آموزش افزایش سطح فروش سایت با تکنیک های ساده

افزایش سطح فروش سایت با اعمال تکنیک های ساده

افزایش سطح فروش سایت یکی از مهمترین نگرانی های صاحبان فروشگاه های اینترنتی است. اگر از صاحب هر فروشگاه آنلاین بپرسید، افزایش فروش سایت مهم‌ترین نگرانی او است. البته اگر بهتر نگاه کنیم، متوجه می‌شویم تمام فروشندگان از زمانی که تاریخ به یاد می‌آورد، دوست داشتند بیشتر بفروشند.

اول از هر چیزی، باید اشاره کنیم تمام کسانی که در دنیای آنلاین و فروش موفق بودند، طبق قواعد خاصی عمل کردند که شاید ناآگاهانه انجام شده است، ولی نتیجه‌ای به شکل مشتری بیشتر داشته است.

قبول داریم، بهینه‌سازی درست سایت از نظر سئو و تولید محتوا باعث خواهد شد به مرور به رتبه‌های بالای گوگل برسید و بنابراین فروش بالا را تجربه کنید، ولی همیشه از یاد نبرید دنیای تجارت رمز و رازهای بدون ربط به سئو دارد.

با توجه به این تکنیک‌ها و ترکیب آن با اصول سئو سایت شرکتی یا فروشگاهی، می‌توانید به درآمد خوبی از اینترنت برسید.

بنابراین، اجازه دهید در این مطلب ببینیم چطور می‌توانید در دنیای آنلاین و در رقابت با هزاران فروشگاه، سطح فروش سایت خود را بالا ببرید.

طراحی ساده صفحه اصلی سایت

یکی از استراتژی های افزایش فروش سایت، طراحی سایت به صورت کاملا ساده مخصوصا در صفحه فرود است. بدون شک تعجب کردید و سریع می‌گویید مطالب زیادی در اینترنت وجود دارد که ادعا می‌کنند صفحه اصلی سایت باید تمام محصولات را در خود داشته باشد یا حتی با دادن سرنخ‌هایی کاربر همه چیز را پیدا کند.

ولی، حقیقت همیشه چیز دیگری است.

اگر بتوانید طراحی صفحه هوم سایت خود را به نحوی انجام دهید که حاوی محصولات کمتر و متن بیشتری باشد و این متن فعالیت شما، محصولات و برندتان را توضیح دهد، فروش بالایی را تجربه خواهید کرد. پس حتما سوال می‌کنید چطور؟

علت موفقیت این تکنیک این است که اجازه می‌دهد روی محصولات خاصی تمرکز کنید که برای خودتان و کاربرانتان بیشتر ارزش دارند و یک نقشه راه در اختیار کاربر هنگام ورود به سایت قرار دهید.

به عبارت دیگر، کاربر پس از ورود با دیدن حجم بالایی از محصولات آشفته نمی‌شود و حالا می‌داند می‌خواهد چکار کند.

ولی هیچوقت فراموش نکنید تجربه کاربری بسیار مهم است و نباید کاربر را به انجام کاری وادار کنید.

بهترین کار همیشه الگو گرفتن از سایرین است و شاید بهتر باشد یک نگاه به فروشگاه سایت الکترونیک آرتز بیاندازید.

فروش وب سایت خود را بالا ببرید.

افزایش فروش اینترنتی با گذاشتن ویدئو در صفحات فرود

یکی دیگر از راهکارهای افزایش فروش اینترنتی استفاده از ویدیو و کلیپ ها در صفحات فرود است. فروش اینترنتی بدون طراحی یک صفحه فرود عالی معنایی ندارد. بنابراین توصیه می‌کنیم به این صفحات ویدئو اضافه کنید.

مغز انسان اطلاعات را از چشم دریافت می‌کند و بنابراین اطلاعات بصری بهتر ذخیره و پردازش خواهند شد. پس اگر به این توصیه عمل کنید، آمار فروش فروشگاه الکترونیکی شما روی نمودار اوج می‌گیرد.

شماره همراه کاربران را از طریق فرم‌های ثبت‌نام درخواست کنید

افزونه‌های زیادی وجود دارند که اجازه می‌دهند در صفحات محصول فرم ثبت‌نام قرار دهید. گرفتن اطلاعات تماس کاربر مزیت‌های فراوانی دارد.

یکی از آن‌ها تماس با کاربر و انجام بازاریابی تلفنی با البته استراتژی‌های مناسب است. کارشناسان بازاریابی شما باید با این افراد تماس بگیرند و با برخوردی خوب محصول شما را به آن‌ها بفروشند.

حتی می‌توانید با فرستادن پیامک خبر تخفیف‌های دوره‌ای و تسهیلات ویژه را به کاربر اطلاع دهید تا اعتمادش را به دست آورید.

اعتماد کاربران را به دست آورید

فروش بالا و دروغ‌گویی با یکدیگر تناقض دارند. بنابراین اگر کاربر حس کند قصد دارید سر او کلاه بگذارید، نه تنها سایت شما را ترک می‌کند، بلکه شهرت آن را پیش سایرین از بین می‌برد.

بنابراین باید با اثبات خودتان، اعتماد او را به دست آورید.

بهترین راه‌حل برای این کار نشان دادن مستندات و مطالب علمی است. در همان صفحات فروش یا قسمت مقالات سایت خود می‌توانید در مورد محصولاتتان تولید محتوا کنید و با دلایل علمی دلیل خرید آن را توجیه

کنید.

تولید محتوا را در اولویت قرار دهید

بدون شک تولید اصولی محتوا، یکی دیگر از راه‌های افزایش فروش سایت است. بنابراین، باید یک جدول زمانی منظم برای تولید محتوا با کیفیت براساس عبارات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان داشته باشید.

نوشتن محتوا باید به همراه سئو آن‌ها انجام شود تا گوگل نیز شما را دوست خود بداند و یقینا نتیجه آن نیز فروش بیشتر است.

افزایش سطح فروش سایت با بیش فروشی

دو مفهوم بیش فروشی و فروش مکمل جزو تکنیک‌های افزایش فروش سایت محسوب می‌شوند. ولی اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم.

بیش فروشی یعنی محصولی به کاربر پیشنهاد دهید که از انتخاب فعلی او قیمت بیشتری دارد و فروش مکمل یعنی پیشنهاد محصولاتی که به همراه محصول اصلی به کار می‌آیند.

برای درک بهتر این موضوع، فکر کنید داخل یک فروشگاه موبایل رفتید و پس از خرید فروشنده حتما لوازم جانبی مانند قاب محافظ و یک شارژر بهتر را پیشنهاد می‌دهد، اسم این فروش مکمل است.

مطلب افزایش سطح فروش سایت ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =