بازاریابی در توئیتر گلزاروب

بازاریابی در توئیتر!

یکی از انواع بازاریابی شبکه های اجتماعی و یا به عبارتی Social Media Marketing، بازاریابی در توئیتر است که با توجه به مزایای بیشمار آن در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی و داشتن جایگاهی ویژه در بین آن ها، آن را در این حوزه قدرتمند نموده است.

در اینجا با بررسی نکات مهم در بازاریابی توئیتر پی به اهمیت این شبکه اجتماعی قدرتمند خواهید برد!

آشنائی با فضای توئیتر

توئیتر با داشتن بیش از 350 میلیون کاربر به عنوان یک شبکه اجتماعی متن محور در سال 2006 ظهور کرد. این شبکه اجتماعی محبوب قابلیت هایی نظیر اشتراک عکس، ویدئو و Gift داشته و اما نکته قابل توجه که آن را متمایز از سایر شبکه های اجتماعی می کند، امکان ارسال متن هایی با 280 کاراکتر است که البته در گذشته محدود به 140 کاراکتر بود.

اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری از این شبکه اجتماعی بدست بیاورید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

تأثیرات فیلترینگ بر توئیتر

اگرچه توئیتر تحت فیلترینگ قرار دارد اما در واقع فیلترینگ آن تأثیری در استفاده مفید از این شبکه اجتماعی نخواهد داشت.

مارکتینگ در توییتر گلزاروب
بازاریابی در توییتر چگونه است؟

 با توجه به فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی پرکاربرد نظیر تلگرام امروزه اکثر کاربران مجهز به فیلتر شکن بوده و بنابراین فیلترینگ مانعی برای استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی محسوب نمی شود و به همین دلیل ما براحتی امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی از قبیل توئیتر و یوتیوب را خواهیم داشت. اما با توجه به فضای خاص توئیتر و و شاید جذابیت کمتر فضای آن نسبت به اینستاگرام، متاسفانه این شبکه اجتماعی در ایران کاربران کمتری دارد.

اما آن چه که واضح است، اگرچه کاربران توئیتر از نظر تعداد در ایران کمتر از یک میلیون نفر است اما این تمام موضوع نیست! مسئله حائز اهمیت این است که همین تعداد کم از افراد جزئی از اینفلوئنسرها و اشخاص تأثیرگذار محسوب می شوند. در واقع بازدهی که در کسب و کار خود در شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام با تعداد فالوری در حدود 60 هزار نفر می توانید بدست بیاورید ، در توئیتر با 5000 فالور قابل دسترسی است!

تعجب نکنید، این برابری با وجود این اختلاف از لحاظ تعداد فالور ، تنها به این دلیل است که هر فالور توئیتر امکان تأثیرگذاری به روی حداقل 10 الی 100 نفر دیگر را دارد!

نکاتی مهم در بازاریابی در توئیتر

برای اینکه پی به دلیل قدرت توئیتر در سوشال مدیا مارکتینگ و تمایز آن با دیگر شبکه های اجتماعی ببرید با ارائه چند دلیل اهمیت بازاریابی در توئیتر را برای شما شرح خواهیم داد.

بازیابی در شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر - گلزاروب
در توییتر چگونه مارکتینگ کنیم؟

1- محیطی ساده و دور از ریا

یک حقیقت غیر قابل انکار درباره توئیتر فضای ساده و بی ریا آن است که این موضوع درباره نحوه فعالیت کاربران این شبکه اجتماعی نیز صدق می کند، شما در توئیتر بدون محدودیت و براحتی می توانید هرآنچه که دلخواهتان است انتشار دهید!

این مسئله ایست که علاوه بر اینکه اهمیتی زیادی در حوزه کسب و کار شما و نحوه ارتباط با مشتریان دارد، تنها با کمی خلاقیت می تواند کاربردهای گوناگونی نیز برای شما داشته باشد. بنابراین فراموش نکنید در توئیتر کافیست خودتان باشید، بدور از ریا و تظاهر ، زیرا این دقیقاً چیزیست که کاربران توئیتر از شما انتظار دارند!

طراحی وب سایت حرفه ای را با شرکت طراحی سایت گلزاروب تجربه نمایید. این شرکت که تجربه زیادی در خدمات طراحی سایت دارد، می تواند در طراحی انواع سایت ها به صاحبان کسب و کار کمک شایانی نماید. طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی از جمله خدمات شرکت ما است. برای ارتباط با گلزاروب، می توانید از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
شماره های شرکت گلزاروب را فراموش نکنید: 09109212500

2- خبرهای دست اول!

یکی از نکات قدرت توئیتر بین شبکه های مجازی دیگر دست اول بودن اخبار و اتفاقات و ترندهاست! در واقع در فضای مجازی اولین منبع انتشار اخبار مهم حتی قبل از تلگرام و یا اینستاگرام، توئیتر است!

شما با استفاده از این قدرت بینظیر و همگام نمودن خود با آن می توانید در دیگر شبکه های اجتماعی خود نیز در تولید محتوای مناسب از دیگران پیشی بگیرید. با این شیوه شما تبدیل به یک منبع با اخباری تازه و دست اول در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام خواهید شد، که این تأثیر فراوانی بر فالورهای شما خواهد داشت.

3- قابلیت وایرال

اصطلاح “ریتوئیت” را شنیده اید؟ این اصطلاح همان قابلیت به اشتراک گذاری توئیت هاست که در واقع شامل بخش وسیعی از فعالیت های توئیتر نیز می شود. شما با تولید محتوایی مناسب و انتشار آن در مکان و زمان درست می توانید شانس زیادی برای وایرال شدن پیدا کنید!

این قابلیتی است که در شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام با این قدرت امکان پذیر نیست و شما در اینستاگرام تنها قادر به اشتراک پست در استوری هستید. پس به یاد داشته باشید برای بازاریابی در توئیتر از قدرت ریتوئیت غافل نشوید!

اما یک توئیت برای وایرال شدن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بازاریابی توئیتر گلزاروب
توئیتر و نحوه ی بازاریابی آن
  • نظری که بنحوی برخلاف نظر تعداد زیادی از کاربران است شانس وایرال شدن بالائی دارد!
  • این نظر توسط شخصی معروف بیان شده باشد.
  • سخنی در عکس العمل به مسئله داغ و بروز توئیتر بیان شود و …

4- امکان انتشار لینک

امکان انتشار لینک در توئیتر برخلاف اینستاگرام، از دیگر نقاط قوت این شبکه اجتماعی در بازاریابی محسوب می شود!

انتشار لینک در توئیتر می تواند تأثیرات مثبتی از قبیل کمک به کمپین های گوناگون شما، بالا بردن کیفیت سوشال سیگنال گذاشته و همچنین تأثیر بینظیری بر سئو سایت شما داشته باشد. در صورتی که در شبکه ای نظیر تلگرام انتشار لینک در سئو سایت شما چندان تأثیری ندارد.

5- اینفلوئنسر مارکتینگ به معنای واقعی!

سرمایه گذاری در یک شبکه اجتماعی تنها با در نظر گرفتن تعداد فالور تصمیم بسیار اشتباهیست! افراد زیادی به عنوان اینفلوئنسر در اینستاگرام فعال هستند در صورتی که در حقیقت نمی توان آنها را اینفلوئنسر دانست، در نتیجه سرمایه گذاری روی آن ها نیز نمی تواند بازدهی چندان مثبتی برای شما داشته باشد.

 اما برخلاف آن افرادی با تعداد فالور بالا در توئیتر، که آمار ریتوئیت بالائی نیز دارند می توانند به عنوان یک اینفلوئنسر واقعی تأثیر قابل توجهی در بازاریابی داشته باشند و قطعاً ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت!

توییتر و نحوه ی بازاریابی در آن - گلزاروب
سوشیال نتورکینگ در توییتر

فرض کنید شخصی قصد همکاری با یک اینفلوئنسر در زمینه کسب و کار و یا بطور مثال برنامه نویسی را داشته باشد. در اینجا می توان گفت یک فرد دارای مهارت های فوق در توئیتر با 60 هزار فالوور می تواند تاثیرگذاری بیشتری نسبت به یک فرد در اینستاگرام با 32 میلیون فالوور داشته باشد.

پس از تأثیر اینفلوئنسر مارکتینگ در توئیتر غافل نشوید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =