نکات مهم بازاریابی محتوا

نکات مهم در بازاریابی محتوا و تولید آن

مهم ترین راهبرد کسب وکار اینترنتی بازاریابی محتوا و نکات مهم آن است. همچنین اگر میخواهید یک استراتژی بلند مدت را در دیجیتال مارکتینگ پیاده سازی کنید پیشنهاد ما به شما بازاریابی محتوا است. ما قصد داریم در این مقاله 7 نکته طلایی را اموزش دهیم تا بتوانید بازاریابی اینترنتی خود را توسعه داده و به اهداف خود برسید. بررسی ها نشان میدهد که در سال 2019 حدودا بیش از چهار میلیارد کاربر از اینترنت و حدودا سه میلیارد کاربر از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند. به بیان ساده‌تر این امکان وجود دارد که برندهای خودتان را معرفی کنید و با جذب مخاطبین کسب‌ وکار خود را هر روز ارتقا دهید. در واقع میتوان گفت فرصت های زیادی برای معرفی خودتان و برند‌تان وجود دارد.

با بازاریابی محتوا می‌توانید اطلاعات لازم در رابطه با برند خود و همچنین فعالیت خود به مخاطبان منتقل کنید به بهترین شکل مخاطبان بیشتری را جذب کنید و برند خود را توسعه دهید.

حالا سوالی که مطرح میشود بازاریابی محتوا یعنی چه؟ همانطور که در بالا هم اشاره شد یک راهبرد و استراتژی بازاریابی هست که با هدف جذب و ترغیب مخاطب بر روی تولید، نشر، و توزیع محتوای ارزشمند آنلاین متمرکز است. اگر میخواهید به صورت بلند مدت رشد کنید پیشنهاد ما بازاریابی مشتریان است. همچنین میتوانید با بهره بردن از بازاریابی محتوا بعد اینکه جایگاه خوبی در بین رقیبان کسب کردید جایگاه خود را حفظ کنید.

با اینکه همه میدانند بازاریابی محتوایی در کسب و کارها تاثیر چشمگیری دارد و باید در گام از کسب و کار خود موارد بازاریابی محتوایی را پیاده سازی بکنند. با این وجود بازهم تعداد بیشتری از بازاریاب ها نمیدانند که چگونه راهبرد بازاریابی محتوایی تاثیرگذاری را اجرا کنند. میتوان گفت حدودا 63% استراتژی محتوایی مشخص برای کسب و کارها وجود ندارد. و همین عامل باعث میشود کسب و کارها رشد نکند.

برای انکه بتوانید از استراتژی های بازاریابی محتوایی به صورت موثر در سال 2019 بهره ببرید پیشنهاد ما این است که تا اخر مقاله با ما باشید.

نکات طلایی استراتژی ها و روش های بازاریابی محتوا

  • محتوای شما باید واضح و شفاف منطبق بر اهداف و معیارهای اندازه گیری کسب و کارتان باشد.
  • درک درستی از سفر خریدار خود داشته باشید.
  • سعی کنید کارکرد خودتان را بر حسب تحلیل ها بسنجید و ارزیابی کنید.
  • از محتوای جدید استفاده کنید تا از حالت تکراری و خسته کننده دوری شود.
  • راهبرد بهینه سازی را بر روی داده های قبلی پیاده کنید و انها استفاده کنید.
  • هدف محتوای خود را در صورت صلاح دید عوض کنید.
  • پایداری پیام برند خود را در همه کانال های بازاریابی چک کنید تا احتمال از دست دادن مشتری جدید به حداقل ترین حالت خود برسد.
آیا بازاریابی محتوا بر روی سئو تاثیر گذار است؟

محتوای شما باید جامع و دقیق و منطبق بر اهداف و معیارهای اندازه گیری کسب و کارتان باشد.

شاید در ابتدا برایتان سوال واقع شود که چه مقدار محتوا برای کسب و کار من لازم است؟ میتوان گفت که  این محتوا میتواند در قالب پست و استوری اینستاگرام باشد یا کتاب های الکترونیک و پست های سایت و وبلاگ و پادکست و …

طبق گفته Karla Cook مدیر ویراستاری وبلاگ بازاریابی HubSpot “قبل تولید محتوا باید هدف واضحی و دقیقی داشته باشید که بر اساس ان هدف تولید محتوا با کیفیت کنید تا نیاز های مشتریان را پوشش بدهد در واقع صرفا تعداد بازدیدها، نمی تواند هدف شفافی باشد. “.

برای مثال اگر مخاطب هدف خود را نشناسید ولی از استراتژی های تولید محتوا وبلاگ نویسی استفاده کنید و حتی محتوا را هم منتشر کنید ارزش ندارد باید مخاطب خود را بشناسید و هدف و تمرکز خود را در راستای مخاطب پیش ببرید همچنین در محتوای خود اهداف مشتری و مسایلی که به نبال ان هستند را پوشش بدهید. همچنین استفاده از ابزارهای تحلیلی را فراموش نکنید تا دریابید که محتوای شما به افراد می تواند به صورت صحیح با هدف جستجوی صحیح، برسد یا خیر برای مثال ممکن است شما استراتژی درستی انتخاب کردید و محتوای مناسبی تولید کردید ولی به دلیل اینکه سئو سایت رعایت نشده در هنگام جستوجو کاربران سایت شما بازدید کمتری شده است.

وقتی نحوه ارایه کامل ترین محتوا به مخاطبین خود را کسب کردید سوالی که به ذهنتان میرسد این است که “این روش از چه طریقی کسب و کار من را پشتیبانی میکند؟” در جواب این سوال میتوان گفت این خود شما هستید که باید با تولید محتوای باکیفیت مخاطبان بیشتری را جلب کنید اگر نتوانید تعداد مشتری های خود را افزایش دهید یا مشتریان فعلی خود را وفادار کنید این روش نمیتواند از کسب و کار شما پشتیبانی کند.

درک درستی از سفر خریدار خود داشته باشید

اگر میخواهید یک بازایاب محتوایی خوب باشید باید درک درستی از راهبرد خود داشته باشید یعنی اینکه محتوایی که تولید میکنید منطبق بر اهداف مشتریان و سوالات احتمالی انها در ذهنشان است. محتوایی که تولید گردید در وحله اول با هدف انگیزه برای کاربران و جذب بازدید کننده جدید در سایت مد نظر قرار گیرد، اما هدف فقط مشتریان جدید نیست باید مشتریان فعلی نیز تشویق بشوند برای خرید مجدد و همچنین بتوانید مشتریان جدید و فعلی را برای مدت طولانی وفادار نگه دارید.

برای مثال اگر دریافتید که مشتریان شما از خرید محصولات شما به دلیل اینکه شما نیازمند دانش ویدئویی زیادی هستید تا بتوانید محتوای خودتان را ارائه دهید سرباز میزنند میتوانید با ساختن کمپین ویدیویی به مشتریان خود نشان دهید که شما هم میتوانید از بازریابی محتوایی در سال 2019 استفاده کنید.

این مطلب ادامه دارد … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =