رپورتاژ آگهی اصولی و حرفه ای گلزاروب

نکات مهم در نوشتن اصولی رپورتاژ آگهی

در این مقاله سعی داریم به آموزش نکات مهم و اصولی برای تولید یک رپورتاژ آگهی حرفه ای بپردازیم. با رعایت این نکات شما می توانید به روشی صحیح با استفاده از یک رپورتاژ خبری به بهترین نحو مخاطب را جذب کنید . پس با ما همراه باشید …

ایجاد تعادل بین محتوای ارزشمند و تبلیغات

یکی از مهمترین نکات مؤثر در تأثیرپذیری رپورتاژ، دوری از متنی است که بطور واضح تبلیغاتیست! یعنی عملکرد شما نباید بنحوی باشد که حس پیام های بازرگانی تلویزیون را به مخاطب شما القاء کند و تنها پیام شما به مخاطب خلاصه در یک جمله شود: ” از ما خرید کنید! ”  

در حقیقت شما باید سعی کنید بطور غیر مستقیم با تولید محتوایی ارزشمند حاوی اطلاعات مفید ضمن افزایش دانش و آگاهی مخاطب، او را به خرید محصول خود ترغیب کنید ، در حالی که مخاطب به دور از جنبه تبلیغاتی تنها جذب محتوای شما شده است. با رعایت این نکته می توانید رپورتاژی داشته باشید که بوسیله کاربران به دیگران معرفی می شود و بطور مداوم به آن رجوع شده و در شبکه های اجتماعی نیز وایرال گردد!

نوشتن آگهی تبلیغاتی گلزاروب
جذب مخاطب با رپورتاژ آگهی اصولی

بطور مثال برای تولید یک رپورتاژ خبری با موضوع “پروژه سئو سایت” می توان  با تهیه یک اینفوگرافیک حرفه ای و اثربخش تمام جزئیات یک پروژه سئو را شرح داد، این اینفوگرافیک بطور حتم بسیار کاربردی خواهد بود.

انتخاب عنوان جذاب برای رپورتاژ آگهی

نکته دیگر برای به چالش کشیدن ذهن مخاطب و ترغیب او برای کلیک کردن بر روی یک متن استفاده از عنوانی جذاب است که بتواند با درگیر کردن ذهن مخاطب بر تصمیم او برای کلیک روی عنوان تأثیر بگذارد. این در واقع یکی از اصلی ترین عوامل مورد توجه قرار گرفتن رپورتاژ آگهی شماست!

رپورتاژ آگهی از دید کاربران درست مانند یک هندوانه سربسته است که تنها راه آگاهی از محتوای آن شکل ظاهری و یا به عبارتی عنوان آن است. این عنوان اگر در مرحله اول بتواند کاربر را به دنبال خود بکشد شما برنده شده اید، اما استفاده از عنوانی نامناسب نتیجه ای نخواهد داشت جز عبور از محتوای شما و در نهایت شکست مطلق .

این نکته را در خاطر داشته باشید: شما باید با گزینش یک عنوان حرفه ای تمامی احساسات مخاطب خود را به چالش بکشید!

توجه به نیاز مخاطب و دانش کافی در زمینه مورد نظر

برای تولید یک محتوای ارزشمند بمنظور رفع نیاز مخاطبان در قالب یک رپورتاژ، شناخت کامل از نیازهای مخاطب و توجه به آن از ضروریات محسوب می شود. نکته قابل توجه دیگر کسب اطلاعات کافی و تسلط کامل به حوزه کاریست. با وجود دانش کافی این امکان فراهم می شود که ضمن تولید محتوایی مفید و کاربردی برای کاربران اعتماد آنها را نیز جلب نمود که این در واقع هدف نهایی از نشر یک رپورتاژ آگهیست.

بالا بردن خوانایی رپورتاژ آگهی

باید توجه داشته باید صرفاً ورود کاربر به صفحه رپورتاژ آگهی کافی نیست، نکته مهم حفظ کاربر و ترغیب او به ماندن در صفحه است و این جز با خوانایی محتوا امکانپذیر نیست !

افزایش فروش سایت با نوشتن رپورتاژ آگهی حرفه ای
افزایش فروش با محتواهای تبلیغاتی حرفه ای

شما بدون داشتن خوانایی کافی محتوا هرگز نمی توانید مخاطب را با رپورتاژ خود همراه کنید ، قطعاً تنها چند ثانیه پس از ورود ، صفه را ترک خواهد نمود . پس دقت کنید خوانایی محتوا از جمله عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار بر تمرکز مخاطب به رپورتاژ آگهی شماست .

اما چگونه می توان خوانایی محتوا را افزایش داد؟ برای رسیدن به این هدف کافیست در تولید محتوای رپورتاژ به نکات زیر توجه کنید :

  • کوتاهی طول جملات
  • تقسیم بندی محتوا با استفاده از زیر تیترها
  • تقسیم محتوا با به بکار بردن عکس و یا ویدئو
  • استفاده از 1 الی 2 جمله در هر پاراگراف

با استفاده از جزئیات ، محتوای تبلیغاتی را برای مخاطب جذابتر کنید

برای جلب توجه کاربر و ترغیب به باقی ماندن در صفحه ، بخش هایی از رپورتاژ آگهی خود را با همکاری اشخاص شناخته شده در حوزه کاری مورد نظر تهیه کنید. شما با توجه به این جزئیات می توانید ضمن بدست آوردن اعتماد مخاطب دلیلی برای ماندن در صفحه به او بدهید.

برخی دیگر موارد به ظاهر جزئی اما مهم نیز وجود دارد که با جذاب نمودن رپورتاژ می تواند ماندگاری کاربران در صفحه شما را تضمین کند. مواردی از جمله :

  • استفاده از عکس هایی با کیفیت بالا و ترجیحاً اورجینال
  • صحبت از مسائل و اتفاقات روز دنیا
  • استفاده از نام مکان و یا افراد مطرح

استفاده از تکنیک داستان سرایی (Story Telling)

استفاده از داستان سرایی از جمله نکات مهم و در واقع یکی از رموز مؤفقیت یک بازاریاب در تولید رپورتاژ آگهیست . با استفاده از داستان سرایی در تبلیغات می توان با برانگیختن احساسات  و تاثیرگذاری بر کاربران آنها را جذب محتوای رپورتاژ خود نمود.

شرکت طراحی سایت گلزاروب که مدت زیادی است در زمینه خدمات طراحی سایت و سئو سایت فعالیت می کند، پروژه های موفقی در این زمینه ها داشته است. پروژه هایی در زمینه های طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت واکنش گرا و … .

شماره تماس شرکت گلزاروب : 09109212500

استفاده از CTA مناسب در بخش پایانی رپورتاژ آگهی

هدف نهایی از تولید هر رپورتاژ آگهی ترغیب مخاطب به نشان دادن عکس العمل و اقدام در انتهای محتوای تولیدیست . در نتیجه برای اینکه دلیلی به کاربر جهت اقدام بدهید باید از دکمه دعوت به اقدام و یا به عبارتی Call To Action در قسمت انتهایی محتوا استفاده نمایید.

نوشتن رپپورتاژ آگهی با دقت در نکات اصولی آن - گلزاروب
نوشتن رپورتاژهای آگهی یا محتواهای تبلیغاتی هوشمند با رعایت نکات مهم آن

توجه به اصول سئو در رپورتاژ آنلاین

برای ثبت نام در وبسایت های خبری یا مجلات اینترنتی در رپورتاژ آنلاین به عنوان یکی از انواع رپورتاژ که مقصود ما در این بحث بیشتر این نوع از رپورتاژ است ، باید توجه ویژه ای به رعایت تمامی اصول سئو نمود . شما با آشنایی با سئو محتوا در سطح مقدماتی و پیشرفته می توانید به این اصول تسلط کافی پیدا کنید.

از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید، از شما تشکر می کنیم. برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان یا سفارش طراحی سایت و حتی سفارش سئو، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره تماس شرکت گلزاروب: 09109212500

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =