توضیح در رابطه با درآمد کارشناس تولید محتوا و شرح وظایف او

شرح شغل پر درآمد کارشناس تولید محتوا

درآمد کارشناس تولید محتوا از آنجا که این شغل در حوزه کسب و کارهای اینترنتی و دیجیتالی یک شغل مهم و شناخته شده است، نسبتا بالاست.  هرکسی که کسب وکاری دارد و آن را بصورت اینترنتی در آورده و برای آن کسب وکار سایتی ایجاد کرده و یا در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند، نیاز به یک کارشناس تولید محتوا هم دارد. چرا که بدون کارشناس تولید محتوا کسب و کار اینترنتی بی معنا خواهد بود.

در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که کارشناس تولید محتوا چه وظایفی دارد و چطوری و با چه روش‌هایی می‌توان به یک کارشناس خبره تولید محتوای خوب تبدیل شد.

بطور خلاصه در این مطلب می‌خواهیم در مورد اینکه کارشناس تولید محتوا چه وظایفی دارد و چه مهارت‌هایی باید داشته باشد، چگونه می‌توان به یک کارشناس بازاریابی محتوا تبدیل شد و در مورد اینکه درآمد کارشناسان و متخصصین تولید محتوا چقدر است؛ صحبت کنیم.

وظایف کارشناس تولید محتوا چیست؟

در ابتدا باید دقت کنیم که در کشور ما شغل کارشناس تولید محتوا با اصطلاحات دیگری مانند، کارشناس محتوا، کارشناس بازاریابی محتوا، متخصص تولید محتوا، استراتژیست محتوا شناخته می‌شود و همگی دارای مفهوم واحدی هستند.

وظایف کارشناس تولید محتوا  این است که در سطح اینترنت مانند گوگل، شبکه های اجتماعی، ایمیل ها و دیگر رسانه‌های اینترنتی بتواند به نوشتن و تولید کردن، ویرایش و ویراستاری و تبلیغ یک محتوا بپردازد. اما کارهایی که کارشناس تولید محتوا باید انجام دهد در اینجا خلاصه نمی‌شود؛ برای اینکه محتوای تولید شده با اهداف کسب و کار اینترنتی همسو باشد وی باید از سئو محتوای سایت بطور کامل باخبر باشد و یا با متخصص سئو سایت کار کند.

از آنجایی که هر کارشناس تولید محتوایی می‌تواند دارای تجربه‌ها و مهارت‌های متفاوت و مختلفی باشد، نقش وی نیز متغییر خواهد بود. هر کارشناس تولید محتوایی دارای تجربه‌ها و مهارت‌های متفاوت و مختلفی است، بنابراین نقش وی نیز دارای تغییرات زیادی خواهد بود. بسته به جایی که کار می‌کند می‌تواند همه وظایف تولید کننده محتوا یا بخشی از فرآیند تولید و بازاریابی محتوای کسب و کار را انجام دهد.

نقش‌های کارشناس بازاریابی محتوا در شرکت های مختلف

1.مدیر تولید محتوا: کارشناس بازاریابی محتوا در این نقش، مسئول تولید، نشر و بازاریابی محتوا است.

2.متخصص بازاریابی محتوا: کارشناس بازاریابی محتوا در این نقش، مسئول تحقیق و نوشتن محتوا است.

3.مشاور تولید و بازاریابی محتوا: در این نقش کارشناس بازاریابی محتوا هیچ اقدامی را شخصا انجام نمی دهد و نقشه راه را به مدیران و تیم اجرایی شرکت نشان می دهد.

4.استراتژیست بازاریابی محتوا: کارشناس بازاریابی محتوا در این نقش، مسئول برنامه ریزی برای چگونگی تبلیغ و توسعه محتواهای شرکت است.

5.بازاریاب محتوا: کارشناس بازاریابی محتوا در این نقش، مسئول بازاریابی محتوا و نشر محتوا در بسترهای مختلف برای جذب ورودی بیشتر شرکت است.

همین حالا مطالعه نمایید: آموزش تولید محتوا باکیفیت برای انواع مشاغل و کسب و کارها

کارشناس تولید محتوا به چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

تا اینجای مطلب متوجه شدیم که کارشناس تولید محتوا چه وظایفی دارد و به چه کسی کارشناس بازاریابی محتوا گفته می‌شود. در ادامه بحث می‌خواهیم با مهارت‌ها و پیش نیازهای شغل کارشناس تولید محتوا آشنا شویم.

در بسیاری از موارد کار تولید محتوا را بصورت دورکاری انجام می‌دهند و داشتن مدرک دانشگاهی و یا مدرکی که ثابت کند شخص تولید کننده محتوا است، نیازی نیست. در این مورد چیزی که  فرد تولید کننده محتوا باید داشته باشد مهارت های نویسندگی، دانش کافی در زمینه سئو، توانایی تحلیل رقبا و توانایی تحقیق کلمات کلیدی است. اما اگر بخواهید در شرکتی استخدام شوید حتما باید مدرک دانشگاهی داشته باشید؛ در ادامه به بررسی هریک از این مهارت‌ها و پیش‌نیازها می‌پردازیم.

1. مهارت های نویسندگی

کارشناس بازاریاب محتوا یا همان کارشناس تولید محتوا باید در نوشتن مهارت زیادی داشته باشد و دائم در حال تمرین نوشتن باشد. زیرا قرار است توسط این محتوای تولیدی بتواند مشتری را جذب سایت کرده و در جریان فرایند ورود مشتری؛ وی را متقاعد به خرید محصول یا استفاده از خدمات سایت نماید.

چرا درامد یک کارشناس تولید محتوا بالاست؟

2. توانایی تحقیق کلمات کلیدی

از آنجایی که تولید محتوا و سئو سایت به یکدیگر مرتبط و به هم پیوسته اند، کارشناس تولید محتوا نیز باید مهارت تحقیق کلمات کلیدی را داشته باشد.

3. دانش کافی در زمینه سئو

کارشناس تولید محتوا باید بتواند محتوای تولیدی را برای سایت بهینه و سئو نماید. بنابراین علاوه بر داشتن مهارت در تحقیق کلمات کلیدی باید دانش کافی و بروز در زمینه سئوی سایت را هم داشته باشد. با استفاده از این دو مهارت می‌تواند محتوای مناسب و سئو شده ای را در جهت اهداف کسب وکار اینترنتی تولید کند.

4. توانایی تحلیل رقبا

یک تولید کننده محتوا یا بازاریاب محتوا باید در جریان انجام کار خود باید بتواند از رقبا و فعالیت‌های آنان تحلیل دقیق و درستی داشته باشد. در این صورت  است که می‌تواند با استفاده از داده‌هایی که از تحلیل فعالیت رقبا بدست آورده، بهترین استراتژی‌ها را در تولید و بازاریابی محتوا ازائه کند.

نکات جدید و مهم راجع به درآمد کارشناس تولید محتوا وجود دارد. این مقاله هنوز تمام نشده و مطلب آن ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =