نکات بازاریابی و ترفندهای مهم آن

لیست جامع نکات و ترفند های بازاریابی

اگر کلمه نکات بازاریابی را در گوگل سرچ کنید، متوجه می‌شوید که با کلی سایت مواجه هستید که همه سایت ها هم ادعا دارند که مطالب خاص و جدیدی دارند. و اگر به صورت سریع نگاهی به مطالب سایت بیندازید متوجه می‌شوید که مفهوم کل مطالب سایت های مختلف یکی است و حتی نکات یکسانی را هم اموزش میدهند ولی با این وجود باز هم ادعا دارند هرکدام مطالب مفید و جدیدی را برای اموزش دادن به مردم دارند.

اما اگر کمی تامل کنید خواهید دانست که نکات بازاریابی برای هر شخص و کسب وکار به چند تا عامل از جمله خود شما مخاطبان شما واهداف مخاطبان شما و اهدافی که میخواهید به ان برسید بستگی دارد پس نمیتوان یک روش یا یک سری نکات برای همه مفید باشد. روشی و راه حل هایی که در یک سایت گفته شده است ممکن است برای شما مفید واقع شود اما در هنگام پیاده سازی ان متوجه شوید با اهدافی که دارید تناقض دارد پس میتوان به این نتیجه رسید که هر کسب و کاری باید نکات بازاریابی خودش را پیدا کند. درواقع پیدا کردن نکات بازاریابی نکات بازاریابی یک امر نسبی است که با توجه به فعالیت محور شما و هدف های مخاطبان شکل می‌گیرد این را میتوان نوعی یک مزیت دانست زیرا نوعی رقابت محسوب میشود هر کسب وکار نکات بازاریابی خودش را دارد.

شاید سوالیکه به ذهنتان برسد این باشد که چطور میتوان با مطالعه همه این نکات بازاریابی از این نکات برای کسب و کار خود استفاده کرد؟ یا چطور میتوانید این نکات را باهم ترکیب کنید تا مرتبط با کسب و کار شما بشود؟ میتوان گفت شما باید روش ها و نکاتی که فکر میکنید مناسب برای کسب و کار شما هستند را تست بکنید و همچنین از افرادی که در این زمینه موفق هستند و تجربه دارند کمک بگیرید .

ما در این مقاله قصد داریم که این مطالب را به شما اموزش دهیم.

ما پای صحبت 18 تا بازاریاب های موفق و حرفه ای نشستیم و سوالاتی راجع به نکات بازاریابی از انها پرسیدیم پاسخ های متفاوت و خوبی از انها گرفیتم. بعضی از این روش هایی که گفتند مرتبط با رفتار شخصی و بعضی ها مرتبط با هدف های شرکت بودند و گاهی بازاریاب ها از روش های خلاقانه و جدید صحبت کردند. با ما همرا ه باشید تا این مطالب را تجزیه تحلیل کنیم.

اگر این مقاله را دنبال کنید مطالب خوبی کسب می‌کنید و حتما توصیه میکنیم یادداشت نیز بردارید تا در کسب و کارتان از این مطالب استفاده کنید. بهترین قسمت این هم صحبتی با بازاریاب ها قسمتی است که انها به یک سوال جواب های متنوعی دادند و از تجربه هایی که از همکاران خود یاد گرفتند با ما در جریان گذاشتند.

لیست جامعی از ترفندها و نکات مارکتنیگ از زبان گلزاروب

لیست کامل ترفندهای بازاریابی و فروش

لیست کاملی از ترفندهای بازاریابی در ادامه اورده شده است:

در رابطه با اولویت بندی برای مخاطبین هدف

 شما زمانی احساس شادی و موفقیت میکنید که تلاش هایتان منجر به نتیجه شوند. اگر مخاطبان خود را در اولویت کار خود قرار دهید مطمعن باشید که همه تلاش شما به موفقیت منجر می‌شود. اگر مخاطبان خود را در نظر نگیریم ممکن است محتوا و نکاتی که در کسب و کار خود پیاده میکنیم و یا نوع روش ارایه خدمات بر خلاف میل مخاطبان باشد. اگر ما کار خود را منطبق بر مخاطبان و اهداف و نیاز های انها پیش ببریم حتما به موفقیت میرسیم.

در رابطه با پرسونال برندینگ در لینکدین

در هنگام نوشتن محتوایی ( چه در رابطه با خودتان چه در رابطه با فعالیت کسب وکار تان ) این نکته را فراموش نکنید که باید طوری بنویسید که خواننده خسته نشود و ترغیب شود تا مطالب را تا اخر بخواند حالت بیوگرافی نباشد و از زبان سوم شخص استفاده نکنید. طوری بنویسید که انگار میخواهید یک ارتباط جدید شروع کنید وقتی در رابطه با خودتان می‌نویسید باید کاملا دوستانه، شخصی بنویسید تا بتوانید تاثیر خوبی بر مخاطب بزارید. و اگر توانستید تاثیر طولانی مدت بر مخاطب بزارید باعث رشد شما در همه‌ی جوانب می‌شود.

در رابطه با ارزش اعتماد مشتری …

قبل از اینکه بتوانید کسب و کار خود را راه بیندازید باید بتوانید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید در واقع خرید و فروش یک تراکنش دوطرفه هست قبل از اینکه بتوانید فروشی انجام دهید باید اعتماد و حس رضایت را در مشتریان ایجاد کنید و برای کسب و کار خود روایت هایی ایجاد کنید که منطبق بر ارزش سازمان باشد و این روایات ارزش هایی به مخاطب اضافه کند این باعث میشود مشتریان به شما اعتماد بکنند و همچنین وفادار باشند برای مثال اگر علاقه افراد به خواننده های بزرگ را بررسی کنید، می بینید که این برند ها توانسته اند هویتی را ایجاد کنند که برای افراد، ارزشمند است.

در رابطه با ایجاد پیام های بازاریابی به یاد ماندنی…

اگر بتوانید یک عبارات یا کاری بکنید که در ذهن مخاطبان خود تصویر ببندید میتوانید مخاطبان بیشتری جذب بکنید بعضی از بازاریاب ها یک جمله خاص در تبلیغات خود استفاده میکنند ممکن است در ذهن مخاطبان نیز نقش ببندند اما از طرف های سازمان هایی و یا رقیبان با مخالفت هایی روبه رو شوند. برای مثال اگر عصر ها برای عصرانه کیک و چای میخورید ولی اینسری کباب بختیاری میل کنید حتما در ذهن مخاطبان نقش میبندید. و به بررسی شباهات و تفاوت های موجود در زمینه کسب وکار خود بپردازید برای اینکار کافیست ابتدا با رقیبان خود شباهات ها را بیابید سپس تا با ایجاد یک تفاوت خاص یا … ذهن مخاطبان را به سمت خود بکشید.  فقط دقت کنید که این ارایه شیوه خاص یا تفاوت مطابق با مدل های ذهنی مشتریان باشد.سپس ادامه کار خود را منطبق بر اهداف مشتری پیش ببرید. در مثال عصرانه بالا صرف کباب بختیاری احتمالا منطبق بر مدل ذهنی مشتریان نباشد پس میتوانید با تغییر خاص مثلا روزهای فرد کیک با چایی و روزهای زوج میوه و تنقلات و…با این روش میتوانید در ذهن ها نقش ببندید.

ترفندهای بازاریابی اینترنتی، حضوری، شبکه ای و ...

در رابطه با استفاده از رخداد های مختلف برای ایجاد تمایز برای کسب و کار خودتان…

راهبرد مبتنی بر اتفاق چیزی بود که در سال 2019 اغلب کسب و کار ها از ان استفاده کردند و نتیجه هم گرفتند زیرا تجارب انسانی بر اساس نحوه تمایز شرکت ها نسبت یکدیگر شکل می گیرد به خصوص کسب وکار هایی که تکنولوژِی در انها دخیل نبود. یک رویداد یا اتفاقی که میخواهید مخاطبان با دیدن ان یا مروری بر خاطرات خود یاد شما بیفتند ان رویداد یا اتفاق را پیدا کنید این همان کلید موفقیت شماست.

در رابطه با ایجاد کردن یک استراتژی محتوایی دوگانه…

شما باید در هنگام تولید محتوا دو تا مورد جستجوی فعال و کشف غیر فعال را رعایت کنید. گوگل، یوتیوب و جستجوی صوتی بستر هایی هستند که جستوجو در این بستر ها اتفاق می‌افتد.  همچنین کلامی که بیشترین اثرا را در تبلیغات دارد را باید بیابیدمنظور این است که شما باید راهبرد محتوایی خود را طی دو مرحله انجام بدهید: بهینه سازی همه الگوریتم های جست وجو که همه بستر ها را بهینه می‌کند- پیاده سازی الگوریتم هایی که همه شبکه های اجتماعی را پوشش بدهد. یوتیوب که محبوب ترین پلتفرم می‌باشد اگر میخواهید در یوتیوب تولید محتوا بکنید باید از استراتژی مخصوی این پلتفرم استفاده کنید. برای مثال محتوایی آموزشی با قابلیت کشف بالا در حوزه تخصصی خودتان ایجاد کنید یا یا محتوایی تولید کنید که می تواند به صورت مجموعه مقالات ویدئویی منتشر و آن را بر روی دو کانال مختلف ارائه کنید.

این مطلب ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =