آموزش ساخت کانال در یوتیوب

راهنمای جامع ساخت کانال در یوتیوب (youtube)

ساخت کانال در یوتیوب زمان کمی را به خود اختصاص می‌دهد و اگر کسب و کاری اینترنتی دارید یکی از راه‌های معرفی کسب وکارتان به دیگران داشتن کانال در یوتیوب است. بوسیله youtube می‌توان ویدئوهای خود را درگوگل به اشتراک گذاشت؛ بنابراین اولین قدم برای اینکه بتوانید در فضای مجازی ویدئو به اشتراک بگذارید ساخت اکانت در یوتیوب می‌باشد. نقشی که یوتیوب در بازاریابی ویدئویی ایفا می‌کند، اهمیت زیادی دارد. زیرا youtube به عنوان سرویس اشتراک گذاری ویدئو گوگل بسیار مورد توجه گوگل بوده و به وسیله یوتیوب ترافیک ارگانیک خوبی را برای سایت به ارمغان می‌آورد.

برای ساخت یک کانال به دلخواه خودتان تنها کاری که باید بکنید این است که، گزینه‌های مشخصی را تنظیم کرده و لوگو کسب وکار خود را آپلود کنید و در آخر کانال یوتیوب خود را به سایر اکانت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس و تلگرام دارید، متصل کنید.

مراحل ساخت کانال در یوتیوب (youtube)

توجه دارید که یکی از روش های تولید محتوا، تولید محتوای ویدیویی است که در یوتیوب انجام می شود. آموزش تولید محتوا با کیفیت متنی و تصویری بسیار در افزایش درامد شما موثر است. برای ساخت اکانت در یوتیوب موارد زیر را دقت کنید:

1- وارد سایت یوتیوب شوید، دقت کنید که برای وارد شدن به این سایت باید از فیلتر شکن استفاده کنید.

2- در صفحه اول یوتیوب، بر روی لینک “Sign In” در گوشه بالای سمت راست کلیک کنید.

3- بر روی گزینه “Create an Account” که در گوشه بالا سمت راست نمایش داده می شود کلیک کنید.

4- از شما در خواست می‌شود یک حساب گوگل بسازید.

5- در صفحه “Create a New Google Account” فرم اطلاعات را کامل کنید. (چنانچه برای کسب و کار خود قصد ساخت کانال در یوتیوب را دارید، عنوان نام کاربری این حساب گوگل را اسم شرکت بگذارید).

6- برای حساب خود عکس قرارداده و تنظیمات امنیتی آن را انجام دهید.

چگونه حساب کاربری گوگل را به کانال یوتیوب تبدیل کنیم؟

1- وارد سایت یوتیوب (youtube) شوید با حساب کاربری گوگل و رمز عبور آن ثبت نام کنید

2- وارد صفحه اصلی یوتیوب می‌شوید؛ در گوشه بالا سمت راست تصویر پروفایل حساب شما مشاهده می‌شود.

3- روی حساب کاربری کلیک کنید تا به منوی آن دسترسی پیدا کنید.

4- بر روی لینک “Your Channel” در گوشه بالای سمت راست صفحه نمایش کلیک کنید.

5- گزینه “Create channel” نمایش داده خواهد شد. در این صفحه ابتدا پروفایل حساب شما که شامل عکس، نام حساب کاربری و نام و نام خانوادگی شما است، نمایش داده می شود. (در این قسمت اطلاعات و نام  نام خانوادگی قابل تغییر است).

6- سپس روی “Create channel” کلیک کنید.

اهمیت ساخت یک اکانت در یوتیوب

کانال یوتیوب (youtube) شما ساخته شد و می‌توانید از قابلیت‌های آن جهت ایجاد ترافیک برای سایت خود استفاده نمایید.

بعد از ساخت کانال یوتیوب (youtube) چگونه دیگران می‌توانند آن را مدیریت کنند؟

برای اینکه کسی به جز شما بتواند کانال یوتیوب شما را مدیریت کند، باید برای ایجاد حساب کاربری گوگل یا یوتوب از یک نشانی ایمیل یکتا که غیر شخصی است، استفاده کنید. نکته مهم اینکه بوسیله هر حساب کاربری فقط یک کانال یوتیوب (youtube) می‌توان ساخت.

داشتن یک کانال استاندارد و سفارشی در یوتیوب باید هم انتظارات کاربران را برآورده کند و هم اینکه به عنوان یک ویترین برای کسب و کار شما حساب شود.

2 نکته مهم برای ساخت کانال در یوتیوب YouTube

1- قرارگیری لوگو و متن در منطقه امن که شامل فضای پیکسل 423*1536 در مرکز الگوی کانال YouTube می‌باشد. منطقه امن به درستی در صفحات سیستم کامپیوتری نمایش داده می‌شود.
در این منطقه باید اطلاعات مهمی مانند نام تجاری، متن، برچسب ها و تصاویر کلیدی در هر دستگاهی به درستی به مخاطب نمایش داده شود.

2- به پیوندهای و لینک‌های کانال یوتیوب خود توجه نمایید. در یوتیوب شما اجازه دارید لینک‌هایی را به کانال خود اضافه کنید؛ که در در گوشه سمت راست و پایین هنر کانال شما نمایش قابل مشاهده است. موقع ساخت کانال باید مکان قرار گیری پیوندها را مشخص کرده و مطمئن شوید که آن‌ها در مرکز توجه مخاطب هستند.

بدون ساخت کانال در یوتیوب (YouTube) قادر به انجا فعالیت در یوتیوب نیستید؛ و فقط می‌توانید فیلم ببینید و اشتراک سایر کانال‌ها را داشته باشید. بعد از ساخت کانال در یوتیوب شما می‌توانید فیلم مربوط به کسب وکار خود را آپلود کنید، لیست پخش ایجاد کنید و برای ویدئوهای دیگران نظرتان را بنویسید.

این مطلب ادامه دار است … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =