، با سئو سایت نیز شده باشد. تولید محتوای سئو شده یعنی اینکه یک عبارت کلیدی را برای محتوایتان انتخاب کنید و به آن شاخ و برگ بدهید. البته این شاخ و برگ خودش نظم و قانون خاصی دارد.

باید بتوانید نوعی پیکربندی قانون مند برای این محتوا ایجاد کنید تا توسط موتورهای جستجو شناسایی شود. تولید محتوا با کیفیت زحمت زیادی ندارد اما تولید محتوای سئو چرا ! نه تنها باید برایش زحمت بکشید، بلکه باید حواستان کاملا جمع باشد که هر دو طرف موتور جستجو و مخاطب را راضی نگه دارید.

اگر فقط رضایت یکی را جلب کنید، ضربه خواهید خورد! برخی سعی دارند با سئوی کلاه سیاه، موتورهای جستجوگر را فریب بدهند و در نتیجه کاربران زیادی را به سایت خود بکشانند. این موضوع به دور از قوانین گوگل است چراکه گوگل سعی می کند در سئو، یک عدالت جمعی ایجاد کند.

اگر هم بخواهید فقط رضایت مخاطب را جلب کنید، از مزایایی که موتور جستجو برایتان در نظر گرفته، محروم خواهید شد.

بهترین کار این است که با انجام سئو صحیح و تولید محتوای باکیفیت، رضایت طرفین را جلب کنید. در نتیجه این کار، سایت شما به رنک های بهتری صعود خواهد کرد.

قبل از اینکه به سراغ تولید محتوای سئو شده برویم، این مطالب را بخوانید و سعی کنید آن را گوشه ذهنتان داشته باشید.

  • تولید محتوای سئو شده چه معنایی دارد؟
  • چه نوع محتوایی در سایت یا وبلاگم منتشر بکنم؟
  • آیا باید برای سایتم چشم انداز بلند مدت داشته باشم؟ اگر بله چطور این کار را انجام بدهم؟
اهمیت محتوا در سئو سایت

خوب می رسیم به اصل قضیه؛ اینکه چطور تولید محتوایی انجام دهیم که هم سئو باشد و هم اصولی. قبلا هم گفتیم که تولید محتوای سئو خود به خود هم رضایت کاربر را به همراه دارد و هم موتور جستجوگر. اما اگر بخواهید می توانید مطلبی را بنویسید که سئو باشد اما در آن کاربر برایتان اهمیت نداشته باشد. با تولید محتوای سئو و اصولی، هر دو هدف را به دست می آورید. در زیر به مواردی که به شما کمک می کند تا چنین مطلبی را ایجاد کنید، اشاره کرده ایم.

  • مطمئن شوید که از کلمه کلیدی مرکزی در عنوان محتوا و تگ h1 استفاده کرده اید.
  • از کلمات کلیدی مترادف استفاده کنید و مواظب باشید که در این زمینه دچار زیاده روی نشوید.
  • توزیع و نسبت را رعایت کنید. برای مثال 4 کلمه در بند اول و 1 کلمه در بند دوازدهم نسبت بدی است. سعی کنید این نسبت را بین تمام متن به درستی توزیع کنید.
  • از کلمات کلیدی در زیرعنوان ها و هدینگ ها هم استفاده کنید.
  • اگر قصد لینک سازی دارید، توجه کنید تا این لینک دهی با کلمه کلیدی مرتبط انجام شود

تمامی مواردی که در بالا ذکر کردیم، بخش هایی از سئوی داخلی سایت تان بود. سئو مفاهیم گسترده ای دارد که باعث می شود سئوی داخلی به تنهایی نتواند نیازهای شما را برآورده کند، اما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. اگر قید تولید محتوای باکیفیت را بزنید، باید قید رنک های اول تا سوم گوگل را نیز از بیخ و بن بزنید ! بهترین کار این است تا اول یک محتوای خوب تولید کنید، سپس نسبت به بهینه سازی آن اقدام کنید.

در ادامه قصد داریم به دلایلی بپردازیم که می گویند چرا تولید محتوای در آموزش بازاریابی اینترنتی اهمیت دارد؟ با دانستن این 5 دلیل به واقع خواهیم دانست که چرا همه این راه ها را طی می کنیم تا به یک سئوی مناسب دست پیدا کنیم. در واقع با دانستن این دلیل ها، از سئو کردن خسته نخواهید شد!

مقاله تاثیر محتوا بر سئو همچنان ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهارده =