پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا با استفاده از ابزار کاربردی آن

پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا با ابزارهای پر کاربرد

پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا یک راه سریع برای موفقیت در سئو است. به عبارت دیگر، اگر دوست دارید تلاش‌هایتان در زمینه سئو زودتر و بهتر به نتیجه برسد، یک راه آن بررسی کلمات کلیدی رقبا است.

به طور کلی، هدف از انجام کاری به اسم «تحقیق کلمات کلیدی» مشخص کردن بهترین عبارات با بیشترین حجم جستجو و ارزش تولید محتوا است تا طبق آن‌ها استراتژی‌های سئو داخلی و خارجی سایت خود را پیش ببرید.

نیازی به گفتن نیست که سئو شکلی از بازاریابی (و شاید بهترین آن) محسوب شود. زمانی که کلمات کلیدی را مورد بررسی و تحقیق قرار می‌دهید، با حذف عبارت‌های بی‌کیفیت که تنها وقت و سرمایه بازاریابی آنلاین ما را از بین می‌برند، یک کمپین بازاریابی بدون عیب راه‌اندازی می‌کنید.

قسمت بسیار مهمی از این فرآیند شناسایی کلمات کلیدی رقبا و پیدا کردن آن‌ها است.

اگر سایتی راه‌اندازی کردید که تخصص بالایی روی محتوای آن دارید، یقینا می‌دانید مشتریان یا کاربران هدف دنبال چه محصولات و خدماتی می‌گردند و برای پیدا کردن آن چه عبارت‌ها یا کلماتی را جستجو می‌کنند.

چون سئو و دنیای فعالیت در اینترنت مانند حرکت در یک مسیر پررقابت است، بدون شک رقبایی از قبل وجود دارند که با عملکرد بهتر خود توانسته‌اند رتبه‌های بالای صفحه نتایج جستجو را به خود اختصاص دهند.

بنابراین، شما می‌توانید با شناسایی کلمات کلیدی این رقبا، تلاش خود را برای موفقیت در اینترنت بهینه‌تر به جلو پیش ببرید.

به عبارت دیگر، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ارزشمند به شما اجازه می‌دهد در یک مسابقه بسیار نفس‌گیر از سایرین چند قدم جلوتر باشید.

خب، پس شاید بپرسید چطور این کار را باید انجام داد؟ در واقع، ابزارهای گوناگون و البته کمی تجربه و تحلیل به شما کمک می‌کند بدانید برای آغاز فرآیند سئو سایت خود، باید تلاشتان را روی چه عبارت‌های بگذارید.

برای کمک به شما ما 5 ابزار برتر را در ادامه معرفی می‌کنیم.

BuzzSumo

ابزار BuzzSumo یکی از ابزارهای بسیار مشهور است که انتخاب اول کارشناسان بازاریابی محتوا محسوب می‌شود، چون به بهترین شکل می‌توانید کلمات کلیدی رقبا را پیدا کنید.

نتیجه استفاده از این ابزار حتی می‌تواند باعث تعجبتان شود، چون رقبایی را به شما نشان می‌دهد که شاید از فعالیت آن‌ها اصلا مطلع نبودید!

برای جلوگیری از بحث و حدیث، بدون اشاره به سایت‌های ایرانی می‌توانیم سایت Moz را نام ببریم که از مراجع اصلی محتوای مربوط به سئو است.

مدیران این سایت همیشه محتوای عالی در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می‌دهند، مجموعه ابزارهای تحلیلی بسیار ارزشمندی دارند و همچنین سالیانه در کنفرانس‌های مختلف شرکت می‌کنند.

بنابراین بعید است در زمینه تحلیل سئو سایت فعالیت کنید یا سایتی مرتبط با آن داشته باشید و Moz را نشناسید که یک رقیب جدی برای شما نیز محسوب می‌شود.

اهمیت تحلیل کلمات کلیدی رقبا برای نتیجه گیری در سئو

ولی آیا تا حالا سایت‌های کوچکتر که بدون هیاهو عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند را در نظر گرفتید.

فکر کنیم نیازی به توضیح نیست و با همین سوال فهرستی از سایت‌های مختلف مرتبط با حوزه فعالیت شما، در ذهنتان شکل گرفته است.

ابزار BuzzSumo همین قصد را دارد، یعنی شناسایی کلمات کلیدی رقبایی که زیاد شناخته‌شده شاید نباشند، ولی بررسی فعالیت آن‌ها برای موفقیت بیشتر شما مهم است.

SEMRush

ابزار SEMRush، ابزار دیگری که هر سئوکار باید آن را بشناسد. این ابزار بسیار قدرتمند به شما اجازه می‌دهد خیلی راحت و البته بااعتماد بالا کلمات کلیدی رقبای خود را شناسایی کنید.

قابلیت‌های عالی این ابزار به شما اجازه می‌دهد جستجوهای خود را براساس کلمه کلیدی یا لینک یک سایت انجام دهید، نتایج را طبق کشور یا ناحیه جغرافیایی فیلتر کنید، فهرستی از کلمات کلیدی PPC را به دست آورید و قابلیت‌های متعدد دیگر.

SpyFu

ابزار SpyFu از دیگر ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی است. اسم این ابزار نشان می‌دهد مانند یک جاسوس زبردست رقبای شما را تحلیل می‌کند و کلمات کلیدی آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد. تفاوت اصلی SpyFu با سایر ابزارهای رقیب، توجه اصلی به تحقیقات هوش رقابتی است.

در حقیقت، حجم اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهد بسیار بالا است و شامل موارد متعددی از جمله حجم جستجوی ماهیانه محلی و جهانی، نرخ کلیک، هزینه تبلیغات و تاریخ آن، تاریخ رتبه‌بندی، اطلاعات مربوط به بک لینک‌ها و گروه‌های تبلیغاتی رقبا می‌شود.

به عبارت دیگر، روی سیر تا پیاز سایت هدف و رقبای خود تسلط پیدا می‌کنید.

Ahrefs Keywords Explorer

ابزار ahref keyword explorer یکی دیگر از ابزارهای مفید برای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا می باشد. به یکی از بهترین ابزارهای بررسی بک لینک در اینترنت رسیدیم که انتخاب اول متخصصان سئو است و همچنین ابزاری برای بررسی کلمات کلیدی دارد.

 بخش کیورد اکسپلورر اچرف به شما اجازه می‌دهد به اطلاعات سایت‌های رقیب و کلمات کلیدی آن‌ها تسلط خاصی پیدا کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم این ابزار مشخص کردن صفحات برتر (Top Page) سایت‌های رقبا است. شما به کمک این قابلیت می‌توانید صفحات سایت‌های رقیب که بهترین عملکرد را دارند شناسایی کنید و با یک استراتژی درست، سعی کنید عملکرد بهتری از آن‌ها داشته باشید.

این مقاله هنوز پایان نیافته است … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =